Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyéniség vagyok, álomvilágban...

Egyéniség vagyok, álomvilágban élek? Magányos vagyok, mert nincs aki megértene abban a tömegben, ahol mindenki a társadalomnak akar megfelelni!

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy az emberek nem törődnek magukkal, megakarnak felelni mindenkinek, inkább a közösséget válasszák, mint egy igaz barátot. Mindenki nagy menőnek hiszi magát, azt mutatja hogy milyen szuper élete van, de közbe nincs egy barátja akire valóban számíthatna. Vagy azt nevezei barátságnak, ahol leisszák magukat, cigiznek és drogoznak. Tisztelet a kivételnek.


Ragaszkodom az elveimhez, az egyéniségemhez, nem akarok senkinek megfelelni. Nincs önbizalmam, elvesztettem az emberekbe vetett hitemet. A legjobb barátomat is lemondott rólam, mert ő az a típus aki a társadalomnak akar megfelelni. Teljesen egyedül vagyok, nincs senki akire valóban számíthatnék. De nem is akarok ismerkedni, nincs motivációm és félek attól, hogy ismét kudarc volna.


Lehetetlen célokat tűzök magam elé. Álmokat kergetek, amelyek tudom soha nem válhatnak valósággá.


Mégis mit kéne tennem?


2018. júl. 20. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis mit kéne tennem?"

Mit akarsz? Boldognak lenni. Hogy leszel boldog? Ha megértesz egy két dolgot és elfogadod.


"Elegem van abból,"

Fogadd el, hogy az emberek ilyenek. Neked nem kell ilyennek lenned, semmi közöd nem kell hogy legyen hozzájuk.

Szimplán csak röhögj a felszínes embereken.


"nincs senki akire valóban számíthatnék."

Akkor keress.

Én ezen az oldalon találtam 2 olyan embert is, akikre számíthatok teljes mértékben. Nem vártam tőlük semmit, így nem élhettem át kudarcot sem, csak chateltünk, és ez lett belőle.


De ha úgy állsz neki a beszélgetésnek, hogy na hátha Ő lesz az aki tökéletesen megért, akkor rengeteget fogsz csalódni.


"Álmokat kergetek,"

Miféle álmokat?


"A legjobb barátomat is lemondott rólam, mert ő az a típus aki a társadalomnak akar megfelelni. "

Én úgy vagyok vele, hogy aki inkább a társadalom butaságait választja helyettem, akkor annak úgy is kell lennie, egy ilyen meg sem érdemel engem.


"Mégis mit kéne tennem?"

Lépj túl. Mindenki csak egyhelyben áll, és szörnyülködik a mostani társadalmon, de mégsem lép túl senki ezen.

2018. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

sokan mások is egyéniségek.

sokan törődnek magukkal.

sokan magányosak.

sokan nem hiszik magukat nagymenőnek.

sokaknak nincs szuper élete.

sokaknak nincs egy barátja sem, akikre számíthatnának

sokan nem cigiznek, nem drogoznak.

sokak ragaszkodnak az egyéniségükhöz, nem felelnek meg senkinek, nincs önbizalmuk sem.

sokan teljesen egyedül vannak

sokan nem akarnak ismerkedni, félnek kudarc lesz

mindenki üldöz olyan álmokat, amik soha nem válhatnak valósággá.


Egyéniség vagy? nem.

küzdesz mindezek ellen? nem.

be kéne állni a sorba, akik leisszák magukat, cigiznek és drogoznak? nem

tudod hányan szenvednek hasonló depresszióban? jobban mint te? ilyennek kéne lenned? nem.


Küzdened kéne? igen!

Szeretned kéne magadat? igen!

ismerkedned kéne? igen!

törődnöd kell magaddal? igen!

kell motivációnak lennie? igen!


Kell-e álmokat kergetni, amik nem válhatnak valóra? IGEN!

2018. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Mesélj, te miért mások életével foglalkozol? Miért érdekel, hogy mások hogy élnek? Miért zavar téged, ha valaki szeret közösségben lenni? Honnan veszed, hogy egy olyan embernek, aki szeret nagy társaságba járni, közösségi életet élni, nincsenek közeli barátai? Ne haragudj, de megkérdezhetem milyen idős vagy? Így a kérdésed alapján olyan 17-8 éves "special snowflake"-nek tűnsz, aki meg sem próbál beilleszkedni bármiféle közösségbe, egyszerűen elkönyveli magát "számkivetettként", mert ő mennyire különleges, mindenki más pedig h**ye és rosszul csinálja. Ha igazam van, ne aggódj, jó esetben idővel kinövöd, ha nem találtam el és idősebb vagy, ideje felnőnöd.

Egyébként emlékeztetnélek, hogy társadalomban élünk, alap dolog, hogy valamilyen szinten ennek meg kell felelni, viszont ha te annyira nagyon nem szeretnél, költözz ki egy tanyára a semmi közepére ahol nincs társadalom, ott nem kell megfelelni senkinek :)

Végül ez -> "nincs senki akire valóban számíthatnék. De nem is akarok ismerkedni"

ez után mit vársz, mit javasoljon bárki is? hiányzik valami az életedből, de még csak az akarat sincs meg benned, hogy tegyél érte valamit.

2018. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan ember társaságára vágysz, aki menőzik, és társadalmi megfelelési kényszerrel küzd, akkor ki a hibás?

Keress olyat, aki nem ilyen.


Te azt akarod, hogy majd miattad változzon meg a másik, és legyen olyan, mint te?


Mit tettél le az asztalra, ami miatt megérné nekem találkozni veled?

Az álmok jók, azok irányítják a valósádog lépéseid, ezért nyugodtan leírhatod (végre valami konkrétumot), hogy milyen álmaid vannak.

2018. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha lepereg a kamaszkori hormontúltengés, mindent másképp fogsz látni. Mindenki átéli ezt tizenévesen, ne aggódj. A barátaid, osztálytársaid is, csak ők kicsit másképp viszonyulnak hozzá. Hülyeségnek fogod tartani ezt a kommentemet, de hidd el, így van.
2018. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Vegyél kutyát! :)

És komolyan mondom. Ha felelősen eltudnád látni, egy olyan barátot szereznél, aki örökre szeretni fog.

2018. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!