Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálom a gyerekeket?

Miért utálom a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elviselni őket, száz dolgot fel tudnék sorolni hogy mit nem szeretek bennük. Ha meglátok egyet, igyekszem minél távolabb maradni és lenyelni az utálatot amit érzek, de ahogy telik az idő, egyre nehezebben megy.

2018. aug. 7. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én is így vagyok. Nem kötelező mindenkinek gyereket vállalni, egyszer kétszer meg el kell viselni, ha rokonokról van szó és ennyi.
2018. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges, hogy valamilyen trauma vagy félelem lapul a dolog mögött.


Én sem szeretem a gyermekek 90%-át. Mivel hangosak, ordibálnak, futkároznak össze-vissza, azonnal kimondanak mindent, amit gondolnak...

Sokszor nagyon kegyetlenek tudnak lenni.


Trauma? Jah.. nem volt soha igazi gyerekkori barátom.

Emellett utálom ha ordibálnak és tapintatlanok...


Azonban a kis visszahúzódó, félénkebb gyermekeket, akik csupa szívek, azokat imádom! :) Csak ez nagyon ritka.

2018. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én sem voltam az a barátkozós típus, de nem hiszem hogy ez traumának számítana. Csak furcsának érzem, hogy az emberek nagy része épp az ellenkezőjét gondolja a gyerekekről mint én.
2018. aug. 7. 20:50
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Én is utálom a gyerekeket, egyik volt osztálytársam is utálja őket. Nagyon más emberrel meg még nem beszéltem ilyenekről.


Nem vagyunk vadállatok. Én mérnökinformatikát tanulok a BMEn ő meg valamilyen gazdasági szakot az ELTÉn.


Szerintem nagyon sok korobeli utálja a gyerekeket. Én, te és a hozzánk hasonlóak akkor fogják megszeretni őket, amikor nekünk születik gyerekünk vagy elég idősek leszük, hogy családot alapítsunk.


Ha 40-60 évesen tetted ki ezt a kérdést úgy, hogy már volt gyereked, akkor nem tudom mért. Ha fiatal vagy talán megszereted őket később.

2018. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon-nagyon utálom őket.


2 külön helyzet:


Idegeneké, villamoson, megállóban, utcán, plázában, gyorsétteremben:

-Általában hangosan beszélnek, mellette visítanak, nevetnek, sírnak. Mindezt a magas hangjukon, ami különösen jól és messze hallatszik. Amikor lelkiznék valakivel vagy munka után lelkileg-testileg hulla fáradtan a járművön más se hiányzik.

-Futkároznak és sokszor sajnos neveletlenek.

- Minden róluk szól, mindig udvariasnak, előzékenynek kell lenni a kisgyerekekkel/kisgyerekesekkel. A villamoson át kell adni a helyet (persze empátiából is átadja az ember, karon ülő gyerekesnek nyilván, de 4 éves gyerekkel levőnek is) - csak őszintén ennek nem mindig örülök, 9 óra munka után (túlóra esetén 10....11), nyűgösen csak ez hiányzik. Ha szembe jönnek az utcán, két ovis és anyuka a babakocsival, futkároznak, eléd szaladnak, elfoglalják az utat, nem egyszer úttesten vagy a füves/gazos részen lehet kikerülni őket. Tehát az én szemszögemből: minden róluk szól, mert kicsik, "tiszták", (állítólag) cukik, mindig türelmesnek kell lenni velük és segíteni őket.


+: A legtöbben szeretik őket és akármilyen komoly beszélgetésben vagyunk benne, ha megjelennek a gyerekek: nézd de cuki!


Ismerősök gyerekei:

Egy nagy kedves baráti családban van egy 2,5 éves kisgyerek.

Egészen addig azt hittem, csak a magas, vékony és hangos hangjuk, a rohangálásuk zavar, ha például villamoson ülök, de rá kellett jönnöm, hogy egyébként se vagyok sajnos gyerek-szerető.


Rengeteg energia kell hozzájuk és kifelé fordulás!


Bennem egyrészt semmi energia sincs hozzájuk, folyton pörögnek, mennek, mutatnak valamit, hoznak, visznek és figyelni is kell rájuk; játszani velük.

Másrészt én befelé forduló, saját világomban élő, filozofálgatós alkat vagyok. Vagy elgondolkozom, vagy beszélgetek, de akkor szeretek a beszélgetésre figyelni, mint belsőséges valamire.

2018. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5# én is valahogy így fogalmaznám meg. Ehhez még hozzájön az, hogy a munkám során is el kell viselnem őket, ami sokszor nagyon nehéz. És az is, hogy nem szeretnék gyereket, és szerintem másnak sem kellene annyi gyereket vállalnia, mert már túl sokan vagyunk a Földön. Ezért eléggé lenézem a kisgyerekes családokat, és így nehéz velük empatikusnak lennem.
2018. aug. 7. 21:03
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Én szeretnék gyereket.

Bár nem tudom, kívülről a nagy család tetszik, nekem valamilyen szempontból mindig hiányzott.


Viszont nem tudom, hogy bírnám.

Sok-sok énidő kell, a csendet is szeretem (konkrétan zene meg egyéb háttérzaj se mindig szól), energiám sincs annyi...



Amúgy állítólag a sajátot meg lehet szeretni, saját meg hormonok meg minden.



Remélem, mert most...

Meghallom azt a magas, éles hangot, és már fülesben zene feljebb vagy én arrébb...

2018. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Én is utálom őket. Ha lehetne barátnőm, gyerekem akkor se lenne. Esélytelen, hogy elrontsam a párom és az én életem egy gyerek miatt. Nem. Esélytelen! Én az életem csak a páromnak szánnám. Az volna az igazi. Csak mi ketten, boldogan. :3 De jó is lenne. :3
2018. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom őket. Régen jártunk táboroztatni és évről évre bunkóbbak voltak. A párom unokatesójáékhoz nem járok, mert van két kis bunkó gyerekük, akikre nem szólnak rá soha. Akkor se, ha üti a nagyanyját, vagy rugdossa az állatokat, stb.

Mondjuk a szülőket jobban utálom. Azt hiszik, hogy attól, hogy szültek egyet, világmegváltó dolgot teljesítettek és különleges előjogaik vannak az életben.

2018. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok, én is utálom őket.


Nem is fogok szülni, kell a francnak gyerek.

2018. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!