Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan azért fizetnek bankkárty...

Sokan azért fizetnek bankkártyával étterembe hogy ne kelljen borravalót adni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 21. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, azért mert a 21.században nem akarok magammal cippelni készpénzt. Borravalót kártyával is lehet adni.
2018. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igaz de 10-ből 9 ember nem ad borravalót kártyás fizetés esetén.
2018. júl. 21. 08:36
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Én még akkor se adok ha készpénzzel fizetek :D
2018. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
nem járok étterembe! de a pizzásnak mindig adok!
2018. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Én SZÉP kártyával szeretek fizetni, ahol lehet, mert ha már ad ilyet a munkáltatóm, akkor szeretném használni. Egyébként kevés készpénzt hordok magamnál, amit lehet, kártyával fizetek, utalással, vagy egyéb kártyás fizetési móddal. Olyan csomagban vagyok, hogy az utalás nekem ingyenes. Ha akarok valahol borravalót adni, akkor adok, de vannak olyan helyek is, ahol már belekalkulálják a végösszegbe. Mondjuk ha valahol drága a kaja, ott nem adok még plusz borravalót is, szóval legutóbb egy rendezvény kapcsán voltam egy beülős helyen, ahol mirelit kajáért kértek el horror összeget, állítólag az étteremnek mesterszakácsa van mellesleg, hát nem tudom, de én többet várnék egy mesterszakácstól... Nem tervezem, hogy visszatérek arra a helyre máskor is.
2018. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Van ahol sertes ugymond ha borravalot adsz. Van olyan uzlet ahol benne van az arban a borravalo. De ezesetben csak az illeto sajnalja azt a nehany szaz forintot.. elszomorito
2018. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha van nálam, és olyan helyről rendelek, ahol tényleg tudom, hogy megérdemlik, mert jó a minőség, jó az ár, és látható, hogy profi a csapat, akkor adok.

Gyakran sajna nincs nálam, nem véletlenül fizetek kártyával, hanem azért, mert nem fogok pluszban fizetni a banknak azért, hogy készpénzt vehessek fel, nem fogok sok készpénzzel a táskámban rohangálni a városban, csak akkor veszek fel, mikor kimondottan azzal kell fizetni valamit, ezen kívül csak minimális összeg van nálam mindig.

Étteremben először megnézem a blokkot: ha nincs feltüntetve rajta a szervizdíj, akor adok, ha fel van, akkor nem, hiszen már adtam.

Vendéglátó ipari egységekben egyre elterjedtebb a hellopay, így kártyával is tudsz borravalót adni, ami szerintem jó kezdeményzés, főleg, és húztam már feljebb a csúszkát a default 10%-ról.

2018. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Csak ott fizetek készpénzzel, ahol nincs más lehetőség. 15 ezernél nem szokott nálam több lenni.


Borravalót pedig sosem adok. Kapnak munkabért az emberek, van pontosan kiszámolt fizetése. Ha magasabb fizut szeretne, akkor vegye rá a munkáltatót a magasabb árakra! És viseljék a következményeket...

Meg ha már adnék is, akkor nyilván nem a kajacipelő rendelésfelvevő csicskának adnám, hanem azoknak, akik tényleg részt vettek az elkészítésben, szakácsoknak, konyhai kisegítőknek. Nehogy már a pincér arassa le a babérokat 😃😃😃 (nyilván általában szétosztják a jattot, de akkor is)

2018. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy étterem meghatározza az árait, abból gazdálkodja ki a dolgozói fizetését, ne tegye ki őket olyan helyzetnek, hogy borravalóért dolgozzon csak jól. Számoljon fel 10 százalék szervizdíjat és meg van oldva, de ne hozza kellemetlen helyzetbe a szegény felszolgálót. Mellesleg elítélem az adózatlan jövedelem ilyen formáját.

Kérdésedre válszolva pedig, 2018-ban élünk, az ember azért fizet bankkártyával, mert lényegesen kényelmesebb.

2018. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Én soha nem adok borravalót. Telibekulázom mit gondolnak.:D
2018. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!