Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy az...

Csak én látom úgy, hogy az idő előrehaladtával az emberek egyre inkább elveszítik értékrendjeiket?

Figyelt kérdés

Bármint épp most néztem egy filmet (2017-es), de már ezen is teljesen látszódott, hogy "modern" film.

Arra gondolok, hogy beraktak 2 karaktert főhősnek, egy modell csajszit + egy kisfiús srácot, akik megmentik a világot.

A kinézetükkel nem is lenne gond, viszont az értékrendjük teljesen gáz. Az egyik küldetésbe amit kaptak meghalt 6 társuk és Fél másodpercre a küldetés után a modell csaj unott arccal semmi érzelemmel elmond egy viccet, miközbe a székébe ül.

De a fiú karaktert sem hatja meg hogy 6 társuk épp 1 perccel ezelőtt halt meg. A történet úgy folytatódik, mintha most jöttek volna ki a vidámparkból. És nem vígjáték mielőtt bárki ezt mondaná...

Hogy lehet ilyen gusztustalan módon nem törődni az embertársinkkal?

Ennél a pontnál fogtam magam és kikapcsoltam a filmet.

Ráadásul egy rohadt nagy költségvetésű film, ami még jobban aggaszt. Hogy lehet ilyet egyáltalán megengedni magunknak?

A filmeknek régebben tanító jellegük volt. Most meg nem szólnak másról mint: jól kinéző dolgok/akció + modellek + ócska poének. Ennyi.

De beszélhetünk az újonnan kijött nagy névvel rendelkező Star Wars filmsorozatról is.

Mikor a lázadó pilóta kilő 1000 birdalmit és röhög közben. Komolyan? Ez az értékrend amit nekem látnom kellene? Ha elíndítok egy ócska lövöldözős játékot, amik nem kerültek dollármilliókba ugyanezt kapom...

De a játékokat sem érdemes megemlíteni, ott is látni értékrend romlást.


Csak így belegondolva a végén, ha a legnagyobb költségvetésű filmekben látni ezeket, akkor az már tényleg jelent valamit.

Régen a mainstream azért volt híres, mert jó volt, manapság meg azért mert minél több pénzzel van reklámozva és emellett nulla érték belül.


Instagram celebek, alapvető tv celebek, akik kulturálatlanságukból híresek.

Az itteni válaszolók is sokszor megbontránkoztatnak. És nem azok, akik itt élik ki idegbajaikat és tudom hogy szándékosan direkt szólnak be.

Hanem a nagy százalékkal rendelkező komoly válaszolók, akikből látni hogy komolyan gondolják amit írnak és még értékelik is őket.

Ráadásul öreg sem vagyok. Csak 23 éves.


Tényleg efelé halad a világ?


2018. júl. 4. 00:41
 1/10 anonim ***** válasza:

na ezért érdemes volt nem lefeküdnöm.


ellazít ha valaki szavakba önti helyettem amit érzek.

2018. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól látod.
2018. júl. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi annak a 2017-es filmnek a címe, amit megemlítettél?
2018. júl. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2018. júl. 4. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez még csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg mindenben eltorzítja a világnézetünket a média. Párkapcsolat, idő, csalá,barátok. Mindent átértékeltetnek velünk. Eléggé furcsa egy világ ez.
2018. júl. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az a posztmodern. Ma egy kiábrándult korban élünk, amit a cinizmus jellemez. Az emberek úgy általában egyre kevésbé hisznek dolgokban.
2018. júl. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez csak álnosztalgia részedről, jobb esetben kinövöd. Sírsz egy régi aranykor után, ami sosem létezett.


A régi mainstream filmek épp ilyenek voltak, csak értelemszerűen nem azok maradtak meg az utókornak, ahogy a mai korból sem a franchise-ok lesznek emlékezetesek, hanem mondjuk Az élet fája, a Boonmee bácsi vagy A torinói ló.

2018. júl. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz sorozatokat. Ott szoktak lenni minőségi alkotások. Én most a Westworld-öt nézem.
2018. júl. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amerikai filmipar, mit lehet mondani.

Teljesen eltorzult világképeket tol elénk az emberek formáját illetően, úgy gyűlölöm a mostani amerikai filmeket, hogy el nem lehet mondani.

Meg az egész amerikát, ahogy van.

Legközelebb forgatnak itt Magyarországon valami szart, odamegyek tüntetni.

Liberális Hollywood-i fosok.

2018. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert az eredeti star wars filmekben nem ünnepelték meg a tie vadászok lelövését? Láttad te azt az ujjongást amikor felrobbant a halálcsillag, benne több százezer birodalmi katonával?


Régen talán nem jól kinéző emberek voltak a főhősök? Leia hercegnő és Han Solo annó elég nagy ideálok voltak és elég sok tini falán lógott a Jabás, láncos, bikinis Leia poszter.

2018. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!