Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet -e magányosan élni?...

Bulcsando kérdése:

Lehet -e magányosan élni? Vagy a magány feltétlen kikészít?

Figyelt kérdés

Sziasztok annyi lenne csak a kérdésem hogy mit gondoltok valyon az ember élhet -e magányosan esetleg egy szenvedélye melett hosszú időkön át , vagy óhatatlanúl elmosódnának az emlékei a szavak mögötti jelentésekről az élő beszéd hiányában és szerte forgácsolodona idővel ?

Ha pedig a magány valóban ki készít hogyan élhették mindezt át annyira sokan , akár legyen az Stephen Hawking vagy az a rengeteg művész .

Válaszotok fontos lenne számomra mivel végre tisztában lehetnék valamelyest avval hogy ha rászorulnék mit kezdhetnék magányommal .

Üdv



2018. júl. 4. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, akit kikészít, van, akit nem, de azt inkább egyedüllétnek nevezem, a magány nekem az, amikor szenved tőle az ember, magányos. Csak mert egyedül vagy, még nem feltétlenül vagy magányos.

Élő beszéd nekem nem gond, ha kell, beszélek magamban, de a macskáknak, legyeknek, pókoknak főleg (én nem élek egyedül, de nagyon sokat vagyok magam, ifjan pedig kifejezetten magányos voltam, az kicsit zavart, de azért alapvetően szeretek egyedül lenni, a sok és idegen embert pedig végképp nem bírom napi szinten. ma voltam Budapesten, mit mondjak, szuper volt hazajönni ide, ahol az utcában az enyém az egyetlen lakott ház és a legközelebbi település több km-re van).


Ha van egy igen komoly hobbid, az is sokat számít, leköt, de akkor is azt gondolom, hogy megfelelő személyiség kell hozzá, hogy az ember prímán ellegyen egyedül hosszútávon is.

2018. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hawking egy rossz példa. Neki családja volt, felesége és mindig is rengeteg szerető ember vette őt körbe.

Kérdésre válaszolva totál magény feltétlen ki fog készíteni. Társadalomba való megfelelő illeszkedéshez mindenképp kell pár szerető ember magad mellé.

2018. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó lenne tudni mit jelent számodra a magány.

Szerintem az ingerszegény környezet lehet ártalmas. Szóval ha tartalmasan élsz (van valami célod, terved, feladatod), van kapcsolatod emverekkel (póstás, pénztáros, szomszéd, munkatárs), akkor nem okoz gondot, hogy nincs melletted egy állandó társ.

De ha ki se mozdulsz sehova, és otthon ha nem is laksz egyedül, de szinte nem is szóltok egymáshoz, akkor lehetsz annyira magányos, hogy az már ártalmas.

2018. júl. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet magányosan élni, de nem mindenki tud. Amúgy szerintem te az egyedüllétre gondoltál inkább. Ha amúgy tartalmas az életed, van munkád, elfoglaltságod, hobbid, stb, akkor teljesen jól is érezheted magad.
2018. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te érzed, helyetted nem tudjuk megmondani.


Ha te most is tök jól megvagy így, akkor nincs baj, de ha szenvedést érzel, akkor az erősödhet az idők távlatában.

2018. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 ***** válasza:
100%
A magányosság mint érzés úgy is jelentkezhet hogy ott ugrálnak mögötted többen és nincs miért szólni a másikhoz.Én néha kezdek beszélgetni a nejemmel de 50 év együttélésnél azt mondja hogy ezt már mesélted és ő rejtvényezik s én meg leülök a PC elé. A fiam hazajön melóból holt fáradtan,szia fater és eltűnik mert leszakadnak a lábai. Leveleznék én itt bárkivel akivel lenne közös témánk.
2018. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán. 20-tól így élek, igaz tök feleslegesen.
2018. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!