Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire buták vagyunk?

Tényleg ennyire buták vagyunk?

Figyelt kérdés

Az emberek hihetetlenül nagy része azért él, hogy mindenből minél többet, nagyobbat és gyorsabbat vegyen. Ezt nagyrészt hitelből sikerül elérni (az ingatlanok közel fele hitelből épült).

Szóval az emberek bemennek dolgozni, hogy vegyenek egy nagy házat és nagy autót. Mivel hitel van, ezért agybajosak lesznek, ha megkarcolják a kocsijukat és agybajosak lesznek a mindennapokban, hiszen a bank házában élnek és ha lesz valami velük vagy a munkájukkal, akkor mennek a híd alá vagy a szülőkhöz nyomorogni.

Ha meg sikerül kinyögni a hitelt, akkor megöregszenek és a nagy ház nem lesz jó semmire, mert az emeletre sem tudnak majd felmászni a kocsi meg egy forintot nem ér, amit hitelre vett.


Tehát az emberek jelentős része azért ilyen idegbeteg, mert hitelt vesz fel, hogy menőnek tűnjön, ezért még többet dolgozik. Mivel többet dolgozik, jobban keres, ezért még több hitelt vesz fel még nagyobb cuccokra és így tovább...ahelyett, hogy szerényen élnének hitelek nélkül és nagyobb lenne a szabadságuk.


Én ezt nem értem. Nincs házam, sem autóm mégis jólvagyok és nem nyomja a teher a vállamat, hogyha nem dolgozom akkor megyek az utcára. Ha nem dolgozom, akkor is lesz tető a fejem felett.


2018. aug. 7. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem teljesen igaz mindenkire, igen volt olyan sokan még TV-re is kölcsönt vettek fel jó pár éve, de a tendencia nem ezt mutatja a mi családunk talán 25 évvel ezelőtt vett fel valami pár százezres kölcsönt, de erőn felül sosem vállalták túl magukat. Fájó pont, de néha valósan kell látni az anyagiakat, gyerekként én is vágytam minden szarra, amit nyugati vagy tengerentúli kortársaimnál már leharcolva láttam csak, utána megnéztem mennyi lenne itthon és láttam hogy az adott termékért egy hónapot kell dolgozni... Akkoriban átértékelődött bennem ez az egész.


Így felnőttként nincs extrém elvárásom az élettől, mondhatnám úgyis amennyit a pénzem enged, van egy kis városi autóm, és a motorozás a hobbim, erre komolyabban is áldoztam az utóbbi pár évben, nem gondolnám különösebben luxusnak hogy 3 milliót költöttem egy szinte szalon állapotú gépre, másnak autóra van igénye ennyiért, én meg család gyerek nélkül miért ne költeném erre a pénzt, a sisakom pl újonnan 300e környékén mozgott, megvettem használtan 160ért, és sokan még ennyit sem adnának érte, de másra nem költök, a csizmám is majdnem egy minimálbért kitenne.

Viszont ezeket nem verseny körülmények között használom, nem is kell évente cserélnem, arról nem beszélve hogy ezek eladhatóak bármikor.


Nekem fontos az hogy sajátom legyen mindenből, ha kölcsön autóval jártam néha míg nekem nem volt, idegennek éreztem, és féltettem.


Hitelt nem vennék fel kocsira mert amilyen tetszik, és szívesen elfogadnám, az megfizethetetlen, ezért tartok csak egy egyszerű autót.


Egy saját ingatlan az sosem árt, én nem lennék nyugodt hogy valakitől bérlem az ingatlant, felmondhat, utána hova megyek mondjuk téli időszakban a holmijaimmal?

2018. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magyarokra jellemző, hogy mindig a másikat űberelni kell, mert szerinte az úgy a jó. A jövőre kevésbé gondol, még így a válságok és szívások után is. Sokan nincsenek tudatában a lehetőségeiknek. Cigi, alkesz, és társai megy, de megtakarítás? Minek?
2018. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem általános. Nekünk is van lakáshitelünk, de elég kicsi a lakásunk, kocsink pedig nincs. Hitel nélkül egyáltalán nem lenne lakásunk.


Amúgy ha nincs házad, akkor hogy van tető a fejed felett? Lakásod van?

2018. aug. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért vágok bele minden projectembe, hogy annyi pénzem legyen, hogy soha ne kelljen dolgoznom hátralévő életemben, hanem fenntartsa magát a project tehát legyen 1 passzív jövedelmem.

Amit írtál azzal egyetértek, kivéve az utolsó mondatoddal. Az emberek nagyrészének nincs meg az a lehetősége, hogy csak éldegéljen, és legyen ház + étel/ital.


Egyébként meg annyira értelmetlen ez az élet, hogy az emberek próbálnak értelmet adni neki, tehát keresnek célokat az életben. Ergo több pénz, jobb kocsi, nagyobb lakás, gyerekek stb. Ha céltalanul élnének akkor előbb-utóbb mély depresszióba zuhannának. Az embereknek kell az, hogy ilyen bután gondolkodjanak.

21F voltam

2018. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, érzékelem ezt a dolgot én is. Ezek az emberek mind dönthetnek a sorsukról, mégis ezt választják. Tehát nem tudsz egy hülyével mit csinálni, hülye marad...


Ez után mi további beszélnivaló van a témán? 🤔

2018. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!