Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a helyes köszönés benzinkúton?

Mi a helyes köszönés benzinkúton?

Figyelt kérdés

Ha úgy köszönök, jó napot, akkor a pénztáros mindig sziát köszön.

Ha meg én köszönök, úgy, hogy szia, akkor sértődötten benyög egy jónapot-ot...

:-)


2018. júl. 22. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én "Jónapot kívánok"-ot köszönnék, és ha letegez, akkor azt mondanám nyomatékosan, hogy: "Mondom jónapot kíváno"k!
2018. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem fiatal a pénztáros vagy/és először járok ott, akkor a napszaknak illően köszönök.


Ha mindig odajárok, nem idősebb nálam vagy nem szereti ha tegezik, akkor "szia".


De ha mindig így változtatja, akkor miért nem kérdezel rá, hogy akkor maradjunk a "szia"-nál vagy ne tegezzük egymást?

2018. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy "jó napot kívánok", és ha erre "szia" a válasz, akkor erre én is azt válaszolom, hogy "szia". Különben is, gyakran többen lézengenek a pénztár körül, lehet köztük idősebb és fiatalabb is, szóval a dupla köszönés nem értelmetlen.
2018. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dícsértessék a Jézus Krisztus!
2018. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Aggyon isten ídes fiam/lyányom!:D
2018. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Buon giorno
2018. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

sztem ha egykorúk olyan 35-40-ig , akkor felesleges jó napotozni. ha pl a pénztáros 20 éves, a vásárló 40, akkor a vásárló sziát mond és a pénztáros jó napotot, akkor azzal sincs gond, de ez fordítva is igaz, h 20 éves vásárló 40 éves eladónak jó napotot mond, az eladó sztem simán tegezhet.

ma már nincs olyan szigorú szabály, h 20 évesek magázzák , meg elvtársasozzák egymást, meg nő meg férfi másképp köszön. nők küzdöttek emancipációért, női egyenjógúságért, akkor ne várják el, h férfiak magázzák.

én felmérem a helyzetet és aszerint köszönök, ha nem tetszik a pénztárosnak,akkor flegmázhat, én tiszteletből köszöntem, valaki még azt se teszi meg. ha aranyos csaj vagy helyes fiú van a pénztárban, akkor még hízelgek is kicsit, hátha bejövök nekik :DDDDDD autómat megnézik, mert elég jó, de Apámét használom, csak azt nem árulom el.

2018. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nemaRendőrség ***** válasza:
43%
Ha nem tudom, hogy sziázzak vagy formalisan köszönjek, akkor hellózok
2018. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Nalam a "jó napot" a nyerő es akkor sincs gond, ha "szia" a válasz. Ilyenkor tavozaskor mar en is így köszönök el.
2018. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!