Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 5 és fél pohár tiszta bort...

5 és fél pohár tiszta bort megittam és meg se ütött. Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mennyiségtől leszel az, hanem ha pszichés/testi tüneteid vannak az elvonástól. Aki napi szinte iszik de nem rúg be, pont ugyanúgy alkoholista ha neki a napi rutinjába beépül, és nem hajlandó elhagyni ezt a szokást.
2018. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Van egy WHO által meghatározott mennyiség (ez annyi, amennyi X év alatt mérhető egészségkárosodást okoz), és egyéb kritériumok (neked vagy bárkinek a környezetedben problémát okozott akár egyszer is bármi, ami az alkohol fogyasztásából adódik), ami alapján az alkoholizmus definíciója megáll.

2018. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy függő, ha nincs hiányérzeted, ha épp nem iszol, ha nincs benned kényszer, hogy na, most inni kell, mert... akkor nem vagy függő.
2018. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus függőség, nem a mennyiségen múlik.
2018. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindennap megiszok 1 liter bort egy ideje. Sörrel kiegészítve
2018. júl. 12. 17:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor olvass utána!

De ha bemész a helyi családsegítőbe, kint vannak a mennyiségek a faliújságon.

2018. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hú, cseszed! Napi 1l bor, plusz kiegészítő söröcske= alkoholizmus.

A kérdésedben említett alkohol azért nem ütött ki, mert hozzászokott a szervezeted.

Alkesz vagy.

2018. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát igen. Fő kérdésedben nem gondoltalak volna annak, de mivel naponta megiszol 1 litert, plusz sört is, akkor bizony alkoholista vagy. Azt hittem, csak jól bírod a piát és csak egyszeri alkalom volt. Így már más. Ez betegség. Ha így folytatod, olyan elvonási tüneteid lesznek, hogy ihajj.

Azt olvastam, hogy még a drogokba sem halnak bele annyian, mint az elvonási tünetekbe. Abba szó szerint bele lehet halni, ha nincs gyógyszer, ami ellensúlyozza. Verejtézés, delírium, elborul az agy, azt sem tudod, mit csinálsz, aztán leáll a szív és a légzés. Szóval ezzel inkább óvatosan.

Nagyon nem vicces.

2018. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*Verejtékezés
2018. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még annyit: apám eldöntötte, hogy magától abbahagyja a napi sörözését. Én már nem laktam otthon. Anyám mesélte utólag, hogy hatalmas bogarakat látott a falon, kinyitotta az ablakot, ki akart ugrani. Azt sem tudta, mit csinál. Ő húzkodta vissza, és utólag nem emlékezett semmire. Orvoshoz ment, kapott gyógyszert, de mégis évekig vegetált, miután meghalt. Nem volt se agresszív mikor ivott, se semmi, szóval nekem fáj, hogy járt. Még jókor van, hagyd abba, mert belehalsz.
2018. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!