Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire nagyravágyó nép...

Miért ennyire nagyravágyó nép és beképzelt emberek a magyarok?

Figyelt kérdés

Biztos lesz köztetek, akik imádják a magyarokat, ami érthető hisz honfitársaink. Tőlük előre is bocsi.

De komolyan egyre jobban foglalkoztat, hogy miért van az a magyarok közt, hogy mindenki a másikkal foglalkozik. Nekem sincs hatalmas önbizalmam, olykor kisebbségi érzetem van. És azt tapasztalom a kisebb városokban, hogy mindenki megbámulja a másikat, összesúgnak az ember háta mögött, kuncognak rajta. És a baj az, hogy csak kuncog, de alaptalanul. Ha valaki kövér, az a baj, a ruhája a baj, a haja, a bőre. Igen, legyen valaki ápolt és tiszta, ha emberek közé megy, de a kövérség nehogymár bűn vagy nevetséges legyen. Én sem vagyok hajszálvékony, de dolgozom épp eleget hogy megtehessem, hogy finomakat egyek. Szóval nemtudunk semmit arról az emberről akit épp a padon ülve kinevetünk, mert dundi, de ítélkezünk. Én nem, de nagyon sokan igen. Nagymamám, aki anno felnevelt, mindig azt mondta, az ember tökéletes, hisz Isten a saját képére formázta. (tudom vallási duma, akinek nem fekszik, elnézést :)

Nektek mi a véleményetek erről? És a magyar ilyen mentalitással akar sokat és nagyot szakítani az életben. gazdag lenni, tanult és sikeres. De ha már most itt tartunk, hogy a fiataljaink kerülik a munkát, a szülőn élősködnek 20 meg 30 felett is. Csak a diszkó meg a csajok/pasik, ez szerintem kiábrándító.


Írjátok le a véleményeteket, nagyon kíváncsi leszek és mindenki hozzászólására fogok válaszolni, előbb utóbb.


Köszi előre is a hasznos és kulturált válaszokat. Szép hetet mindenkinek :)



2018. júl. 29. 19:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Maga mit képzel magáról? Ez a weboldal egy fórum?! Szégyelhetné magát!
2018. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem csak a magyarokra igaz, hanem alapvetően mindenkire, aki nem elégedett saját magával és a hiányosságait úgy próbálja meg kompenzálni, hogy másokra vetíti ki a hibáit. Nálunk az életszínvonal miatt nyilván több az ilyen ember, plusz ez valamilyen szinten betudható a szocializmus proli mellékhatásainak maradványaként is.
2018. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Itt látszik az intelligenciád és hogy tipical magyar vagy, egyből kötözködsz. Jellemző. Elég is volt ennyi, köszönjük szépen. Valóban nem egy fórum, de ez egy ilyen típusú kérdés, érdekes másokat nem zavar csak téged.


Második! Van igazság abban, amit mondasz de jártam Prágában meg Londonban és mindkét helyen, fővárosban (!) mosolyogtak ránk az emberek. És nagyon szokatlan volt. Főleg Londonban van ez. Nem érdekel ki vagy és honnan jöttél, emberként tekintenek rád nem riválisként :)

2018. júl. 29. 19:38
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Van egypár minta, akik ennek táptalajt adnak, és vannak, akik beveszik a minta szövegeit, így követik a csűrhét.
2018. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A csűrhe egy nagyon találó szó. Vagy a nyáj :D
2018. júl. 29. 19:45
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Vicces , valamelyik héten pont erről beszélgettünk itthon . Teljes mértékben jól látod a dolgokat , de vigyázz ! Hamarosan megérkeznek a " nagy magyarok " és elzavarnak innen :)
2018. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Te vagy az Én emberem :D igazából ma regisztráltam újra, mert egy kedves honfitársam szorgosan jelentgette a hozzászólásaimat, de visszatértem és nagyon szép üzenetben háláltam meg neki a tettét :D kár azért a profilomért 4 éve volt meg :) nem baj, kapott a pofijára ;)
2018. júl. 29. 19:52
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Maga rosszul tudja a dolgokat kérdező. Én már jártam a kanadába is láttam rossz embereket, ja bizony. Maga azt se tudja merre nézzen.
2018. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Maga még csak 20 éves, én már 45 éves vagyok! Többet láttam, többet tudok mint maga! Ezt jól jegyezze meg, kérem!
2018. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
@3 A turistatekintet csalóka lehet. Néhány helyen jártál pár napot. Eddig olyan 500 napot utaztam külföldön, egy idő után rájön az ember, hogy nem zöldebb annyival a fű máshol sem, mindenhol emberek laknak. A csehek meg pl tök olyanok mint a magyarok.
2018. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!