Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy barátom egy FB bejegyzé...

Ha egy barátom egy FB bejegyzésben egy alapvető helyesírási hibát vét és én hozzászólásban kijavítom, az szerintetek bunkóság?

Figyelt kérdés
Mert hogy ez történt és ő ezt sértőnek vélte, Azt kérte hogy legközelebb inkább ne javítsam ki, vagy ha mindenképp késztetést érzek rá, akkor privát üzenetben tegyem, mert elmondása szerint így olyanok is észrevehették az elírást, akik amúgy elsiklottak volna felette. (Útpadka helyett útpatkát írt, tehát nem elírás, hanem rosszul tudta eddig).

2018. júl. 11. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen az.
2018. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
89%
Ha én lennék a barátod helyében biztosan én is megsértődtem volna. Ezt ne vedd bántásnak. :) Máskor inkább úgy csináld hogy privátban írsz neki és ő gond nélkül kijavithatja. Sőt biztos meg fogja köszönni a segítségedet. :)
2018. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ez miért sértő? Én tényleg nem értem :) Valaki rosszul ismert eddig egy szót és ki lett javítva. A tanár is ezt teszi az iskolában. Vagy a szülő otthon. Szégyellni kell a hibáinkat? Nem viccelek, én hasonló esetben megköszönöm ha valaki kijavít.
2018. júl. 11. 12:44
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Aki annyira primitív, hogy a saját anyanyelvén nem tud normálisan írni (kivétel, aki nem magyar nyelvű oktatásban tanul), annak hiába a szép szó, mindenen megsértődik. Leggyakoribb érv, hogy ez csak a zinternet, it nem kő hejesen irni.
2018. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es: itt az volt a válasz, hogy tudja, hogyan kell leírni, csak elírás történt.
2018. júl. 11. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs szégyellnivaló a tanulásban és a tanításban, azonban ha csak félregépelt, akkor szerintem jogosan keltett benne negatív érzést az eset, hiszen a kijavítás egyértelműen azt feltételezi, hogy szerinted nem tudja helyesen leírni a szót.
2018. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én inkább privátban írtam volna neki.
2018. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os: az elírás a pafka, palka, pakda és hasonlóak lett volna. A padkát viszont sokan patkának tudják, ami nem elírás, hanem téves tudás. Mint pl a bója-bólya, áru-árú és hasonlóak.
2018. júl. 11. 19:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy Facebook csoportnak (aminek a tagja vagyok) egy lány kiírt valamit és egy másig tag kijavította. Nem emlékszem, mit írt el 8a tartalom sem rémlik), de szimplán annyi volt a kommentár, hogy odatett egy csillagot és leírta helyesen a szót.

A bejegyzés közzétevője ezen megsértődött, leszedte a posztot és egy újat publikált, amiben azt ecsetelte, mennyire fájt neki, hogy kijavították.


Ez embertől fóggő - van, aki apróságoktól összeomlik, van aki nagyon sokat elbír.


Személy szerint, nekem nem esne jól, ha a kiírásom alatt nyílvánosan javítanának ki; ha mégis megtörténne, megpróbálnám lazán kezelni és úgy felfogni, az illeő nem gonoszkodni akart csak segíteni szeretett volna. Ezért van ebből sértődés; mint a Te esetedben kérdező - mert a hibák kiemelése mára már inkább a "gonoszkodás" és nem a "Segítés" kategóriába esik - elvégre csak a "hibát" tudtad kiemelni az ismerősöd "alkotásából" - a hiba kiemelése pedig pejoratív, főleg a Facebook olyan részén, amit minden ismerős olvashat.


Bár tudom, segítő szándékkal írtad, amit.


Én is személy szerint azt preferálom, ha személyesben korrigálják a helyesírási bakikat. Egyszer pl. iwiw-re az üzenőfalra azt írtam "Muszály" és egy ismerősöm személyes üzenetben javított ki; sokkal jobban esett, mintha nyilvánosan tette volna.

2018. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
poccok: Köszönöm a kimerítő választ!! Sajnos én nem vagyok annyira humán beállítottságú, hogy ilyen gondolatmenetet végig vigyek magamban. Sokkal inkább a logika és az észérvek irányítanak :)
2018. júl. 12. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!