Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek lettek egyre...

Az emberek lettek egyre kényesebbek?

Figyelt kérdés

Régen, a 70-es, 80-as években miért nem zavarta az embereket annyira bizonyos környezeti tényezők, mint manapság? Gondolok például arra, hogy akkoriban alig volt klíma, mint épületben, mint kocsiban, no meg például ma már itt a szúnyogháló az ablakon, de akkoriban nem zavarta az embereket a bent repkedő vérszívó?


Ez csak egy-két példa volt, de akkoriban miért nem számítottak annyira ezek a dolgok?



2018. aug. 10. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
A 70-80 as években ilyen nyarak sosem voltak, mint az elmult 10 évben.
2018. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Úgy ahogy az első írja. Régebben nem voltak ennyire forró és száraz nyarak.
2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

A mai világ kitágult az előző időszakokhoz végett: a net, a számtalan tv-csatorna betekintést ad más világokba, annak termékeikre ezáltal ezen a földrészen is igény mutatkozik meg, így megjelennek itt is. De mivel nem egy típus, hanem rengeteg jelenik meg, így látjuk, hogy ki-ki más terméket vesz meg, mint mi, így mi is mindig a jobbra, a márkásabbra fogunk vágyni. Tehát a lehetőségek miatt lettünk kényesebbek.

Azért kíváncsi lennék, ha egy É-Koreában élnénk, akkor is ilyen igényesek lennénk...

2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

miért is? tegnap láttam egy 30 évvel ezelőtti időjárás-jelentést. ennyiből állt.

Holnap várható hőmérséklet 31-35 fok.

Nem volt se hőségriadó, se riasztás, se vízfüggöny. Volt viszont nyár

2018. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Miért olyan kényesek az emberek, hogy nem raknak mindig tuzet, ha foznek, hogy nem pottyantos veceben intezik a dolgukat, hogy gazzal futenek, hogy mindenki autoval jar, pedig setalni is lehetne?

Azt hiszem, ez megvalaszolja a kerdesed .

Mas idoben elunk, valtoznak az igenyek, mas szamit standardnak, te sem szeretnel osember modjara elni.

2018. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

#4 kiragadtál egyetlen napot, ez nem épp helytálló érv. Ezen láthatod, a 31-35 közötti hőmérséklet az a maximum egy hónapban, az átlag jó 10 fokkal kevesebb 1970-ben.

[link] [link]

2018. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok, ha nem működik a link, csak írd be a Google-be, hogy hőmérséklet 1970.

De ha megkérdezed a szüleidet, nagyszüleidet, valószínűleg ők is alá fogják támasztani, hogy kevésbé volt meleg a nyár. Én épp most kérdeztem meg anyámat, és azt mondta, hogy ők akkor a 30 foktól már rosszul voltak, az nem volt olyan gyakori. Ma már szinte nem is telik el egy nap 30 fok alatt.

2018. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%

Inkább azt mondanám, hogy a médiában nem volt ennyire felfújva, milyen meleg van. Most meg azt hallják csak az emberek, hogy "vörös riasztás!", "kánikula! ", "vörös riasztás!", "kánikula! ", "vörös riasztás!", "kánikula! ". Mit kell riadóztatni, kelteni itt a pánikhangulatot? Jóhogy így reagálnak az emberek, amikor folyton azt hallják, hogy ez most hú de rossz nekünk, micsoda elviselhetetlen kínokat kell kiállnunk, mintha halálunkon lennénk. Lehet közölni nyugodtabb hangnemben is, mi a teendő melegebb időjárás esetén.

Ja, persze, tudom, ez a mai "média" nem erről szól.

2018. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
4=55-ös vagyok, tudnék mesélni. De minek. Mehet a pontozás(megy is)
2018. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Napi meleg rekord:1948 Túrkeve 39fok
2018. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!