Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni anyám...

Mit lehet kezdeni anyám takarításmániájával? 18/f

Figyelt kérdés

Egyszerűen szerintem már nem normális amit csinál. Minden hétvégén végigtakarítja az egész házat.

Hétközben általában az élettársánál van, de amint hazajön mást nem csinál csak takarít.

Nem is zavarna, takarítson ha akar, de a szobámba is minden héten port töröl, mert szerinte nagy a por, de rajta kívül más nem látja a nagy port.

Gyűjtök különböző söröspoharakat, de minden takarításnál legalább kettőt össze kell neki törni mert "véletlenül összekoccantak, kiesett a kezéből, már amúgy is megvolt repedve".

Mindent leszedeget a polcokról, de semmit nem úgy rak vissza ahogy volt.

Egy évvel fiatalabb öcsém már megmondta neki, hogy inkább menjen vissza az élettársához, mert elege van abból hogy mindig takarít, mindent átrendez állandóan.


Ha már egy üres pohár vagy üveg van fent valamelyik szobában, akkor kiakad, hogy mi ő takarítónő? Mindenki után neki kell rakodni?


Nagyiék is itt laknak, ők is panaszkodtak már, hogy ami anyámnak nem tetszik azt egyszerűen kidobja, nem érdekli hogy másnak az még kell.

Olyan szivesen laknék olyan helyen ahol nincs ilyen rendmánia. Hagy legyen már egy kicsit rendetlenség, ne akadjon ki valaki ha nincs valami elrakva, elmosva....



2018. aug. 6. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Takarításmánia a heti egyszeri takarítás????

Te hol élsz?

Ez a normális!

Egyébként meg mondd meg anyukádnak, hogy ezentúl a saját szobádat te takarítod, azzal ne foglalkozzon. De akár az egész házat kitakaríthatnátok, ha ti éltek ott és nem is ő, hogy ne kelljen a hétvégéjét, amikor végre veletek lehetne, takarítással tölteni.

A használt poharat, tányért meg tényleg ne hagyd ott a szobában. Tök gáz.

2018. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hétvégén nem nagyon tölt időt velünk.

Pont az takarításmániája miatt. Szombaton és vasárnap van itthon, akkor mindig takarít.

Én is és az öcsém is szombat reggel megyünk apuhoz vagy a másik nagyihoz és ott vagyunk egész hétvégén.


El akartam menni most szünetben dolgozni, nem engedett, azt mondta ne menjek, nem nekem való az.

Mondtam neki hogy akkor jó, nem megyek, itthon fogok rohadni egész nap.

Abba is beleköt ha nem ágyazok meg, nem takarom le az ágyat...

Mivel nem dolgozhatok, itthon nincs mit csinálni ezért van hogy délután kelek csak ki az ágyból, vagy egész nap ott fetrengek csak, tv-t nézek. Akkor mégis minek ágyazzak meg...

2018. aug. 6. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Messze van ez a takarítás mániától:DD


Hát, ha te a ocsokba, meg a kupiba érzed jól magad, ott nálad hibázik valami..

2018. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyre inkább úgy tűnik, hogy anyukád teljesen normális, átlagos a takarítás szempontjából és te vagy igénytelen.
2018. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és ha annyira unatkozol otthon, akkor ne fetrengj, hanem takarítsál ki te.
2018. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ez komoly? Heti egyszer takarítani nem csak normális ... de szükséges is.


Most komolyan az a bajod, hogy hetente egyszer kitakarít az édesanyukád és takarítás közben 1-2 dolgott rosszul rak vissza a helyére.


Meg, hogy a takarítás miatt nem tölt veled elég időt?


Akkor takaríts magad után vagy legalább segítsd meg egy kicsit anyukádat. Hamarabb fog végezni. Több időt tudtok eltölteni.

2018. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Engem az zavar, hogy összetöri a cuccaimat, és nem is egyszer-kétszer hanem rendszeresen. Nem is szól, hogy valamit összetörött, próbálja úgy elrakni hogy észre se vegyem, vagy ha rákérdezek hogy hol van ez és ez a pohár, akkor próbálja beadni nekem, hogy nem is volt olyan pohár, ő sosem látta.


Talán még takaríthatnák is, de még szünet elején rengeteget veszekedtünk, én intéztem magamnak itt a faluban munkát egész nyárra, feketén dolgoztam volna valahol és elég szépen kerestem volna. 2 hónap alatt meglett volna a pénzem egy új iphone-ra, és még maradt is volna.


Erre ő addig veszekedett, ordibált velem amíg azt nem mondtam hogy akkor nem megyek dolgozni. Akkor megmondtam neki, hogy jó, nem megyek de akkor semmit, semmit ne várjon el tőlem, egész szünetben semmit sem fogok csinálni.

2018. aug. 6. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem anyukád egyáltalán nem mániákus takarító. Mondjuk nálunk még sajnos vagy nem, ilyen rendszerességgel sem történik meg a rendrakás, mert anyukám is elfoglalt általában én meg csak nagyon ritkán és nehezen tudom rávenni magam, hogy makulátlanul tisztává varázsoljam a szobámat. Ételt, italt soha nem hozok be, de egy-egy táska, könyv gyakran hever a földön, tipikus tini szoba. :D
2018. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Anyad beteg. Mindenaron koltozz el tole!

N/36

2018. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

ezek a válaszok.


olyan jó lenne, ha ezek a kioktató, enyhén frusztrált válaszolók gyakorolnák kicsit a szövegértést kötekedés helyett, de segítek:


-a kérdező azt is írta, h direkt összetör söröspoharakat az anyja

-hisztériázik 1 db pohár miatt

-ami nem tetszik neki, kidobja, akkor is, ha más cucca


a kérdező anyja beteg. az én anyám nem ennyire súlyos eset, de nála pl az van, hogy ha nagyon nincs hol takarítani, akkor kitalálja, hogy pl. vágjunk ki egy gyümölcsfát a kertben stb.


anyai nagymamám szintén: amikor általánosba jártam, képes volt átjönni hozzánk és átrendezni a cuccaimat, amíg suliban voltam.


ezek az embereknél vmi lelki probléma lehet háttérban, vagy egyszerűen hobbi, érdeklődés híján nem tudnak magukkal mit kezdeni.

2019. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!