Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MIt csináljak ha már nagyon...

MIt csináljak ha már nagyon elegem van abból hogy állandóan megjegyzéseket tesznek arra vonatkozóan hogy lassan gyógyulok, mit lehet erre vissza válaszolni?

Figyelt kérdés

Egyszerű baleset volt, bokaszalag húzódás, 6 hétig hordtam a rögzítőt, de utána sem volt tökéletes a járásom, nem fájt, csak mivel elgyengült az összes izmom azon a lábamon nem bírom megtartani magam rendesenm és óvatosan lépek, lassan megyek, hogy gyógyuljon.

De nem tudok úgy lejönni egy lépcsőn, hogy ne kapjak megjegyzést szomszédoktól, munkatársaktól: ...ajaj, de roszz még az a láb! ... látom nem jött még rendbe.... úgy látom sose lesz ez már a régi... még mindig nem tudsz menni, menjél orvoshoz... stb. meg ilyenek. Nyilván voltam orvosnál, sok idő kell a teljes gyógyuláshoz, de idegesítenek ezek a beszólások, megjegyzések, még ha általában nem is rosszindulatú, de könnyebb lenne a negatív kisugárzásuk nélkül. Legszívesebben elküldeném őket a francba. Mit válaszoljak vissza hogy ne legyek bunkó?


2018. aug. 2. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben meg tudlak érteni. Én is gyógyulófélben vagyok, csak mással kapcsolatban és az ismerősök megjegyzéseitől, amikkel nem tetszésüket fejezik ki, hogy nem látható javulás, bizony a falra tudnék mászni.


Megsérteni nem szeretném őket, de szívem szerint én is mogorva stílusba reagálnék.


Úgy oldottam meg, hogy mindig, ha tesznek valami negatív megjegyzést és jön a rossz érzés, gyorsan arra gondolok - nem bántásból tette a megjegyzést, hanem, hogy kedves legyen; aggódik vagy szimplán eggyüttérezne és így fejezi ki. Ez nem sértés volt így, hanem kedves gesztus.


Ettől még általánosságban kerülöm nagy ívben az embereket, akiknek notóriusan kell valami megjegyzés tenniük a folyamatra, de az adott pillanatban a feltörő rossz érzéseket segít leküzdeni.

2018. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Mert q nezeset a meg a jarasat!
2018. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Én azt hallgatom, hogy "miért nem dolgozol?" Azért b+, mert egy nyitott szívműtétből gyógyulok, ami nem 2 nap. Amúgy meg figyelmen kívül kell hagyni az ilyen rosszindulatú beszólásokat.
2018. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit, kár az ilyen emberekre időt szánni, ne foglalkozz velük, egyik füleden be a másikon ki.
2018. aug. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nem akarnak némán elmenni melletted, mert az udvariatlanság lenne. És ennyi jut az eszükbe éppen. Te majd értelmesebben szólsz hozzá egy hasonló esetben majd, mivel voltál ilyen helyzetben.
2019. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!