Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kattant rá ennyire az...

Miért kattant rá ennyire az autójára?

Figyelt kérdés

Van egy haverom régebbről, már nem beszélünk annyit és nem is nagyon találkozunk. (Iskolatársam volt.)

Vett magának egy autót, nem akarom leírni milyet, de egy nagyon olcsó, nagyon hétköznapi autó (kb mint a régi suzuki swiftek, de nem az). Ezzel önmagában nem is lenne baj, erre van pénze/szüksége hát legyen.

Amint megvette szinte napi szinten küldött róla képeket, meg folyamatosan az autóról beszélt, felesleges részletességgel, például hogy hogyan cseréltek rajta féket.

Ezt betudtam annak, hogy biztos örül neki, hadd csinálja. De azóta eltelt már néhány hónap, még néha mindig ír róla, de a közösségi oldalai másról sem szólnak. 10 kirakott képből 9 az autóról szól.


Nem értem miért kell folyamatosan az ismerősei arcába tolni.

Emellett egyébként éppenhogy fenn tudja tartani, mert még wc-re is autóval megy kis túlzással. Mivel régi autó így szervizre kell költeni rendesen, benzint fogyasztja, mert nyomja neki rendesen, így hónap végén már semmi pénze nincs.


Ez őszintén mire jó?

Még egy drága autó folyamatos posztolását se érteném, de ott legalább rálehetne fogni, hogy érdekes, különleges, mert nem jön szembe minden sarkon.

Másnak is vannak ilyen ismerősei?

20/F



2018. júl. 25. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másra büszke. Ha gyerekkorában szinte elérhetetlennek tünt neki egy autó bírtoklása és fenntartás, plusz egy olyan modelt sikerült venni, ami már régóta tetszik neki akkor megértem, hogy büszke.


Meg persze gondolok azok közé tartozik, akik mindent megosztanak.


Én mindennap egy +10 milliós autóból szállok ki (tudom ez még nem nagy szám), de eddig csak 1 embernek küldtem át róla képet és még soha sem posztoltam róla a facebookon.


Minden ember más ...

2018. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
58%

Gondolom ezzel akar felvágni,hogy mit sikerült összehoznia, ami nem szép dolog. Szerintem beszéld meg vele,hogy miért csinálja ezt, és miért küldd neked ennyi képet róla stb.


Remélem segíthettem! :)

2018. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel kompenzál valamit.Valami hiányzik az életéből amire vágyik ezért az autóval villog.Alapjáraton megértem hogy büszke a szerzeményére de ez már tényleg túlzás.
2018. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Szánalmas
2018. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Persze lehet rá büszke, de túlzásnak érzem.

Mikor én teljesítettem a vizsgáim egyetemen, akkor marha büszke voltam, kiraktam egy képet mikor ünnepeltük, és ennyi. Nem küldözgettem napi szinten, hogy ez a vizsga ilyen lett az a vizsga meg olyan. Nem posztoltam hetente, hogy hol tart a dolog. Pedig számomra könnyebb lenne egy olcsó autó árát összeszedni, mint sikeresen teljesíteni egy vizsgaidőszakot. Pontosabban az utóbbi több energiát igényel.


Soha nem volt ez kifejezetten álomautója, egyszerűen olcsó volt és megtudta venni. Nem éltek rossz körülmények között sem, de annyira nem tanult sokat soha.


Nagyjából annyiba került mint egy fedőkategóriás telefon, mégse látok ilyet (szerencsére) hogy valaki napi szinten a telefonjáról posztol.

2018. júl. 25. 22:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Felsőkategóriás*
2018. júl. 25. 22:31
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Lehet hogy rá van kattanva az autó márkájára vagy elege van hogy mindenki a legújabb legmodernebb autókért van oda így ellensúlyozni akarja ezt a trendet a posztjaival.Megmutatja hogy ő boldog egy olcsó autóval is.Vannak ilyen emberek csak azért írom.
2018. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 veterán vas ***** válasza:
100%

-"nem akarom leírni milyen"

-"nagyon olcsó nagyon hétköznapi"

-"még a wc-re is autóval megy"

-"hónap végén már semmi pénze nincs"


A megnyilvánulásaid alapján úgy tűnik, nagyon irritál Téged, hogy a haverodnak van autója, neked pedig nincs.

Fogadd el ezt a helyzetet, és turkálj a másik pénztárcájába.

2018. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Engem a haverom viselkedése irritál, nem pedig az, hogy van autója.

Amiket leírtam pedig így vannak. Vettem egy autót papírozással együtt nagyjából 300 ezer forintért, ez pedig autók között nagyon olcsó és nagyon hétköznapi. Tulajdonképpen egy jobb bicikli is ennyibe kerül, így nem lehet arra azt mondani, hogy drága netalántán különleges autó.

És tényleg mindenhova autóval megy. Ahova eddig sétált, mert nincs messze most beül az autóba és azzal megy. Amivel megint nem lenne probléma, csak utána panaszkodik, hogy emelkedik a benzinár és már nincs pénze.

A pontos típust azért nem szeretném leírni, hogy ne legyen egyértelműen felismerhető a kérdésem.

2018. júl. 26. 00:03
 10/16 A kérdező kommentje:

*Vett egy autót.

(Bocsánat, késő van már)

2018. júl. 26. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!