Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A huszonévesek többsége miért...

A huszonévesek többsége miért ennyire komolytalan, és miért nem tudnak tervezni?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kis számú kivételnek
2018. júl. 2. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
A mai huszonévesek többsége iyen. Játszanak, animéket néznek, buliznak, tanulnak. Régen a huszonévesek dolgoztak, családot alapítottak ,gyereket neveltek.
2018. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Miért kék az ég? Miért zöld a fű?
2018. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert változnak az idők, változnak az igények.


Néhány száz évvel ezelőtt, mire valaki betöltette a 80-at már halott volt, most miért van életben annyi öregember? Ennek nem ez volt a rendje. Tisztelet a kis számú kivételnek.

2018. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a huszonévesek dolgoztak, családot alapítottak ,gyereket neveltek."


És a mai generáció lett az eredménye..:)


Én egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ez az ő hibájuk lenne elvégre honnan kéne tudniuk előre tervezni az életben? Az iskola erre nem tanítja meg, a média egyszerűen külföldi tartalmakat sugároz magyar szinkronnal semmi közép európai valóságtartalom nincs az amerikai filmekben, sorozatokban, mesékben. A szülők meg épp annyira inkompetensek általában a témában mint amennyire a gyerek.. Teljesen más rendszerben nőttek fel annak idején, mint amilyenben ma meg lehet boldogulni.

2018. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Mert huszonévesek? Tegnap még jelentkezniük kellett, ha ki akartak menni pisilni, ma meg már legyenek hú de komoly felnőttek? Régen elvégeztél egy középsulit és életed végéig volt egy fix állásod. Ma diplomás emberek is van, hogy nem találnak normális munkát.


Első meg már megint csak provokálni akar. Mi köze van ennek a komolysághoz? Én is játszok, nézek animéket, szeretem a meséket, tanulok is és mellette háztartás vezetek és dolgozok. Nem lehet mindenki keserű és begyöpösödött mint te. Az egész világ akkor olyan lenne mint Magyarország, siralmas és megkeseredett.

2018. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

A nevelés a gond, valamiért a mindent megadok a gyereknek nevelés lett sok családban előnyben, a tanítom, fejlesztem a gyereknevelés helyett.

Én is olyan húszonéves voltam, aki totál elvolt veszve egyedül, kb. 15-16 éves szintjén voltam az egyetemen. Olyan dolgokon streszeltem, mint telefonálás munkaügyben, utazás külföldre egyedül stb. A gond ráadásul, hogy sokan maradnak a biztonságos burokban és felnőttként is a szüleik irányítása alatt élnek, ami persze a fiataloknak könnyű, de felnőtté válás szempontjából katasztrófa.

2018. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem a párkapcsolatban jelentett ez például problémát, hogy nem tudta mit akar a másik.
2018. júl. 2. 13:31
 8/14 Fish1 ***** válasza:
100%
Ha megnézed ezeket az embereket, akkor nagyjából a szüleiken is ezt fogod látni. Vagy nem is tudják, mik a céljaik, vagy csak valami nagyon homályos dolgot tudnak megfogalmazni. Vagy simán nem tanították meg a gyereket erre, ha nekik megy valamilyen szinten. Nekem sem volt mintám erre, így ezeket a dolgokat 30 felett kezdtem el megtanulni.
2018. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
komolytalanok és szarnak mindenbe. megegyezel vele valamiben, másnap már nem is emlékszik. szervezőkészségük 0, kb 10 perccel előre tudnak csak gondolkodni.
2018. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
A legnagyobb probléma a helyes értékrend hiánya, amelyet a szülők képtelenek voltak átadni, ezért a mai fiatalok mindent természetesnek vesznek, nem pedig kiváltságnak, így pedig mértéklenül el vannak kényelmesedve, és nem tudnak felelősséget vállalni igazán semmiért. Amikor találkozom a barátaimmal is, akkor is észreveszem ezt gyakran, hogy egyszerűen alkalmatlanak az életre páran közülük, van olyan, aki egy hivatalos telefonhívást alig mer elintézni felnőtt ember létére. Nagyon meglátszanak a neveltetésbeli különbségek, nem mindegy, hogy megadsz-e mindent a gyerekednek, amire szüksége van feltétel nélkül, vagy pedig keményen bánsz vele, és ha valami hülyeséget csinál, akkor annak viselje is el a következményeit, és ha valamire szüksége van, akkor teremtse meg rá maga a pénzt.
2018. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!