Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van a diák közmunká...

Mi értelme van a diák közmunkásoknak?

Figyelt kérdés

A mi kisvárosunkban nyáron van lehetősége néhány (max 10-15) tanulónak munkát vállalnia az önkormányzatnál. Ez azt jelenti, hogy kiküldenek a közmunkásokhoz és lényegében ugyanazt csináljuk, mint ők, csak még annál is kevesebbet.

Reggel héttől délután egyig van a hivatalos munkaidőnk, de általában MAXIMUM 2-3 óra ülés és várakozás után hazaengednek (mert nem volt mit csinálni), sőt, ha ügyesen osztod be az idődet, akkor megdolható, hogy a jelenléti ív aláírása után mehetsz is haza (pl mi most szórólapozunk, de másfél óra alatt megcsinálható az egész, viszont három-négy napot adnak rá).


Gyanítom nem kevés támogatást kap az önkormányzatunk ehhez, mert fel nem fogom, hogy miért és hogyan éri meg fenntartani ezt a dolgot? Kb 60-70 ezret kapunk 1 hónapra, tehát többet, mint a valódi közmunkások, de lényegében sokkal kevesebbet csinálunk még náluk is (tehát pl mi még fűnyírót sem használhatunk).


2018. júl. 4. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Bocsmá, hogy lófsz munkáért pénzt kaptok. Örüljél inkább és ne kérdezősködj.
2018. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

SEMMI.

Kell az 50 óra közhasznú munka, ami lehetne jó is, de egy ilyen átgondolatlan koncepcióval semmi haszna nincs.

Ahogy kellenek a közmunkások, ami szintén lehetne jó is, de ilyen átgondolatlan koncepcióval semmi hasznuk nincs.

Azért éri meg fenntartani ezt a dolgot, mert különben be kellene vallani, hogy tévedtek, a közmunkásokat el kellene bocsátani, akkor máris nem lenne annyi munkahely papíron, plusz a közmunkások népes tábora igencsak mérges lenne, amiért a kis pénzüket is "elveszik" (nem akarok általánosítani, de szerintem a nagy többség még mindig nem fogta fel, hogy a pénz nem a fán terem, tehát valahol valakiknek hasznot kell ahhoz termelni, hogy legyen ingyen pénz, amit szétoszthatnak négy óra fűben csücsülésért. És hogy normális országokban a pénzt az úgynevezett munkáért, teljesítményért cserébe kapod).

2018. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kellaz "érettségihez a humanizmus".

Amúgy a sima közmunkás mit csinál?

Én 3 éve húztam le 6x5 napot,6 órában,felnőtt ként.A kuka ürités,pár perc sepregetés,séta a közterületek között.

A parkokba locsolni se kellett,kiépitett locsolórendszer volt.Ja növény ültetés meg volt a " falunapok" alkalmával.

2018. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már leérettségiztem, tehát ez nem ahhoz kell, bár tény, hogy annak az 50 órának sem volt semmi értelme.
2018. júl. 4. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:

10 én gimisként én is voltam közmunkás egyik nyáron.


mi azért rendesen dolgoztunk, de volt, h kedvesen rám szólt egy idősebb férfi, hogy 'jó jó, most már azért ne dolgozz már, elég lesz'.


mi sem használhattunk fűnyírót, gazolásra vettek minket fiúkat és lányokat, ennek ellenére a főnök ismerőseihez is hordtuk a sörpadokat.

állítom, h sokkal többet dolgoztunk, mint az átlag felnőtt közmunkás.


általában 8 órát végigdolgoztuk: gazolás, fűnyírás, betonlap-hordás.

egy diákmunkás legalább nem alkoholista és fürdök rendszeresen.

2018. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!