Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szegénységnek köszönhető az...

A szegénységnek köszönhető az hogy itthon aki hobbival rendelkezik, kénytelen hitelhez nyúlni, ha fedezni akarja az anyagiakat?

Figyelt kérdés

Jelenleg azok jönnek ki a pénzből, akiknek annyi az élet hogy kifizeti a rezsit, eszik, ha családos akkor gyerekre elmegy minden pénz szinte. Akinek meg család mellett is jut pénz a kedvtelésére, az keres annyit hogy ne jelentsen gondot az itthoni helyzet.



Pl van aki a 400 ezres biciklijét kölcsönnel vette, mert 170-et keres de abból megy a rezsi, és ruhát is kell venni.


2018. júl. 4. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés az olyan ember aki a hobbijára vesz fel hitelt, nyaralásra, karácsonyi ajándékokra inkább előfordul bár sok értelme erre sincs.
2018. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az "addig nyújtózkodj..." kezdetű mondás megvan?
2018. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hobbira, nyaralásra és nélkülözhető szórakoztató elektronikai eszközre felvenni hitelt a legnagyobb butaságok között van amit a mai világban valaki megtehet. Nem csak hogy amint kiadta a pénzt el is vesztette az értéket, de nem is létszükség. Idővel pedig a létszükséghez alapvető dolgok nélkülözésébe kerülhet.


Amúgy attól függ mi a hobbid. Ha rajzolgatsz, konditerembe jársz vagy hasonlót csinálsz akkor nem kell. Viszont ha esetleg modellrepülőznél, gokartoznál vagy esetleg légi járműre tennél jogsit akkor ehez hasonló dolgokhoz bizony zsebbe kell nyúlni.


400 ezres biciklire kölcsön is rossz döntés. Biztos vagyok benne hogy nem munkába járni kell. Én 25 ezres Auchan bicóval is bejártam melóba régen. De tegyük fel hogy nem akar más ennyire alá adni, akkor is lehet jó bicikliket 100 ezer körül kapni amik már úgy mennek mint egy álom. Amíg megterhelő ez a kiadás (amire hitelt kell felvenni az nem hogy megterhelő hanem annak a ragozása) addig nem arra van szükség.

Sajnos ilyen a világ. De ne tegyük rosszabbá magunknak egy pillanatnyi örömért cserébe.

2018. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a hardverek minősülnek hobbinak, itt egy videokártya jó esetben 4-5 évre szól játékok tekintetében, szóval nekem úgy kell cserélgetni ezeket mint másnak a telefont.
2018. júl. 4. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem asszem a 2 milliard forintos jatchtok gyujtese lesz a hobbim. De a szegenysegnek koszonhetoen meg hitelre se tudok ilyesmit venni :D

N/35

2018. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, az akikről te beszélsz, az a nagyon szegény kategória. Azért a középrétegnek (már ha oda soroljuk magunkat :D) nem kell hobbira de még karácsonyra se hitelt felvenni... ha OKOS és tud bánni a pénzével. Aki csak épphogy kifizeti a rezsit, és amúgy az összes össz hobbija az ingyenes tv nézése... azoktól inkább megkérdezném mire várnak, és miért a tv-t bámulják tovább fejlődés helyett... fejlődés = jobb jövedelem. Ha valaki egészséges ott nincs kifogás, hogy de ezért meg azért nincs... lószart. Már elnézést, de a kifogás = nem akarja csinálni. Akkor meg ne legyen panasz! Ennyi.
2018. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az ember hobbija és hogy űzi.

Én például makettezem, ami alapjávan véve egy elég drága hobbi. Viszont én mostanában nem a boltban veszem a makettjeimet, hanem minden hétvégén kimegyek a piacra és egy-két havonta találok kint maketteket. Így vettem egy hajót, ami boltban 10000ft lett volna, de én megkaptam így 2500-ért. Vagy kb egy éve vettem 3 repülőt, összesen került 3000 forintba, aztán amikor körülnéztem a neten, kiderült, hogy 25000 forintért hírdetik darabját. Vettem már így festéket is, egy dobozban volt vagy 30 darab, fizettem az egészért egy ezrest, pedig boltban egy lett volna 4-600 forint.

De ugyanígy lehet spórolni számítógépen is, ha netről vásárol az ember használt cuccokat.

2018. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!