Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez szociális...

Szerintetek ez szociális fóbia, vagy csak introvertált vagyok?

Figyelt kérdés
Nehéz olyan emberekkel kommunikálnom, akik nem állnak közel hozzám. Az eladónak, futárnak, vagy postai ügyintézőnek tudok mit mondani, mert meg van a sablonos szöveg. Viszont, ha kérdeznek valamit, amire nem számítok, akkor sokszor zavarba jövök, és csak lassan tudok válaszolni, néha eléggé magyartalanul hangzó mondatotat mondok. Nem vagyok képes a fesztelen csevegésre. Azok körében, akiket jól ismerek (barátok, rokonok) ez nem fordul elő.

2018. aug. 4. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Mi az hogy introvertált egyáltalán, lefordítanád magyarra ?
2018. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
visszahúzódó
2018. aug. 4. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem egyik sem. Ez valami más.
2018. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
én is ilyen vagyok
2018. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát egyik nem zárja ki a másikat, de az introvertáltság csak egy preferencia, nem foglalja magában azt, hogy idegesnek kell lenni emberek társaságában.
2018. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az introvertáltság önmagában csak annyit jelent, hogy befelé forduló személyiség vagy, az egyedüllét és a társaságban/tömegben levés közül az előbbi tölt fel, utóbbi pedig inkább lehúz, nem szereted a "small talk" típusú beszélgetést stb. Valószínűleg introvertált vagy, és valamilyen szinten szociálisan szorongsz is (de nem ismerlek személyesen, tehát nem tudhatom biztosra természetesen, illetve szakértő sem vagyok).

Én egyébként ugyanebben a helyzetben vagyok, és azt ajánlom, hogy ha megteheted, vagy van bármilyen lehetőséged rá, beszélgess erről egy pszichológussal, hogy kiismerd önmagad, és ha szociális fóbiád van, akkor leküzdhesd.

Hány éves vagy egyébként? Mindig ilyen voltál?

2018. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Régebben viszont még durvább volt, akkor utáltam nyilvános helyekre menni. Ma sem szeretek, de már csak ritkán szorongok a tömegben.
2018. aug. 5. 07:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az intr. az egy tulajdonság,a sz.f.pedig egy betegség.

A sz.f.-nak vannak erősségei,rendkívül széleskörűek lehetnek a tüneteket előidéző lehetőségek.

A google-n olvass mindkettőről,és azok alapján jobban tudsz tájékozódni.

2018. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már nem nevezhető szociális fóbiának, egyszerűen csak zárkózott félénk vagy. Ellenben én, például még boltba sem mertem soha átmenni egyedül, mert annyira feszélyez az emberek jelenléte, elkezdek izgulni, kisebb pánikroham uralkodik el rajta. Úgyhogy szerencsés vagy, hogy te legalább már eddig eljutottál, hogy ezeket az alap ügyintézéseket, bevásárlásokat stb. meg tudod oldani.
2018. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Ha kérdeznek valamit, amire nem számítok, akkor sokszor zavarba jövök."


Így van ez az élet más területein is, leszámítva a szociális helyzeteket? Zavarba jössz, ha valami nem úgy megy, ahogy akartad, elképzelted, szeretted volna? Az ilyesmiket a szociális téren a legkönnyebb észrevenni, hisz azok a mindennapi életünk része, de lehet hogy ilyen vagy az élet minden terén is, a személyiséged ilyen.

2018. aug. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!