Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy hónapban 63. 000 Ft...

Egy hónapban 63. 000 Ft élelmiszerköltség az túlzás? (Egyedül élek, egyedül eszek) Ti ennél többet vagy kevesebbet költöttök?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 30 napban úgy döntöttem, hogy mindennap összeírom, hogy bármire költök, az ételköltségeket külön szedem. És 63.000 lett, folytatom tovább, hogyan spórolhatnék? szoktam otthon is főzni, de próbálok egészesen és VÁLTOZATOSAN táplálkozni (tehát az, hogy üstben főzök, és 4 napig ugyanazt ebédelem nem igazán játszik).


Ti ennél többet vagy kevesebbet költöttök?


(egyéb megjegyzés: a fagyi, méregdrága (éttermi) kávé stb-t nem vettem az élelmiszerköltségbe. Ezek költsége összesen 5000 ft volt még pluszban)


2018. júl. 17. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sok. Ha egy négyfős családhoz mérjük, akkor ők negyedmillió forintot megesznek egy hónapban? Aligha. Ennél már akkor is jobban jársz, ha rendelsz.
2018. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem sok. Az napi 2000 ft. Reggeli, ebed, vacsi, gyumolcs. En sen koltok kevesebbet, sot...
2018. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ennek max a fele jön ki, pedig odafigyelek, hogy mit eszek.

Spórolni pl. úgy tudsz, ha bizonyos dolgokból nagyobb kiszerelést veszel, egységáron szinte biztos, hogy jobban jön ki. Vagy sajátmárkás kaját veszel, azok olcsóbbak, és nem feltétlenül szar minőségűek.

Bár azt nem írtad, hogy otthonról hozott kaját viszel-e munkahelyre, vagy pedig rendelsz vagy megveszed a kajáldában. Én ezzel nagyon sok pénzt spórolok, meg legalább tudom, hogy mit eszem...

2018. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. válaszoló pontosan ezért írtam bele a kiírásba, hogy egyedül eszek. Mert ha 4 személyre kellene ugyanazt főzni, az gazdaságosabb, mint az, hogy pl kisütik 8 rántott húsit, és abból 3-napon belül csak 5-öt fogok megenni. (Csak egy példa)


Egyébként ebben a 63ezerben volt, éttermi/büfé étel is, kb 23.000 forint értékben, az élelmiszer (meg amit otthon főzőcskéztem, az volt a 40ezer)

2018. júl. 17. 18:13
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem sok, én nagyjából napi 3-5 ezreket kajálok el, mindig vezetem. Havi szinten nagyon ritkán jövök ki 100.000 ft alatt kajából. Mondjuk pont nem is számít, ez a fizetésem kis töredékének felel meg.
2018. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Pont ez az, utolsó. Vannak családok, akik annyiból élnek havonta, mint amit írtam. Ahhoz mérve nagyon sok.
2018. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
A sok relatív. Nyilván annak, aki kevesebb pénzből él, jobban megnézi milyen élelmiszerre költ. Spórolni meg kaján bőven lehet.
2018. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
Ja, aki meg lepontozza, hogy mennyit költök kajára, az fulladjon bele a féltékenységbe, meg a hatnapos párizsiba:D
2018. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Baromi soknak tűnik ha mindez csak kajálásra megy el.


Nekem olyan 55 ezer forint megy el átlagosan a bevásárlásokra és ebben benne van minden a mosószertől a sörözésekig. Ráadásul elég sok pizzát, gyors kaját eszem vagy étterembe is beülök menüre vagy épp veszek egy fagyit.

2018. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem soknak tűnik, de nyilván azért is, mert nekem ez anyagilag, "nem férne bele". Szóval, ez nyilván attól is függ, hogy ki, milyen anyagi kondíciókkal rendelkezik.
2018. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!