Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire éltek egészséges...

Mennyire éltek egészséges életmódot? Mi az a szokás, fogyasztott étel-ital, stb - ami életmódotokat egészségtelenné teszi? Tervezitek elhagyni?

Figyelt kérdés
Még egy csevegő kérdés tőlem mára :)

2018. júl. 24. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok kávét iszok az egyetem/vizsgaidőszak miatt, most nyári szünetben igyekszem leszokni róla. Néha hajlamos vagyok sok gyorskaját enni (meki, qyros, kínai), ameddig itthon vagyok, igyekszem rendes főtt kaját, sok zöldséget-gyümölcsöt enni.
2018. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Bármennyire hihetetlenül hangzik, én egészséges életmódot folytatok. Gondolom, ez sokak számára hihetetlen lesz, mert a legtöbb esetben sajnos földöntúli csodának számít az, ha valaki nem két üveg kóla meg egy nagy rakás McDonalds's termék mellett fekszik elhízva otthon a kanapéján.


Én tudatosan táplálkozom, és napi szinten sportolok / edzek is.


Persze lehet jönni hatezer féle válogatott kifogással, hogy a munka, a tanulmányok, a család, a gyerek, meg nincs idő, esik az eső... Hát hogyne. Nekem napi 12 óra munka mellett is jut időm mindezekre. Egyszer csak rájönnek majd, hogy arra van ideje az embernek, amire akarja.

2018. júl. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire lehetőségem van, egészségesen élek, de nem szélsőségesen. Azt eszem, ami a szervezetemnek jólesik, ez többnyire fedi az egészségeset, de becsúszik egyéb is, nem izgatom magam miatta, mert nem betegeskedek, és nincsenek súlyos egészségügyi gondjaim.

Sportolok, amennyit bírok, most pihentetnem kell a lábamat, mert fáj, de amit bírok, azt csinálom.

Arra van időd, amire akarsz? Igen és nem. Mi van, ha akarsz valamit csinálni, de pénz kellene hozzá, ami másra jobban kell, vagy egyedül nem lehet, és nincs, aki veled tartson? És mi van, ha valamiről egyszerűen nincs információd, ezért sokáig kimarad az életedből? Mennyi idő alatt lehet behozni egy lemaradást. Mi van, ha azért megy nehezen a sport, mert megfázol légkondi miatt, vagy mert gyerekkorodban nem vigyáztak rád és a szíved károsodott, ami több év volt, mire rendbejött?

Ne dobálózzunk látatlanban nagy szavakkal...

Nincs olyan káros dolog az életemben, amit mindenképp el kéne hagyni, ami kevésbé egészséges, abban is tudom annyira tartani a mértéket, hogy ne zavarjon be, max. azt lehetne módosítani, hogy kiköltözök a városból, de az sok pénz. :-)

2018. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én félig tartottam hasznosnak a válaszodat, 2-es, az ítélkezés része nem hasznos, ugyanis a felszín mögé nem látsz. Igen, van, aki tele van kifogásokkal, de van, aki tényleg megfeszül, hogy beiktathasson valamit az életébe, és csak nehezen megy valamiért, ami egyáltalán nem kifogás. Tudnék példát mondani a saját életemből is. Mindig mérlegelni kell, mi hogyan fér bele az életedbe, mi az, amire MINDENKÉPPEN figyelni kell.
2018. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Étkezés terén általában egészségesen táplálkozom, de néha azért nassolhatnékom van (ez kb az étcsokit jelenti). Nem eszem húst, amire az én szervezetem pozitívan reagált.

Sportolni csak itthon szoktam, van egy pár kondi-gépünk.

2018. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Étkezés, mozgás nálam rendben van. Nem vagyok fanatikus, de rendszeresen mozgok. Legtöbbször saját készítésű ételeket eszem, ritkán eszem gyorskaját, sose eszem félkész, kész fagyasztott ételeket. Szerencsére nem esik nehezemre, egyszerűen nem szeretem az ízüket.

Alkoholt időnként és mértékkel.

Egy rossz szokásom van, a dohányzásról még nem sikerült leszoknom. Már próbáltam többször is. Most napi 4 szálra sikerült minimalizálni, de ezt is el akarom hagyni, vagy legalább annyira, hogy csak néha, alkalmanként gyújtok rá, de nem minden nap.

2018. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Miért pontoztátok le a másodiat? Teljes mértékben egyetértek vele.

Második, tőlem kapsz egy zöld kezet. :)

2018. júl. 24. 10:27
 8/17 A kérdező kommentje:

Ja, közben elolvastama többi hozzászólást, látom a nagy szavakkal való dobálózás miatt történt a lepontozás.


Tapasztalatból tudom, hogy kifogást mindig könnyű találni - erre én vagyok a legjobb példa. Természetesen van, amikor jogos a kifogás, de gondolom a válaszoló a jogtalanokra gondoltam, amikkel én is előrukkoltam sokszor még amikor a csipszek, kólák, sütik, pizzák voltak műsoron. :D

2018. júl. 24. 10:35
 9/17 A kérdező kommentje:
* a válaszoló a jogtalanokra gondolt , nem "gondoltam", ahogy írtam. Kissé álmos vagyok, nem megy a ragozás :D :D
2018. júl. 24. 10:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszek gyorskaját, nem iszok üdítőket és bő olajban sem sütök. Az édességeket lecseréltem gyümölcsökre, minden nap eszek zöldségeket, és naponta sportolok. A busz helyett gyalog közlekedem a városomban. Rengeteg vizet iszom és ez a bőröm állapotán is meglátszik. Mellette próbálok áttérni a hulladékmentes életmódra. Minden nap leülök a párommal és átbeszéljük a napot, mi jó történt velünk és soha nem felejtjük el kimutatni a másiknak, hogy szeretjük egymást. Hiszem, hogy ez is hozzájárul a lelki egészségünkhöz.

Amit sokan egészségtelennek tartanak, az a kávé. Csak reggel szoktam inni belőle, de én ezt a szükséges rossznak tartom.

2018. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!