Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha rájönnél, hogy...

Mit tennél, ha rájönnél, hogy valaki miattad lett öngyilkos, mert nem foglalkoztál vele, és neki csak te voltál mint barát, vagy mint remény?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
"lol k"
2018. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném hogy ilyen szituációba keverednék. De szerintem nagyon aljas húzás lenne valakitől ha az öngyilkosságának a felelősségét így akarná más emberre kenni.
2018. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz, az illető nem miattam lenne öngyilkos ebben a helyzetben. Egy ember nem helyezheti az életének teljes súlyát másra; mindenki saját magáért felelős, és mindenki saját maga legnagyobb reménye, nem más. Segítséget kérhet, de azt nem várhatja el, hogy kis bicebóca módjára valaki más karolja fel, és segítse át az életen, mert a dolgok jobbra fordulásáért egyedül ő a felelős.

Ha segítséget kérne, ha azt kérné, hogy menjek el vele társaságba, hogy ne egyedül keljen mennie, ha azt kérné, hogy mutassam be embereknek, akkor megtenném, de az életéért nem vállalnám a felelősséget.


Nem feltételezek rólad semmit kérdező (sem azt, hogy meg akarod ölni magad, mert valaki hanyagol, és azt sem, hogy egy ismerősöd lett öngyilkos) szóval nem ezért írom, de mocskosul nagy manipulációs technika mostanában ez a "meghalok nélküled" vergődés, és akinek ezt mondják legjobb, ha megszakítja minden kapcsolatát az illetővel.

2018. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

tudnám, hogy nem csak miattam volt. Volt ott más baj is, amin nem tudtam volna változtatni.

Senki nem lesz öngyilkos azért, mert EGY barát elhanyagolja.

2018. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Metionin ***** válasza:
100%
Az első barátom öngyilkos lett, pszichiátriai problémái voltak. A búcsúlevelében azt is írta többek között hogy mert én nem akarok vele találkozni (1 év után kiköltöztek külföldre, gazdag család volt és nem fogta fel a srác hogy nekem 15 évesen nincs pénzem hozzá utazgatni). Őszintén szólva nem vettem magamra. Problémái voltak, gyógyszert szedett, a sok ürügy ellenére amit a búcsúlevélben írt szerintem csak és kizárólag saját magával volt baja.
2018. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyet tehetsz! Túl lépsz rajta és tovább éled az életedet!Te nem tehetsz róla,ez az ő döntése volt!
2018. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy barátomnak problémái lennének, próbálnám támogatni, amíg tudom, de csak nem várhatja el tőlem, hogy éjjel-nappal vele legyek, az ő kínjait hallgassam, vagy szakszerű tanácsokat adjak neki, amikor nem is vagyok pszichiáter.

Szóval ha annak ellenére is öngyilkos lenne, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem és pl. egy búcsú levélben leírná, hogy miattam tette, szomorú lennék, amiért meghalt és nem verhetem pofán.

Ha viszont tényleg nem foglalkoztam vele, az azt jelenti, nem érdekelt, szóval a halála se érintene meg túlzottan.

2018. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n ez fura kèrdès, mikor eleve majdnem mindenki utálja egymást...
2018. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem szörnyű bűntudatom lenne annak ellenére, hogy tudom, nem lehetek felelősségre vonható. Jelenleg is van egy ilyen személy az életemben, akit gyakran féltek, nehogy kárt tegyen magában, de bíz benne, hogy ez eszébe sem jutna.
2018. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tehát én voltam neki az egyetlen -> ergó mások sem foglalkoztak vele.


Attól, hogy én vagyok az egyetlen ember, nem jelenti azt, hogy elvárhatja tőlem, hogy folyton a s*ggében legyek, mert más nem teszi meg.

Amúgy foglalkozok azzal, aki a barátom. Akivel nem foglalkozok, az nem a barátom.

2018. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!