Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emlékszel a pillanatra,...

Emlékszel a pillanatra, amikor rádöbbentél, hogy halandó vagy? Hogy élted meg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy furcsa a kérdés, de nem kötelező rá válaszolni.

2018. júl. 4. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Vagyis arra gondolsz mikor tudatosul valakiben hogy bizony egyszer ő is meg fog halni?
2018. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
86%
Konkrét pillanat nem volt de először olyan 5-6 évesen, utána 10 éves korom körül gondolkodtam sokat ezen, kérdezősködtem és féltem hogy meghalok. Utána valahogy tudomásul vettem hogy ez van. Nálunk ez sosem volt tabu téma és nem is etettek az angyalkás-mennyországos mesével.
2018. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez jó kérdés! Erre nem is emlékszem. Arra igen, mikor a világvégéről meséltek, attól nagyon féltem. Voltam vagy 5 éves, jöttek nekem azzal, hogy kettényílik alattunk a föld. Az, hogy egyszer meghalok, valahogy nem tűnt félelmetesnek. A félelmetes dolgokhoz képest (sötétség, rossz emberek, fájdalom) nem tűnt olyan nagy eseménynek, hogy majd egyszercsak nem leszek. Egész kicsikoromtól vittek temetésekre, ravatalozóba, annyi feltűnt, hogy sehogyse tudták kezelni a halált. Ilyeneket mondtak, hogy milyen békés, meg olyan mintha csak aludna, hogy szépen megcsinálták az arcát... a halál arról szólt, hogy az élők zavarukban azt se tudják ki mondjon nagyobb hülyeségeket. Olyanok jutottak eszembe, hogy én valami vidámabb temetést szeretnék majd.
2018. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2018. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én egy mesén keresztül döbbentem rá, sosem fogom elfelejteni. kb. 4 éves lehettem. A kis hableány című japán rajzfilmet néztük, amiben a végén habbá változott. Olyan sírógörcsöt kaptam, hogy úgy kísértek ki a mosdóba, és mosdattak hideg vízzel. Csak nagyon sokára nyugodtam meg. Az eset után anyukám előszeretettel kérdezgette, hogy sírni fogok-e ha ő meghal, amit szintén hangos bömbölés követett. Szóval igen emlékszem.
2018. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Pici voltam, arra emlékszem, hogy egy macis mese ment az Esti mesékben, ahol lehetett hallani, hogy dobog a maci szíve. A mellkasomra tettem a kezem, és éreztem, hogy az enyém is. Megdöbbentem. A hülye bátyám mondta, hogy ha megáll, meghalok. Nem hittem el, anyuék erősítették meg. (Egyszer azt is mondta, hogy a tüdőmben buborékok vannak, minden kimondott szónál kipukkan egy, és ha sokat beszélek megnémulok, mert elfogy, és egy napig nem szólaltam meg).

Egyébként, mióta szültem (11hónapja), sokat gondolok a halálra, arra, hogy nincs több életem, ilyenekre. Nem azért, mert boldogtalan vagyok, csak valahogy átértékelődtek bennem a dolgok.

2018. júl. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2018. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7-nek: Ja, azt a kérdést is én írtam ki.
2018. júl. 5. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Én örültem. Hallotam örök életről,és ránéztem a magymamámra,ahogy fáj mindene,és az jutott eszembe,ha sose halnánk meg,túl sok ember lenne,és a fele csak szenvedne.
2018. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, szintén gyerekkoromban. Lehunytam a szemem, és sötétséget láttam. Nem volt semmi zaj, sem illat, sem kép. Csak sötétség. És ekkor azon merengtem, hogy vajon ilyen lehet a halál. Nem attól féltem, hogy meg fog történni. Attól féltem, hogy akkor már nem tudok semmit se csinálni, mert csak a sötétség lesz.

Utána elkezdett járni a fantáziám, hogy hátha mégse halunk meg úgy teljesen. Ugyanis nem sokkal ezután megjelent álmomban egy valaki, aki olyan volt, mint én. Utána kérdeztem a szüleimtől és el is mondták, hogy ikerszületés voltam, csak a másik én holtan jött világra.

És emlékszem, nagyon intenzív álmaim voltak az ikertestvéremmel, és egy bizonyos fokon még vonzott is a halál.


Aztán olyan 8-9 éves koromban volt egy balesetem, sok vért vesztettem, elájultam és azt éreztem hogy egy csónakban vagyok ahol evez az ikertestvérem, és azt mondta, hogy "Szerintem jobb lenne, ha kiszállnál". Végülis kiestem, és azt hittem hogy megfulladok, és meghalok, de éppen hogy visszatértem a valóságba.


Mostanság pedig elkezdtem kísérletezni LSD-vel, mert kíváncsi lennék, hogy mi történne felnőtt fejjel, ha hasonló halálközeli élményt szereznék.


Elég nagy hatással volt rám, mit ne mondjak.

2018. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!