Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem végeznek...

Csak szerintem végeznek idehaza gyenge, hanyag munkát a magyar emberek?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen csak a lustaságot és a "leszrom" elvet látom.


Pl. egy 15-20000 fős gyárnak nincs vészterve. A biztonsági vezető megmondta, hogy ha baj van, akkor nem tudnak mit csinálni, majd lesz ami lesz.


Egy csomószor előfordul, hogy hivatalos ügyintézés közben eltűnnek az ügyintézők, elmennek kávézni, beszélgetni, én meg várok több órát.


A szakmákat űzők (pl. villanyszerelők) is néha úgy végzik a munkájukat, hogy "jó ez, majd megcsinálja jobban más, ha akarja".


A biztonsági szolgálatok nem tudnak lépni baj esetén, stb, stb...


Tehát én úgy vettem észre, hogy borzalmas rendszerek vannak idehaza.


Ti mit gondoltok?


2018. aug. 7. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak Magyarországon szerintem. Amikor megyek nyaralni, gyakran hasonlót érzek külföldön is. Mentem Németországba, foglaltam szállást. A honlapjukon 46 Euro per éj volt egy szoba, nekem meg 56 Euroért igazolták vissza. Rákérdeztem mondták, hogy az tavalyi ár. Mondtam, hogy akkor nem foglalom. Erre meg válaszol, hogy menjek oda ahová akarok, őt nem érdekli.. De rengeteg hasonló dolgot tapasztaltam..
2018. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Elég butaság általánosítani, főleg, hogy utána kiragadsz egyetlen területet, és azt állítod be, mint ha egyetemes érvényű lenne.

Amiről te beszélsz, az nem hanyagság, hanem szervezetlenség.

2018. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem.

Soha nem tűnt el még az ügyintéző. És nem kellett órákat várnom.

Szakemberekből van jó is, meg jó is. Nyilván nem árt előtte utánaérdeklődni.

Egyébként úgy általánosságban is szeretik a magyarokat külföldön is, de nemcsak a magyarokat, hanem a közép-kelet-európaiakat, mert jól tudnak és akarnak dolgozni.

De te nyugodtan fröcsögj, hogy itt mindenki és minden mennyire rossz.

Aki meg hagyja, hogy egy ügyintéző órákig várakoztassa, mert kávézik, az egy nagy lúzer.

2018. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szokásos "kérdező a szr" téma.


#2:

Ez több terület. Szándékosan több területet említettem. Általánosítok,mert általában ez van. Nem csak saját tapasztalat.


#3: nem tudom ki nyávog, vagy fröcsög. Én kérdeztem valamit. Kaptam ugyan véleményt, de engem cseszegetsz a képzelgéseiddel.

2018. aug. 7. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:

A szakikkal már régóta az a baj, hogy aki jól tud dolgozni, az nem elégszik meg az itthoni fizuval, hanem inkább külföldön megkeresi a nettó 500.000-1.000.000 vagy több forintját. Így itthon már csak a kontárok maradnak, meg az a néhány nagyon lokálpatrióta emberke, akik képtelen elhagyni szülőföldüket...


15-20.000 fős magyar cég pedig nem is létezik 😃 egy nullát vegyünk le a végéből, és akkor viszont már tényleg igaz, amit mondasz.

Ha valami stratégiai cégről van szó, akkor majd az állam (Mészáros L.) átveszi a céget, és nyereségessé teszi 🙂

2018. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nagy káosz van ebben az országban. Ha van olyan csapat, aki a minőségre próbál figyelni, egyből kikezdik, ha segítene rendbetenni dolgokat, egyből kikezdik. Nem tudi, hogy mit akar ez az ország...
2018. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is egyet értek a kérdezővel. Ha csak az utóbbi egy hetet nézem is, akkor is minden napra tudnék vagy 2-3 ilyen esetet felsorolni. Elképesztő, ami itt megy. Nem állítom, hogy más országokban nincsenek hanyag és lusta emberek, de itt valahogy nagyon ráragadt mindenkire az érdektelenség az élet minden területén. Pedig külföldön jól dolgoznak a magyarok, de akik itthon maradtak, azok mind egyre mélyebbre süllyednek! (Tisztelet a kevés kivételnek)
2018. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!