Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idegesítenek bizonyos...

Miért idegesítenek bizonyos hangok?

Figyelt kérdés

Az egyik legidegesítőbb hang számomra talán az anyám hangja. Egyszerűen ideges leszek attól, hogy beszél, ahogy állandóan azzal az irritáló, rikácsoló fejhanggal duruzsol. Amikor ideges valamiért, úgy beszél, mintha sírna közben.

Annyira zavar a hangja, hogy pár percnél tovább képtelen vagyok hallgatni és muszáj elvonulnom a közeléből, mert már remegek az idegtől.

De nagyon idegesítenek a kisgyerekek sírásai, sikoltozása is. Ez az oka annak is, hogy nem akarok gyereket, mert félek, hogy egyszer megunnám a bőgését és földhöz vágnám.

De úgy általánosságban is zavar a hangos beszéd, az iskolában gyűlöltem a szüneteket, mert az osztálytársaim olyan hangosan pofáztak, meg próbálták egymást túlkiabálni, hogy a saját gondolataimat se hallottam szinte. A hangos tárgyakkal nincs bajom, simán porszívózhatnak, vagy akár hajat is száríthatnak mellettem, egyáltalán nem zavar, csak a hangos beszéd az, amitől falra mászok. (Meg az anyám beszédhangja)

Miért vagyok ezekre ilyen érzékeny?


2018. júl. 22. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukád, kisgyerekek, osztálytársak... Tehát gyakorlatilag mindenki. A háztartási gépekkel viszont semmi bajod. Azt hiszem, mizantróp lehetsz, aki csak az élettelen tárgyakat tűri meg maga mellett, az embereket nem.
2018. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mindenki idegesít, szerencsére vannak normális ismerőseim is, akik nem csak ordibálva tudják közölni a gondolataikat :)
2018. júl. 22. 19:43
 3/5 nemaRendőrség ***** válasza:

Misophonia.

Vagy anyukád borzalmas anya volt és gyakran kiabált/veszekedett veled mikor kicsi voltál (és sírtál). Ezért is utálod anyukád és a gyerekek hangját

2018. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, ebben lehet valami :O Tényleg elég sokat ordibált velem az anyám kiskoromban.

Köszönöm a válaszokat :)

2018. júl. 22. 21:37
 5/5 anonim válasza:
Nektek mizofoniatok van? Milyen hangokat nem bírtok?
2019. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!