Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézi le az emberek...

Miért nézi le az emberek többsége a kiskorúak problémáit?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer láttam,hogyha egy kiskorú kiírt az oldalra egy kérdést,amelyben bármilyen lelki gondja volt(főleg depresszió,vagdosás,szakítás),kivétel nélkül mindegyiknél voltak ehhez hasonló válaszok:

"Mi van lemaradtál a Micimackóról?"

"Thomas a gőzmozdony becsajozott?"

"Inkább barbie babáznod/legóznod kellene"

Mire jó ez? Nem hinném hogy 12-13 évesen bárki problémázna a fentebb lévő beszólások tartalma miatt. (Úgy értem amiatt,hogy lemaradt valamiről a tv-ben+erősen kétlem hogy valaki ennyi idősen babázik/legózik)



2018. júl. 19. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Mert az emberek szeretik azt hinni,hogy a kiskoruak élete könnyü..szeretik azt hinni hogy mivel felnöttek,ők cipelik a világ terhét,ök a "megváltók" csak mert a kiskorút eltartják..

Meg dolgoznakmpedig a suli se könnyű.napi 8 óra intenzív odafigyelés,küncentrállás,majd otthon nyaggatnak a tanulással,plusz házi tehendők,és ha 16 vagy,akkor már a nyári szünet is sz.r,ugyanis kötelező a diák melo..amég a felnöttek fölleg tanárok nyaralnak,addig a diákból csicska lesz..ráadásul rossz esetbe ingyen..Az iskola eleve elveszi az egész szabad időt,és ingyen kell bejárni..de ha emiatt,egy gyerek stresszes,egyből leszólják

2018. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Mert a többség úgyis kinövi.

Meg mert nem tudják hogy a lelki beteg gyerekekből lesznek a lelki beteg felnőttek. Sajnos a világ sosem az empátiáról szólt, ennél csak rosszabb volt.

2018. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Mert felnőttként visszagondolva, az akkori "problémák" annyira semmiségnek tűnnek.

Persze nyilván mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, abban az időszakban, amit éppen átél.

Én pl. naplót írtam iskolásként. Visszaolvastam felnőttként, hát halálra röhögtem magam azon, hogy minken problémáztam :D

2018. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Aki ilyen válaszokat ír annak is elég nyomorult gyermekkora lehetett / van. Nem hiszem, hogy aki segítő, vagy érdeklődő attitűddel kattint a kérdésre egy ilyen választ hagyna ott.


De szerintem ezt a legtöbben képesek ignorálni, rákattintanak a reportra és megválaszolják a kérdést rendesen.

2018. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!