Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szerintetek nem pofátlanság...

Ez szerintetek nem pofátlanság? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi iPhone-om (4S), amit meghirdettem, elég jutányos áron. Kaptam egy ilyen levelet egy érdeklődőtől:


Kedves Hirdető!

Jó estét Kérem olvassa végig. Sajnos nagyon szegény sanyarú sorsban élünk gyermekemmel , akinek van egy nagy vágya, de mivel albérletben élünk, és azt is fizetni kell, így én nem tudom valóra váltani az álmát. El vagyok keseredve, hogy hiába dolgozok, a gyermekem is jön velem napszámba, szakad rólunk a víz, S még sincs látszatja. Az albérletet is alig alig tudjuk fizetni, örülünk hogy nem tettek még ki onnan. A gyerekem előtt erősnek mutatom magam, nem szeretnék előtte sírni mert akkor ő is sírna. Az álma egy ilyen telefon. Nagyon szégyellem magam, és bár ne lenne igaz amiket leírtam, de sajnos igaz. Azt szeretném kérdezni öntől , hogy esetleg ezt, vagy egy ehez hasonló vagy régebbi fajtájú telefont nem tudna neki ajándékozni a gyermekemnek? Kérem, sőt könyörgöm önnek , ha megteheti segítsen , hogy valóra váljon gyermekem álma! Remélem nem haragudott meg rám, hogy ismeretlenül önre írtam, és mondom bár ne lenne igaz, amiket leírtam. Válaszát előre is köszönöm.


Ti erre mit reagálnátok?


2018. júl. 19. 23:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Mindig kemény, mikor ennyire hajaznak a lelkiismeretedre és lehet, hogy csak én vagyok magyar mentalitású és szkepcitista de ilyen szegényként tényleg egy Iphone 4S lenne a megváltás?


Szerintem mindenkinél bepróbálkozik egy ilyen üzenettel és ezért valószínűleg én is olyan ütőkártyával válaszolnék neki mint amilyennel ő írt rám -ebben a képzelt szituációban-. Például, hogy "nekem is hónapokat kellett dolgoznom verejtéktől lucskosan, éhezve ezért a telefonért. De most el kell adnom, hogy kenyérre váltsam."

2018. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Rèszemről semmit.

Ha ennivaló kell adok,de itt màsról szól.


Nem ítèlkezem,hogy kamus lenne mert nem tudhatom,de sajnos sok a simlis ebben a picike orszàgban.

2018. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem szánalmas. Tipikus alárendelt szerepet játszik, bocsánatozik egy kört aztán jöhet a szegénység mese. Így szoktak jönni kéregetni aprót is. Én figyelmen kívül hagynám, akinek kell az majd kifizeti.
2018. júl. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Internet van, koloknek (ki tudja hany eves) nincs ajfonja. Jajjjjjjjjjjdesajnalatramelto.
2018. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Rám csak a pénz hat, szóval nekem könnyű dolgom szokott lenni ag ilyenekkel 😃


Amúgy inkább van átverés szaga, mint valódi tartalma.

2018. júl. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Én tuti nem válaszolnék neki, sőt, lehet, le is tiltanám.. Ha olyan rosszul élnek, nem az lenne a gyerekének a legnagyobb problémája az életben, hogy nincs iPhone-ja :D
2018. júl. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Írjál vissza valami üzenetet ahol leírod hogy neked meg a rákod kezelésére kell a pénz mert az albérlet ára nem elég így mindent el kell adnod amid van.


Vagy csak hagy annyiban. 100% hogy kamu.

Ha ez lenne a helyzet akkor a kedves szülő vagy munkát keresne vagy dolgozna éppen, nem neked irogatna.

2018. júl. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

“a gyermekem is jön velem napszámba, szakad rólunk a víz,“

Írj vissza, hogy ezért feljelented őt a Gyermekvédelmiseknél, és az üzenete lesz a bizonyíték...

2018. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy cipőt árultam, és kb. szóról szóra ugyanez a szöveg volt, amit küldtek. Vadiúj márkás cipő volt, és még így is jóval az eredeti ár alatt árultam. A nő lányának érdekes mód, pont az a cipő a vágya (pedig Mo-n még nem is lehetett kapni, külföldről rendeltem), és pont a mérete is jó volt, adjam már oda neki ingyen, lol. :D


A kérdésesre válaszolva, igen, pofátlanság és minden bizonnyal kamu az egész.

2018. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Írj vissza hogy nagyon sajnálod a helyzetüket, és őszintén meghatott amit írtak. Ha ennyivel tudsz szeretnél hozzájárulni a boldogulásukhoz. Mond hogy vegyék fel veled telefonon a kapcsolatot hogy a részleteket megbeszélhessétek. Majd mellékelj egy jó 2000ft/perc emeltdíjas számot ami nem feltünő.
2018. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!