Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj ha valaki ilyen? Ő...

Az baj ha valaki ilyen? Ő most akkor rossz ember?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki a barátom, minden nap találkozunk. Igazából meggyőződésem volt mindig, hogy aranyszíve van... valahol legbelül. De tudom, hogy vannak rossz tulajdonságai.


Legutóbb azt hittem lemegyek tőle hídba.... nem túl régen valaki akivel egykor rondán összeveszett, aki megbántotta és akit tényleg nagyon utált, balesetet szenvedett a párjával. Az kisebb sérülést szenvedett de Ő az illető sajnos lebénult, a teljes jobboldala, és a bal lába sem ép, egy ideig az is kritikus volt, megmarad-e. Lényeg a lényeg én meséltem el a barátomnak a storyt. És elmosolyodott, és amikor befejeztem megkérdeztem "Mi van?". Erre azt mondta "Az ég így büntet.." És kuncogott, fülig érő szájjal. Mondom "ezt azért mégse gondolhatod komolyan", erre rám nézett és azt mondta: "nem tudom mit vagy úgy oda, egyesek megérdemlik, hogy egy rakás szemét maradjon belőlük. Néha van igazság a Földön..." és megint kuncogott.


De azt is tudtam, hogy nagyon hiú, ambiciózus nyilván ezért van ilyen munkahelye is. és azt is , hogy emellett, nagyon nagyon haragtartó ember. Aki megbántja, vagy akit megutál, az többé nem hall róla mintha nem is létezett volna, ha mégis az útjába kerül, mondjuk felkeresi valamiért akkor borzasztó dolgokat tud nekik mondani sírva tudnak elmenni. De én mindig tudok rá hatni. És akkor megenyhül, vissza vesz, rendesebben beszél, vagy azt mondja igazából sajnálja. Én mellette vagyok igyekszek jobbá tenni. Velünk kollégákkal, és a barátaival, nem ilyen. velünk mindig csodálatosan viselkedik, és ott van ha kell, ezért gondolom, hogy hatalmas szíve van csak könnyen bezárja.


De néha nagyon megijeszt, és elkeserít azzal, hogy látom milyen kárörvendő és haragtartó. Fog ez változni szerintetek? Miért ilyen valaki?



2018. júl. 18. 23:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem rossz ember csak sok keserűsèg,csalódàs èrhette.

Talàn ezèrt vàltozott meg.


Rólam pàr szót.

Megcibàlt az èlet rendesen hosszú èveken àt.

Nem nyúltam az italhoz mert az nem megoldàs.

Nem vagdostam az ereimet mert gyàva voltam hozzà.

Teljesen megvàltozott a szemèlyisègem a hozzààllàsom az èlethez,emberekhez.

Hiszem,hogy nincs Isten,mert csupa rossz törtènik velem.

Így azt is megszólom,aki hisz egy olyan valakiben aki,ami nem lètezik ès soha senki nem làtta.

Nem ràz meg ha pl.a tv-ben emberek halàlàról szólnak a hírek,sőt hozzàteszem minek ült lepülőre...

Sajnos undok lettem.

De ilyennè tett a környezetem ès emellè jött pàr betegsèg is.

Elvagyok mindenkivel,de ne akarjanak rosszat,mert èn is haragtartó vagyok ès tudok àm gonoszul viselkedni azzal,aki megbàntott.

Nem vagyok remegő kezü öreg ember.


Nem jó őszintènek lenni főleg itt a GYK-n mert szètszednek a beszólogatàsukkal,de èn csak őszintèn leírtam az èn rővid,nagyon tömör èletem ès leírtam mièrt lettem az,aki.


Ebből a pàr sorból ne ítèlkezz.

Nem vagyok gyilkos,pedofil,beteg magamutogato pszichopata mert őket rúgdosd a nyers vèlemènyeddel ne engem GYK-s olvasó.

2018. júl. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
A barátod az a tipikus másokra mutogató ember.Ahogy irtad, legbelül jó csak épp nem képes túllendülni a múltbeli sérelmein.Ez megbetegíti a lelkét.Csak ő tud változtatni a hozzáállásán és az is jó hogy te tudsz rá hatni.
2018. júl. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Azt az esetet amit te itt leírtál, egy jó ember képtelen lenne megtenni. A kárörvendés árulta el, csak miután látta, hogy megrökönyödtél,és nem vagy vevő rá, vissza tért ahhoz a szerepéhez amit játszik nektek.

Ez nem hogy jó ember lenne, hanem egyenesen gonosz.

Nem véletlenül mondják, hogy figyeld meg a másikat, hogy viselkedik idegenekkel, amiből érdeke nem származik, és megkapod milyen ember.


Légy óvatos.

2018. júl. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, ha mostohaanyám végre meghalna én lennék a legboldogabb ember a világon. Ennyi, épp elég problémát és gondod okozott meg épp csak engem meg apámat tette tönkre lelkileg meg húzza le százezrekkel, hogy ne sajnáljam, ha feldobja a talpát.


Egy önző rongy nő, akinek csak "én-én-én" számít, a másik érzéseibe minden gond nélkül belegyalogol vagy épp telibeszarja, és leostobáz mindekit, aki elletmond neki.

2018. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az embert nem az érzései, gondolatai határozzák meg, hanem csak és kizárólag a cselekedetei. Az én szememben ez az ember egy gusztustalan féreg, mentegetheted, mert kedves veled és a többi kollégával (nyilván, hiszen hasznosak vagytok számára), ettől még nem változtat azon, hogyan bánik másokkal. Mindenkivel történnek rossz dolgok, mindenkit érnek traumák, de azt kizárólag mi döntjük el, hogy ezekre hogyan reagálunk és miként dolgozzuk ezeket fel. Aki haraggal, bosszúvággyal kezeli ezeket, az minden, csak nem jó ember.
2018. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A barátod egy érzékeny ember. Az érzékenység pedig nem bűn. Ráadásul veled, veletek korrekt. Nyilván azért, mert nem bántatok vele gerinctelen módon, nem adtatok okot arra, hogy haragudjon rátok. Ez a régi ismerős viszont igen (a leírásod alapján). Vele azért olyan, amilyen. A lényeg, hogy mindenkihez úgy viszonyul, ahogyan az illető viszonyul ő hozzá. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ez alapján hogy lehetne rossz ember? Szerintem a rossz ember az, aki azzal is csúnyán bánik, aki erre nem szolgált rá.
2018. júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában emiatt még nem tartom rossz embernek.


Akkor tartanám rossz embernek, ha bosszút állna a haragosain. Az, hogy csak passzívan örül az egyik haragosa balszerencséjének, még bocsánatos bűn. Az a lényeg, hogy ne bántson másokat, még azokat sem, akikre vélt vagy valós sérelmek miatt haragszik.

2018. júl. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De a probléma csak az, hogy nem az első eset, volt ennél már undokabb is életében másokkal. Mint mondtam, ha előfordult, hogy valaki egyenesen megkereste akár hosszabb idő után nagyon csúnyán el tudta zavarni, és volt már máskor is kárörvendő. Volt, hogy valakivel, ráadásul azt hiszem egy lánnyal történt valami bár nem baleset, nem tudom és megírták valami fórumon, vagy a FB-on sorba megosztották. Egy kollégánk megmutatta neki. Ő elolvasta, és majdnem megszakadt a röhögéstől állítólag. Ezt nekem csak mesélte kolléganő.
2018. júl. 23. 12:51
 9/24 anonim ***** válasza:
Én is detto ilyen vagyok, sajna nekem még egy "ellenségemmel" se történt ilyesmi, de én is ugyanilyen boldog lennék valamelyik halálhíre hallatán. Elhiheted, nem ok nélkül utálom ezeket az embereket, nem hiszem, hogy pont én lennék rossz ember, ha örülnék annak, mással már nem tehetik meg ugyanazt, mint anno velem :)
2018. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozik a barátod?
2018. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!