Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képes alkalmazkodni?

Miért nem képes alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

300 km -re lakunk Anyumtól, nagyon ritkán tudunk csak látogatóba menni, kb. 1x max. 2x egy évben. Azt elvárja, hogy napi szinten beszéljünk, ami nem lenne gond, csak telefonálást nem úszok meg 10 perc alatt. Ha videochatelünk, akkor is fél óra a minimum. A telefon anyagilag húzós, a videozás meg azért macerás, mert 5-4-szer egyedül vagyok itthon a gyerekkel, aki nagyon aktív, 3 éves, félig rá is figyelnem kell, de ez még a jobbik eset, mert van hogy megunja, hogy nem foglalkozok vele. Ráadásul így egy csomószor a felét se hallom annak amit Anyu mond.

Ami bosszantó nagyon, hogy én délután jobban tudnék vele beszélgetni, amíg a gyerek alszik, de ö akkor vásárol, vagy ügyet intéz, vagy sorozatot néz a tv-ben. Este "jó" neki a chat, de az is megvan, hogy este 6.40-7.15 kb. amikor a számítógép előtt tartózkodik, ha kések (!) akkor ö már nem vár mert menni kell nézni a hülye sorozatot. Én meg egy csomószor mondtam már neki hogy nem tudok akkor a gépnél üldögélni, mert van hogy olyankor érünk haza (föleg most nyáron), utána meg fürdetés, vacsi, altatás, és mire végzünk mindennel már 9 óra van,...az meg már neki is késő, plusz azért férjemmel is vacsoráznánk mi is, meg pihennénk.

Voltak a délutánnal próbálkozásaink, de mindig ennél a totál alkalmatlan esténél lyukadunk ki. Hozzáteszem, nem dolgozik, bármikor ráérne. De ez a sorozatmánia kikészit. Ha neki megy a sorozata, akkor én alkalmazkodjak hozzá gyerekkel, fixen.

Volt már nálunk, ismeri a napirendünket, mondtamis már neki, h ez igy nem jo és így nem tudok minden nap beszélgetni ahogyan ö ezt elvárja, de egyszerüen nem érti meg. Azért a "bezzeg a sógornőm lánya minden nap felhívja az anyját" szöveget megkapom, meg hogy "hát mi van veletek, hol voltatok? Miért nem jöttetek beszélgetni?" .

Nem tudom hogy lehetne dűlőre jutni vele? Szerintetek?


2018. aug. 7. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

300 km-ről csak évi 1x "tudtok" hazamenni... mesélj még, kérlek.


Az a büdös helyzet, hogy NEM AKARTOK hozzá utazni :)

2018. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es. Igen, képzeld. Év közben dolgozunk, télen megkapjuk, hogy fütési időszakban ne menjünk, mert este lekapcsolják a távhőt, hajnali 4-ig nincs fűtés, én sem szeretném, hogy megfázzon a gyerekem a kihűlt szobában. Nyáron megkapjuk a fuuuudemelegvan a lakásban várjuk meg h hüvösebb legyen, de azért ne esős idő. Ezek után TE, mikor mennél? Ünnepekkor Amyám jön pár napra.

Egyéb nagyokos kérdés? Esetleg ha érdemben is tudsz hozzászolni, örömmel fogadom. Köszi.

2018. aug. 7. 20:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és 300 km nem éppen kevés, hogy 2,5-3 orákat utazgassak ehy gyerekkel, autoval sem, de aut hiszem a vonattal sem dijazná a többi utas, ha éppen nyügös és 2 órán keresztül nyafog. Anyagilag sem.
2018. aug. 7. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Mese habbal, én 4x olyan messze lakok, mégis megoldom, hogy 4-5 havonta hazautazzak :D
2018. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!