Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkább élnél egyedül egész...

Inkább élnél egyedül egész életedben, vagy hoznál létre emberi kapcsolatokat, viszont úgyis elveszítenél mindenkit?

Figyelt kérdés
Én végül mindig elveszítettem a számomra fontos embereket... mert elszúrtam. Ezért eldöntöttem, hogy soha többé nem engedek magamhoz közel senkit és nem szeretek meg senkit. Magányos lesz, de ha nincs senkim, akkor nem veszíthetek el senkit, nem?

2018. júl. 4. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Ezzel csak magadat bunteted.
2018. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Igazából azt kellene mindenkinek tudomásul vennie, hogy minden múlandó. Én is ti is, ez a gép is, amin írok. Aminek kezdete van, annak vége is van. Tehát azért nem hagyni kapcsolatokat kialakulni, mert úgyis vége lesz, az kb olyan, mintha azért nem ennék, mert hiába lakom jól, úgyis megéhezek utána.


Inkább a saját autonómiádat teremtsd meg, tehát az, amikor a te hangulatod, önképed nem függ mások véleményétől, hozzádállásától. Ha nem adod ki a kezedből az önbecsülésed kulcsát, azaz elvárások nélkül mész bele kapcsolatokba, tehát sem másoktól, sem magadtól nem vársz el semmit, akkor bátran élj. Csak élj, ne kattogj, ne agyalj.

2018. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Lehetsz tömegben vagy bezárva egy szobában de legbelül mindig magány van... Szóval én is magányos farkas vagyok és nem érzem jónak...hiányzik az emberi kapcsolatok..
2018. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem eddig sosem volt párkapcsolatom, viszont vesztettem el embert magam körül /halál/. Ezért döntöttem el, hogy nem engedek magamhoz közel senkit, és nem szeretek meg senkit. Miért? Mert a szeretet, az emberi kapcsolatok fájdalommal jár.
2018. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 2., mert ez a természetes, egyszer mindennek vége van, legkésőbb amikor meghalsz.
2018. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Irigylem azokat, akiknek az a bajuk, hogy elveszítenek mindenkit. Nekem sosem volt kit elveszítenem.

Biztos rossz, de legalább egy ideig jó valakivel lenni. Irigylésre méltó.

2018. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Valaki megölelne? :/
2018. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

2es vagyok


"Mert a szeretet, az emberi kapcsolatok fájdalommal jár."

Csak irreális mértékű kötődés és függő alárendelődés esetén jár fájdalommal.

2018. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudatosan döntöttem el, hogy nem fogok másokat közel engedni magamhoz. Elvesztettem jó pár éve a legfontosabb személyt az életemben (meghalt). Ezután egy ilyen természetes gát alakult ki bennem, főleg akkor még, hogy kisebb voltam, nagyon eltaszítottam az embereket magamtól. Azóta azért eléggé letisztult a személyiségem meg összességében nyugodtabb lettem. Még mindig sokszor jól esik napokat teljesen egyedül tölteni, sokszor a közös programok helyett otthon maradok. Emellett viszont számos olyan pillanat van az életemben, amikor meglátom a csodát abban, ahogyan az emberek kapcsolódnak egymáshoz, és amikor szinte fájdalmasan azt érzem, hogy nem szeretnék örökre egyedül maradni, és újra annyira szeretnék szeretni valakit, mint régen. Szóval én inkább küzdök minden nap az ellen a késztetés ellen, hogy hideg maradjak és eltávolodott, akkor is ha tudom, hogy bármikor elveszthetem azt akit egyszer közel engedtem. És igen ez néha baromi fájdalmas, de nekem megéri.
2018. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is több embert taszítottam már el magamtól akaratlanul is életem során. Ebbe beletartoznak a való életben, illetve az interneten megismert személyek is. Nem egy barátságot vágtam már gallyra az önbizalomhiányom, a bizonytalanságom, valamint a folyamatos önsajnáltatásom miatt. Kezdek ráébredni arra, hogy ennek a viselkedésemnek mi lehet az oka. Azt hiszem, én is félek a csalódástól, attól hogyha valakit közel engedek magamhoz és jobban megismer, akkor már nem fog annyira kedvelni/érdeklődni irántam, mint kezdetben. Petsze, tudom hogy ezzel a hozzáállással az örök magányon kívül semmi nem várhat rám, de mégis félek attól, hogy az esetleges jövőbeli emberi kapcsolataiat is pillanatok alatt lerombolnám és esetleg még fájdalmat is okoznék valakinek.
2018. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!