Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék kitartó? 20/L

Hogyan lehetnék kitartó? 20/L

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy kitartó tipus semmiben. Általában sok mindent elkezdtek/elkezdtem de megunom eltűnt a kihívás abba hagyom. Pl: elkezdtem itthon gitározni nem értettem abba hagytam, zongorázni, könyvet olvasni, táncra járni, heti fix 2 edzés terves dolog tartott 2 hetig.... És mivel kiléptem az életbe így van ez a munkával is. Május óta 1-2 hetente más melom volt komolyan másnak egész életében nem volt ennyi munkahelye mint nekem és még hol a vége ... De nagyon elegem van magamból, mostani munka helyemen van egy srác aki nagyon tetszik és magasabb beosztású mint én mert már 1 éve ott van, együtt dolgozunk kb csak miatta járok be de azt veszem magamon észre hogy megint új állásokat nézek :(

Valami módszer létezik arra hogy ha valamit elkezdtem akkor azt vegig is csináljam?:(((



2018. júl. 21. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

két változata van az ilyeneknek..


az egyik verzió csak lusta

a másik viszont zseni..

2018. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Látom magam előtt az önéletrajzodat. 3 hónapja dolgozom, főbb munkahelyeim: és itt felsorolsz tizekettőt. 🔧
2018. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Az első mondatban meg is fogalmaztad a lényeget. Nem vagy kitartó típus. Mélyen a személyiségedben van, úgy gondolom. És ha így van, akkor téged mindig az új dolgok vonzanak, felszínesen megismerkedsz velük, aztán továbbálsz. Nincsen egyetlen meghatározó szenvedélyed sem.


Ez mennyire helytálló?

2018. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kezdj el palacsintát sütni egy tíz fős társaságnak! ha végeztél, kapsz egy puszit! :D
2018. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 iszonyatosan eltaláltad.
2018. júl. 21. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

SZia, 16 L itt.

Én is eddig ilyen voltam ( még vagyok, de dolgozom rajta), próbálok változni, de nehéz leszokni egy 9 éves rossz szokást. Soha semmit nem fejeztem be, ha egyáltalán elkezdtem, és nem csak álmodoztam az adott dologról.

Nemrég youtubeon nézegettem videókat, és rátaláltam egy csatornára, ahol egy pasi a Law OF Attractionról beszélt. Lefekvés előtt arra gondolj hogy eléred a céljaid, és képes vagy elérni, teljesíteni a vágyad, célod.

NYílván ez nem biztos hogy beválik, sőőőőőőőőt. De ez ráébresztett arra hogy már végre megtanuljam, és gyakoroljam a kitartást.

Az elmúlt évben, olyan szinten nem voltam kitartó, hogy mindig csak azt mondogattam magamnak hogy sose lesz majd belőlem semmi, semmire se fogom vinni, amúgyis egy évet buktam, nem kellenek senkinek stb stb.... (nyílván ehhez az is hozzájárult hogy hetedikes koromtólkb tavalyig depressziós voltam. kb 2 év).

EGy hónapja elegem lett abból hogy nem fejezek be smmit, mindig abbahgyom azt aminek nekifogtam mert unom, nehéz...stb ürügyek.

Elkezdtem esténként mondogatni magamban azt hogy képes vagyok erre arra, be fogom fejezni, el fogom érni, meg fogom csinálni ezt azt. Nyílván másnap nem az történt hogy kipattantam az ágyból és 100% ambicióval nekifogtam a dolgoknak. Beletelt egy időbe.


Most pedig már ott tartok, hogy azon törekszem hogy érjem el a C2 angoltudás szintet, gyűjtsek pénzt a nyelvvizsgára, emellett már egy ideje a tőzsdézést tanulom, részvényvásárlást próbálom megértni, még hasznos lehet a jövőmben. Szeretnék megtanulni forgatókönyvet írni, érdekel a filmszakma. Ezen a nyáron el akarok olvasni 4 magyar 2 angol könyvet. Nekifogtam ezeknek mind, plusz el kezdtem újra sportolni, és egészségesebben étkezni, mert ugye eddig a chips és a nasi győzött. Még annyi mindent szeretnék tanulni, fejlődni, azt hiszem még soha nem éreztem ennyire jól magam. Tudom, hogy képes vagyok rá, ha pedig nem nekem való valami, amit meg akarok csinálni, tanulni, akkor majd kapok egy "jelzést". Tudom, hülyén hangzik, de pl, 3 hónapja gitározni tanulsz, nem megy, nagyon bénázol, profi gitáros már úgysem lesz belőled, talán még amatőr sem, emiatt abbahagyod.

Bízz magadban, hidd el sikerülni fog, és ezt olyan ember mondja aki depressziós volt, plusz egy öngyilkossági kisérlet 14 évesen, nem túl jó családi háttérrel,csonka családból származó... lenéztek amiatt mert buktam, és mert nem járok versenyekre stb... Tudom hogy kéoes vagyok rá, ha pedig valami nem megy, nem erőltetem, találok valami mást ami majd menni fog.

Remélem segítettem.


Üdv:Maya

2018. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:


3. Vagyok. Szóval én is ilyen vagyok, és még nem találtam meg, hogyan is kellene viszonyulnom a személyiségemhez. Egyetemet nagyon nehéz elvégezni így, mert teljesen más érdekel így a végefelé, mint mikor elkezdtem.


Jó lenne legalább egy munka, ami olyan változatos, de még ilyet sem találtam

2018. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!