Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar hinni/hisz sok...

Miért akar hinni/hisz sok ember abban, hogy az életnek van objektív célja/értelme?

Figyelt kérdés
Én abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme, és szerintem ez jó dolog, mert ha lenne, akkor mindenkinek meg kellene tennie egy bizonyos dolgot (ugyan azt) az életében, hogy boldog lehessen, de mivel ilyen dolog nics, ezért abban hiszek, hogy az életnek nincs objektív célja/értelme. Szerintem akik abban hisznek, hogy van csak korlátok közé szorítják az életüket, és van, hogy olyan dolgokat is megtiltanak saját maguknak, amivel amúgy nem ártanának másnak.

2018. aug. 10. 15:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Az életnek nagyon is van értelme. Egyszer élünk és ezt ki kell használni. Én is tele vagyok tervekkel.
2018. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Rossz a hited, nem látod a valóságot.


Semmi a föld kerekségen nincs céltalanul teremtve.

Abban a pillanatban, hogy a teremtés megkezdődik, abban a pillanatban van cél is minden ember létrejöttében is.


Ennek a szövegét próbáld értelmezni és akkor talán rájössz:


https://www.youtube.com/watch?v=y43RwtG11l4&feature=share

2018. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%

2+ Csak mondok egy példát is:


Azok a gyerekek például akikkel történik valami és ugyan megfogantak, de meg nem születnek:


Kivétel nélkül találkozni fogsz velük, csak már teljesen kifejlett állapotban felnőttként. Amikor a lelked elhagyja a tested.

2018. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az életnek annyi értelme van, amennyit adunk neki. Mindenkit más hajt előre, így nincsen egy általánosan meghatározható, minden emberre igaz cél.
2018. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

Itt is ezt magyarázza:


Hazatér a vándor..


https://www.youtube.com/watch?v=Sv85mQYaVks

2018. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
*hazamegy a vándor, így pontos
2018. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Az egyedüli objektív célja a b×s utódnemzés céljából, de itt meg is szűnik a dolog, mert a többit már a megszületett utódnak kell felépítenie (itt a saját életének a kialakítására gondolok, hiába is van szülői támogatás).
2018. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Az életnek nagyon is van értelme. Egyszer élünk és ezt ki kell használni."


Ehhez nem kell objektív értelem, csak szubjektív.

2018. aug. 10. 17:30
 9/22 A kérdező kommentje:

"Rossz a hited, nem látod a valóságot."


Ki vagy te, hogy ezt eldöntsd?

2018. aug. 10. 17:31
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

9 Én senki, csak egy porszem. Isten mondja, meg van írva a Bibliában, pontról pontra.


Jusson eszedbe a DNS például, azt se az ember teremtette, hanem csak pár évtizede jöttek rá, hogy minden embernek egyedi DNS állománnyal rendelkezik. Ez is Isten műve és már több milliárd éve meg van, az első ember óta:)

2018. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!