Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alábbi, súlyos konfliktust...

Az alábbi, súlyos konfliktust okozó szituációban ki hibázott?

Figyelt kérdés

Nagyon megdöbbentő dolgot volt alkalmam ma látni egy katolikus templomban, ebben a hőségben, délután 37 fok volt.

Bejött a templomba egy személy, látszólag fáradtan, sportruházatban, pántos sporttrikóban, hosszúnadrágban. Úgy tűnt, mint aki a hőség elől menekült.

Amennyire hátranéztem, láttam, hogy imádkozni jött, a végén udvariasan megkérdezett az előttem haladótól valami információt.

Arra lettem aztán figyelmes, hogy a pap - trikóban és bermuda nadrágban - kirohan a sekrestyéből, és minősíthetetlenül elkezd ordibálni a személlyel, hogy mitképzel, hogy behozza ide a templom közepére (nem is ott volt, hanem közvetlenül a kijáratnál) a kerékpárját és egyébként is, mi az, hogy nem takarja el magát és micsoda ember és az ilyen nem katolikus és nem keresztény.

Én szégyelltem magam a plébányosúr helyett.

Bejött valaki ebben a melegben egy imát elmondani, kicsit lehűsülni, és az ajtó mellett (nem a templom közepén!!!) valóban oda volt támasztva a kerékpárja, de mint mondta, nem volt nála lakat,és - mivel nem is talált kerékpártárolót, ahol biztonságosan elhelyezhette a kerékpárját - merte csak belülre állítani az ajtó és a fal közötti beugró részben - tényleg nem volt útban, őszintén, én nem is vettem észre először, és tényleg gyorsan igyekezett kifelé vele, de a pap csak ordibált vele, amire persze ő is csúnya szavakkal illette, majd kimenekült onnan.

Nekem, mint humánus embernek ez az eljárás nagyon furcsa volt:

hőségben a templomok a nagy hőtehetetlenségük miatt ajánlott intézmények, számos példát láttam külföldön, ahol vízvételi lehetőség is szokott lenni a templom előterében, és a hőségben a főszabályt, miszerint fedetlen vállal nem szerencsés bemenni, szabad megszegni. Végülis, egy ember egészsége fontosabb, mint egy olyan illemszabály, ami végsősoron csak kulturális mértékkel bír.

Másrészt, egy paptól azért egy szeretetteljes, meleg hangot vár az ember, udvariasságot, érdeklődést, eddig szerettem odajárni, de most valahogy elment a kedvem tőle. Kidob egy imádkozót a templomból, mert a biciklijét ajtón belülre meri tenni és 36 fokban nem gondol arra, hogy dzsekit is vigyen magával, hátha esetleg a templomban betámadják?

Nem akartam közbeszólni, nem az én ügyem volt, pedig több spagettipántos ruhás hölgy is volt épp a templomban, ami teljesen rendben volt véleményem szerint, nem másért, hanem a rendkívüli hőséghelyzet miatt.

De valamiért a sporttrikós kerékpárossal éreztem együtt, és nem a plébánossal, aki ahelyett, hogy megkérdezte volna, hogy segíthet vagy ilyesmi, durva hangnemben kiutasította és gúnyosan megalázta a templomba betérőt.

Teljesen értetlenül állok az emberi agresszió előtt, hogy miért nem lehet az ilyen szituációkat normálisan kezelni Magyarországon.

Mit gondol erről más?



2018. júl. 31. 02:43
1 2
 1/17 anonim válasza:
69%
Erre azt tudom mondani hogy ez Magyarország. Már mindenki azt csinál amit akar. Már a vallásosság is inkább egy görcsös ragaszkodás valamihez. Gondolom a pap kapja a támogatást a templomra és innentől kezdve ő a mindenség. Nagyon nem vagyok vallásos, ezért nem tudom milyen öltözékben illő megjelenni de régen is volt úgy,hogy csak a férfiaknak kellett eltakarni a vállát
2018. júl. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Pap egy bunkó volt, erre nem lehet mit mondani.

Ő is csak ember, ő is csak magyar, csak azt nem tudom, hogy az ilyen miért választja a papi hivatást, és miért nem megy a bkv-hoz dolgozni inkább. Vagy valami portás-kidobó munkakör jobban állna neki.

2018. júl. 31. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Termmészetesen, helytelen volt a pap viselkedése, de ilyen hőség neki is megárthatott. Nem tudjuk, esetleg napszúrást kaphatott.
2018. júl. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Megvan a véleményem a papról...
2018. júl. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező, azt nem írtad, milyen nemű volt a biciklis, de ha mondjuk csaj volt - a pántos sporttrikó alapján gondolom - akkor duplán tahó volt a pap!

Esetleg nem jutott eszébe, hogy a hölgy mondjuk valami bántalmazó elől menekült be a templomba?

Szép kis menedék! Szégyen a katolikusok viselkedése manapság, és az ilyen papokat fel kell jelenteni, mert méltatlanok a hivatásukra!

Egy adalék: kisgyerek koromban falusi rokonaimnál nyaraltunk, a templom mellett laktak, a harangozó néni és az orgonista rendszeresen ott parkoltatták a bringáikat a templom hátsó traktusában, beállítva egy sarokba, nem zavart senkit soha.

Már gyerekként is töklogikusnak éreztem, hogy ha valaki nem tudja kint lelakatolni a biciklit, akkor valahová hátra beállítja, kizártnak tartom, hogy az Isten megharagudna bárkire ezért.

Biztos bejött a papnak a csaj, aztán beizgult a kis kitett bőrtől - sorryka csak poénkodok.

Abnormálisnak tartom, hogy egy templomban az normális, hogy a pap kijön ott invizíciót játszva terrorral helyretenni azt az embert, akinek talán az egyházi adójából él ő maga, de annyi nincs benne, hogy tisztázza a szituációt, vagy tekintettel legyen arra, hogy a rohadt melegben nem akar mindenki bundában járni csak mert templomba is betévedhet, ha úgy szottyan kedve.

Szánalmas ez az egész magyar katolicizmus úgy ahogy van, szégyen, és nemkívánatos.

Mondom ezt svájci magyar katolikusként, nálunk ugyanis nem probléma a pánt és a fedetlen váll kánikulában, mert ez már nem a középkor. Erről jut eszembe, hogy egyeztetik össze a keresztény kis politikusok és papocskák a migránsellenességet - migráns = arab (náluk) = csador - és azt, hogy leordítják a fedetlen vállú hívőket kánikulában, mert az erkölcstelen? Okádnom kell a katolikus egyháztól.

2018. júl. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
96%

Katolikus vagyok. Templomjáró.


A plébánost fel kell jelenteni, mert az ilyentől más rossz is kitelik.


A mi drága idős papbácsink kifejezetten mondta is régen, hogy a templomi öltözködés nem parancs, csak ajánlás.

De amikor elsőáldozókként a júniusi 30 fokban gyakoroltuk a bejárásokat, padsorbaülés rendjét, senkit nem érdekeltek a sortok, pántok, kisszoknyák.

Vagy amikor unokanővérem miniszoknyás váll nélküli menyasszonyi ruhában ment férjhez, pedig az jóval kevesebb ruha lehetett, mint ez. Senkit nem érdekelt, nem ordibáltak vele.


Tudd: ez a viselkedés a pap részéről látatlanban is megmondom, hogy egyáltalán NEM NORMÁLIS.


Sajnos manapság paphiány van, és mindenféle selejt, oda nem való, akár pedo,homokos,bármilyenaberrációs,antiszociális,másra is alkalmatlan seggarcc is odakerül, mert örülnek, ha van valaki.


Abszolút gyenge a marketing, és ha nekünk nem ilyen papunk lenne, nem biztos, hogy a szomszéd faluba, ahol hasonló bunkó működik, eljárnék misére.


Egy pap élete legyen szolgálat és alázat, szeretet és megértés, türelem és kedvesség, de ez itt egy elég felkavaró szituáció lehetett.


Teljesen megértem a biciklis imádkozó indulatait, egyébként ne haragudj, de beleszólhattál volna, ha kiáll mellette valaki, akkor lehet, hogy nem durvul be így a szituáció.


A papot viszont ne hagyjátok a helyén, feljelentést azonnal.

2018. júl. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az az eset, hogy az ilyen papnak meg, de különben egy megrögzött hívő, aki bárkin átgázol, mert úgy tartja kedve. Az ilyen állította volna ki a biciklist a napra, hogy "bűnhődj!" Felháborító. Az ilyen nem pap a szememben, a helyedben nem is mennék oda többet.
2018. júl. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A pap csak egy szerepet játszott, mögöttes tartalma a feladatának nincs ebben az esetben.

Bohóc, de elgondolkodhatna magán.

2018. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

A jelenet alapján tényleg furcsa a pap viselkedése.

De mi van, ha a biciklis hetek óta ott tartja a pihenőjét, a pap meg 19 szer normálisan kérte, hogy máshol tegye le a biciklit?

Vagy ha az a személy mindig illetlenkedik, zavarja a papot meg az embereket és a bicikli volt az utolsó csepp a pohárban?

2018. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez részedről rosszindulat, már bocsi.


Nekem a leírtakból nem ez következik, ha jól értelmezem, itt egy aktív templombajáró kérdező írt, a templomi rendzavaróknak a közösségben gyorsan híre van, és itt biztosan nem erről lehet szó.


A pap egyértelműen elítélendő, szépen is lehet mondani, erről szól a vallás, hogy normálisak, nem? Egy papnál különösen fontos, hogy kedves és intelligens legyen. Könnyen rossz hírbe kerülhet, ha nem vigyáz.

2018. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!