Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jogosan sértett...

Szerintetek jogosan sértett meg ilyen durván anyám?

Figyelt kérdés
Van egy barátom 2.5 éve vagyunk együtt. Nagyon a szakítás szélén állunk. Mindig próbáltam elfogadni de sokszor bunkózott velem meg voltak érdekes húzásai. Engem nem engedtek el dolgozni, hanem középsuli után még tanulnom kell.(ezt csak azért írom, mert nem tudom pénzzel segíteni őt, elköltözni) Csak kicsit beszélgetni akartam vele, elmondani neki,hogy engem mi bánt. Ekkora saját anyám elkezdte, hogy dobjam csak ki de ne várjak csodát, ha egyszer majd találkozok egy pasival és rám fog nézni már a puszta kinézetemtől is irtózni fog, nem is kell megszólaljak. Szerintetek? Én soha nem sértettem meg, mindig adok a külsőmre, tudja jól, hogy az ilyen megszólalásoktól tudok a padlón lenni. Meg utána is még beszólogatott, meg mondta a magáét, az értelme az volt, hogy jobb lenne ha nem is léteznék. Pedig segítek neki amibe csak tudok. De ezzel nagyon megsértett, hogy majd ha egyszer találkozok egy masik fiúval tuti irritálni fogom már a puszta kinézetemmel.(nem tudom miért..) meg, hogy majd hányni fog tőlem. Értem én, hogy ideges de most ilyet, hogy mondhat már saját anyám?mindig jó volt a kapcsolatunk, én soha nem bantottam meg ilyen durván.
2018. júl. 25. 09:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudja, hogy nincs önbizalmam,mert kiskoromban dagadt voltam és mindig bántottak. Tudja jól, hogy az ilyen beszólásoktól taccson vagyok..
2018. júl. 25. 09:13
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy ennyi információból nem lehet mire következtetni, mert édesanyádról semmilyen előzményt nem írtál. Aznap más miatt is feldúltnak tűnt, vagy csak veled beszélt ilyen indulatosan? Valamilyen oka csak van annak, hogy ennyire kifordult magából.
2018. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az is lehet egyébként, hogy dühíti, hogy egy ilyen fiú mellett maradsz, aki ennyire nem érdemli meg, hogy veled legyen, vagy pedig féltékeny rá, hogy elvesz tőled, és nem akarja, hogy elköltözz valaha.
2018. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nadenden ***** válasza:
71%
Jo nagy erzelmi manipulator anyad van. Az a legtisztabb ha rakerdezel hogy megis mit kepzelt mikor ezt igy eloadta es szarra alazott vele. Ha nem erti meg akkor johet a tukor tartas. Talan o maga nem elegedett magaval.
2018. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván nem jogos, édesanyád nagyon idióta volt itt. Valaki jól írta, hogy érzelmileg manipulál. Mivel nem írtál róla semmit, nincs értelme találgatni miért, de általában az szokott lenni, hogy nem tudják elfogadni, ha a gyerekük felnő, ezért maguk mellé akarják láncolni az önbizalmuk/önbecsülésük leépítésével.
2018. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy erről eszembe jutott Feldmár András esete. Ha érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=A4JxmluaG3c


Nála már olyan durva fázisban volt a dolog, hogy mikor megtetszett neki egy lány tiniként, az anyja a legutolsó útszélinek nevezte, őt pedig egy szerencsétlen csúnyaságnak, aki soha egy nőnek sem fog kelleni. Még ő maga is undorodik tőle, csak azért szól egyáltalán hozzá, mert az anyja - nem nagyon lehet mást írni, csakhogy szomorú, hogy mennyi ilyen borzalmas szülő van.

2018. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát igen, furcsa, hogy egy autó vezetéséhez kell jogosítvány, de egy gyerek csinálásához nem követelmény sem pszichológiai, sem empátiai ismeret.

Még ha nem is a semmiből jött ez és megelőzte valami összetűzés köztetek, akkor sem célszerű maradandó lelki sérelmet okoznia a saját gyerekének. De hát emberek vagyunk, az én környékemen egy nő lefagyasztotta a csecsemőjét mert nem kellett neki, úgyhogy meglepődni már semmin nem lehet.

Talán majd bocsánatot kér, ha jobb passzban lesz, amúgy meg nem kell túl komolyan venni. Attól, hogy az anyukád, még nem szent, és nem is tévedhetetlen. Ha nagy átlagban jó a viszonyotok, majd megbeszélhetitek. Biztos csak hirtelen felindulásból, meggondolatlanul mondta ezeket. Fel a fejjel!

2018. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!