Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek vannak szabályaitok?

Nektek vannak szabályaitok?

Figyelt kérdés
Az NCIS - Tengerészeti helyszínelőkben Gibbs ügynöknek van egy rahedli szabálya, amit vall. Többször is szó volt arról, hogy Ő saját szabályokkal él. Nektek is vannak saját szabályaitok? Bármilyen témában, nem feltétlen munkaügy. Leírnátok?

2018. júl. 15. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy vannak. Én ezeket nagyon fontosnak tartom.


Számomra az a része agyon fontos ennek az egész saját eszmerendszernek, hogy ne a társadalom - hanem önmagunk számára tudjunk, és akarjunk megfelelni. Rengeteg olyan dolog van, ami a társadalom szerint "jó" vagy "rossz". És egyértelműen, ellentmondást - látszólag - nem tűrve van rásütve ez a bélyegző a dolgokra a legtöbb esetben. Holott ez egy nagyon összetett problémakör... Hogy mi tesz valamit "helyessé", vagy "helytelenné".


Tehát én abban látom a lényeget, hogy önmagunkkal, a saját lelkiismeretünkkel kell tudni elszámolni, és úgy kell élnünk az életünket, hogy ez mindig sikerüljön is lehetőség szerint. (Csak egy példa: Ha pl. valaki alkoholista, akkor el tudja magát könyvelni "rossz embernek" is, meg azt is vallhatja, hogy akkor - ha tegyük fel, hogy nem a családját veri, hanem kizárólag "csak" saját magának árt, akkor azzal nem gondolja azt, hogy "rossz ember" lenne. Ez az Ő értékrendjén múlik. Az pedig már a miénken, hogy mi a véleményünk arról, ahogyan ez a példában szereplő alkoholista ember vélekedik.)


Nagyon sok ilyen "saját szabályom van". Felsorolni nem szeretném, mert nem érzem úgy, hogy ez érdemi hasznot / segítséget tudna jelenteni így önmagában. Leginkább úgy kell elképzelni az én szabályaimat, mint a bécsi etikettet. Bonyolult, és szövevényes szabályrendszert alkalmazok önmagamra - illetve tartom magam hozzá.

2018. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van, szerintem rengeteg, de ezek olyan alapvetően integráns részét képezik a személyiségemnek, hogy biztos nagyon sokáig tartana összeszedni őket. Fontosnak tartom ezeket, mert kijelölik az énem határait, egyediséget adnak, sokszor biztonságot is, mert ezek alapján tudok reagálni bizonyos helyzetekre számomra megfelelően. Emellett viszont próbálom mindig szem előtt tartani, hogy ne hagyjam, hogy rigiddé tegyék a személyiségemet, nem zárom ki, hogy dinamikusan változzanak az idővel, ezáltal nyitott tudok maradni a külvilágra. Egy konkrétabb példa jutott eszembe, ami lehet nagyon triviálisnak tűnik: én nagyon megfontoltan kezelem a párkapcsolatokat, sokak szerint biztos túlgondolom, de ezzel magamat és az adott embert is meg tudom védeni a szükségtelen csalódásoktól, és eddig elég jól működött.
2018. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindent szabályok szerint csinálok, kicsit Georgia szabálya a dolog.
2018. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Sokáig voltak szabályaim, de a mai magyar társadalmi viszonylatban ezt nem lehet kivitelezni.

Egyet azonban még betartok: a pontos megjelenést valahol.

2018. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még csak íratlan szabályimnak sem mondanám. Van egy világképem, elveim, erkölcsöm. De ezek nem szabályszerű dolgok.
2018. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabálynak nevezném, inkább egy belső kényszernek. Nekem ezek azok:

Betartom az ígéreteimet.

Találkozókra pontosan érkezem.

Nem mondok véleményt kéretlenül.

Nem ítélkezem mások tettei és döntései felett.

Tisztelem mások szabadságát.

2018. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, írhattok még iolyen szabályokat.

Nekem pl:

Az egyetlen könnyű nap tegnap volt.

Mindig maradj rendszertelen/követhetetlen/.

Mindig legyen tartalék.

2018. júl. 16. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szabályaim nincsenek, csak szokásaim, beidegződéseim.
2018. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt is leírhatod.
2018. júl. 17. 20:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!