Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el, hogy az...

Hogyan fogadjam el, hogy az életemben semmi nem úgy alakult ahogy szerettem volna?

Figyelt kérdés
Nem várt gyerek voltam, ezért anyám nevelt fel. Apámat 18 éves koromig évente 1x láttam amikor eljött hozzánk meglátogatni, aztán amikor betöltöttem a 18-at, a születésnapomon felhívta anyámat, és annyit mondott, hogy mától nem küldi tovább a tartásdíjat mert már nem kötelezi rá a törvény, ezután sosem hallottam róla. Testvérem se volt, és hiába adott meg mindent amire egyedül, minimálbérből képes volt, mégse olyan volt a gyerekkorom mint egy többgyerekes boldog családban. Általános suliban a vezetőség szelektálta a gyerekeket, ezért én a "B" (proli) osztályba kerültem. (A osztály: orvos, ügyvéd, vállalkozó gyerekek, B osztály: munkáscsemeték). Az osztálylégkör olyan volt hogy ciki volt tanulni, aki jobb jegyet kapott azt kicikizték, megverték, így valahogy én se tanultam, annak ellenére, hogy a tanárok szerint "jó eszem volt". Mivel nem volt meg az alap, ezért középsuliban sem úgy haladtam ahogy kellett volna, és emiatt egyetemenre/főiskolára sem mehettem. (Igaz, nem is nagyon tudtam hova is mehetnék. Mindig is érdekelt a régészet és a történelem de ezekhez már késő volt, és anyám sem tudta volna finanszírozni a sulit/életet stb...) 18 évesen érettségi után abbahagytam a tanulást, és ilyen-olyan betanított és segédmunkákból éltem, és élek ma is, igaz ma már külföldön. Csajok: sosem volt igazán önbizalmam, és a korai tapasztalataim is elég rosszak voltak a lányokkal. Próbáltam randizni, de nem mentek el velem, ezért első barátnőim is középsuli 12. osztályában voltak először. Ezek nem voltak komolyak, a legtöbb csaj dobott pár hét "járás" után, és a szüzességemet is csak 23 évesen vesztettem el, egy tőlem is csóróbb lánnyal. Egy komoly kapcsolatom volt, de az is olyan volt, mintha a Mónika showban lennénk: nagyon durva, primitív vitákkal. Nem akarom a lányt leszólni, mert tudom, hogy akkor jó volt, de tudni kell róla, hogy egy tanyáról jött, nagyon zűrös családi háttérrel, és ez a viselkedésére, mentalitására is kihatott. Éreztem, hogy nem kéne vele lennem, de annyira magányos voltam, hogy már gyakorlatilag mindegy volt. Próbáltam elfogadni, és soha nem néztem le, de olyan dolgok történtek, hogy egy idő után sajnos be kellett látnom, hogy ezt inkább ne. Pár éve szakítottunk, azóta külföldön élek. Itt is a társadalom legalján élek, és hiába próbálok randizni és ismerkedni, folyamatosan kudarcok érnek. Soha nem volt egyéjszakás kalandom, se bármilyen szexuális kalandom. Kimaradtak az életemből az egyetemi bulik, és a fiatalkori csajozós/szexkalandok. Kimaradt a cuki dögös barátnő, akivel az ember tizenéves korában összejön, és akivel együtt fedezik fel a szexet, és akivel éveken át együtt maradnak. Voltam nagyon szerelmes, de amikor elmondtam a lánynak, csak annyit mondott hogy "chhh és most mit csináljak?". Sajnos olyan a személyiségem, amiktől menekülnek a nők: nem vagyok vicces, nem vagyok vidám, túl komoly vagyok, visszahúzódó, túl sokat gondolkodok, nem vagyok elég határozott, és nem nagyon tudok megnyílni senkinek. Volt olyan lány akivel heteken át beszélgettünk facen, úgy volt hogy megyünk együtt fesztiválozni, haza utaztam miatta külföldről, aztán az indulás előtt 2 órával közölte hogy mégse jön, végül kiderült hogy talált mást. Most szeretnék majd college-ba menni, és szakmát tanulni, hogy ha már nem azzal foglalkozok ami valóban érdekel, akkor legalább legyen valami olyan szakmám, amivel nem minimálbérért geccsolok, és amire tudok vállalkozást alapozni. Próbálok mindig pozitív maradni, és mindenben meglátni a jót. Még akkor is ha valami rossz dolog történik, akkor is inkább úgy fogom fel, hogy lehetne rosszabb is, de néha érzem, hogy kezd sok lenni, és nem fogom tudni örökké ezt csinálni. Próbálom elfogadni hogy nem úgy alakult az életem ahogy szerettem volna, és mindig reménykedek benne hogy majd a jövőben megváltozik, de legbelül érzem, hogy sosem fog, és nagy valószínűséggel családom és gyerekem sem lesz. Tudom, vannak tőlem sokkal rosszabb helyzetben lévők is, de ez nem vigasztal. Hogyan fogadjam el, hogy így kisiklott az életem? Mi legyen a célom, ami motivál és kompenzál a barátnő/család hiányáért? Köszönöm ha bárki is végig olvastam.

2018. júl. 21. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Az élet már csak ilyen kedves. Amin tudunk,azon változtatni kell,amin nem,azt el kell fogadni. Nem szabad ragaszkodni semmihez és senkihez. Álmodni kell,s aztán azt megvalósítani,és sosem feladni. És nem búslakodni a múlton, minek? Nem lehet megváltoztatni. Tégy azért,hogy szebb legyen a jövőd.
2018. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, sokan vannak még rajtad kívül akiknek a tiédhez hasonlóan zűrös, vagy a tiédnél sokkal rosszabb gyerekkora volt. Az enyém sem volt jó. Nagyon egyszerűen túl lehet az ilyesmin lendülni: 1. Nem kell azon agyalgatni,hogy mi lett volna ha nem ilyen családba születsz,mert ez már sosem fog megváltozni. 2. A múlton rágódni teljesen felesleges,az már elmúlt. 3. A jelenedre kell koncentrálnod, ez határozza meg,hogy milyen lesz a jövőd. Az állandó önsajnáltatás semmire nem vezet. A lehetőségeidhez mérten minden helyzetből a legjobbat kell kihozni. Ha a múltadra gondolsz fogd fel úgy,hogy az is egy lecke volt amiből tanultál és értékes élettapasztalatokat gyűjtöttél. Fogalmazz meg most a jelenben célokat amiket szeretnél elérni és dolgozz nagyon keményen,hogy megvalósíthasd őket. Nekem ez segített. Mióta nem az állandó önsajnáltatással vergődök,azóta elégedett vagyok az életemmel (még ha nem is mindig tökéletes).
2018. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

"Hogyan fogadjam el, hogy az életemben semmi nem úgy alakult ahogy szerettem volna?" Méltósággal, ember, méltósággal.


"Kimaradt a cuki dögös barátnő, akivel az ember tizenéves korában összejön, és akivel együtt fedezik fel a szexet, és akivel éveken át együtt maradnak." Valami fontosabb is kimaradt, úgy látom: a felnövés. Honnan vetted ezt a marhaságot, hogy ilyesmi csaj neked alanyi jogon jár!? A megküzdésről hallottál már? Párkapcsolatépítés? Vagy ne használjak idegen szavakat?


"Most szeretnék majd college-ba menni, és szakmát tanulni, hogy ha már nem azzal foglalkozok ami valóban érdekel, akkor legalább legyen valami olyan szakmám, amivel nem minimálbérért geccsolok, és amire tudok vállalkozást alapozni." Végre valami előre mutató pozitívum.


"Próbálom elfogadni hogy nem úgy alakult az életem ahogy szerettem volna, és mindig reménykedek benne hogy majd a jövőben megváltozik" Rossz hírem van. Az élet nem olyan, ami megtörténik veled, az csak sodródás. Az az élet, amit te alakítasz. Jól, rosszul, de magad alakítod. Az élet nem egy hülye film, amit kívülről nézel. Ez egy hülye színház, amiben nap mint nap fel kell vonszolnod a hájas és elkényelmesedett kis lelked a színpadra, és részt kell venni benne tevőlegesen. Minden nap alakítani kell valamit a darabon, a sorsodon.


"mindig reménykedek benne hogy majd a jövőben megváltozik, de legbelül érzem, hogy sosem fog, és nagy valószínűséggel családom és gyerekem sem lesz." Szeretnél magadnak ilyen apukát? Na ugye.


"Hogyan fogadjam el, hogy így kisiklott az életem?" Sehogy, el ne fogadd! Küzdj, és hátha sikerül vissza emelni a sínekre.

2018. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
„Bumm, és így lett a Fidesz szavazó!”
2018. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es! Ezt nem teljesen értem, hogy jött. Miből gondolod, hogy fidesz szavazó vagyok?

2018. júl. 21. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:

hát bizony, aki csak a rosszat akarja meglátni a múltjában és a jövőjében, annak nem lehet könnyű.

de miért nem tudsz egy kicsit a borulátás helyett bizakodó és optimista lenni?

miért nem az eredményeket, a jókat és az előnyöket veszed észre?

mint a termékeknél, úgy az embereknél is a "reklám" a lényeg. te megvennél egy olyan zsemlét, ami úgy van eladva, hogy "ez rossz, ebben nincs tápanyag, ez már amúgy is szikkadt, íze sincs, talán még gyomorrontást is okoz" ? legyenek azok a dolgok a szemed előtt, amik jók - te ott vagy, te küzdesz, te érsz valamit!

te legyél az, aki bizakodva néz a jövőbe, aki hisz a jóban, aki mer remélni és mer tenni!


most te nagyon borús hangulatodban vagy, de ha ilyen szépen meg tudod fogalmazni, és összefoglalni, mi nyomja a lelked, milyen is vagy, mi is történt, már sokkal több vagy mint az emberek nagy része, aki nem is végez önértékelést, hanem él bele a nagyvilágba!


senkinek nem könnyű, senki nem tesz másképp, mint igyekszik. ezt az igyekvést keresd meg. és meríts a jó dolgokból. értékes vagy, és ezt hangoztasd!


keresd meg önmagad először, aztán keress párt! :)


te is más vagy, te sem vagy más. ha belelátsz az emberek életébe, majd megérted. és mindenkinek megvan a párja, ez biztos. :)

ne add fel!

2018. júl. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!