Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki miért lehet ilyen?

Valaki miért lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Előre le szeretném azt szögezni, hogy srác (22) vagyok és egy este felé olvasott kérdés juttatta az eszembe ezt a történetemet. Még régebben beszéltem itt, majd Facebookon egy sráccal, mert normálisnak tűnt és hátha én is nyitottabb leszek másokkal, ami sikerült is. Aztán ha egy pár órára nem írtam, jött a szélsőséges helyzet, miszerint megbízhatatlan, k*cs*g vagyok és ezt még órákig lehetne folytatni. Ha építő jellegű kritikát mondtam neki, akkor is ilyen volt. Ellenben ha meghallgattam és neki adtam igazat, akkor pár nap után elkezdte, hogy mennyire igaz barátja vagyok. És a csúcs az volt, amikor leírtam neki a dolgokat, hogy miért fogom tiltani. Erre egy másik profilról is elkezdett nekem írogatni, majd már kamu profilokat is létre hozott és azokról zaklatott. Akkor hagyta abba, amikor a feljelentést hoztam fel, mert olyan üzenetekkel bombázott a végén, hogy ő majd öngyilkos lesz. Mindenkit elüldözött maga mellől és mindig azt hozta kifogásnak, hogy az autóbaleset miatt eltorzult arca miatt fordulnak el mellőle.

2018. aug. 10. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg furcsa emberrel találkoztam már, és sokakat meg is "fejtettem", de ilyet ritkán látok. Az elején arra gondoltam, hogy szimplán bunkó és kihasznál, minden áron rosszat akar neked, és sajna vannak ilyen emberek. Viszont a vége miatt, hogy ÖNgyilkossággal fenyegetőzött, és nem neked akart ártani, az már kicsit furcsa. Ez egy nagyon furcsa ember, és szerintem ő sem érti, hogy mit csinál. Röviden középpontba akar kerülni, csak furcsán akarja elérni, és szerintem nem teljesen az ő hibája. Én ismertem egy hasonló embert. Állandóan hazudozott meg káromkodott. Úgy tűnt, hogy mindenkit utál, pedig csak sújos depresszióban szenvedett. Nem akart ártani senkinek, csak barátokat akart.


Persze ez csak egy eset. Egyáltalán nem biztos, hogy annál a "bizonyos valakinél" is ez a helyzet. Lehet, hogy tényleg csak bunkó és csak ártani akar másoknak, aztán meg már egyből hozza az öngyilkosságot, mert hát hova máshova meneküljön, ha hirtelen ő kerül rossz helyzetbe... Az meg, hogy "hiiirteleen, valami oknál fogva" te legyél a legjobb barátja amikor megvéded vagy kiállsz mellette, az tipikus kihasználós duma. Persze, akkor mindenkit lehet isteníteni amikor megvéd meg amikor jól jársz belőle, bezzeg fordítva ez sosem igaz (persze ezt most arra a személyre értem, akiről beszéltél)

2018. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Neki egyszerűen csak hallgatóságra van szüksége, a kritikát, rllenvélemenyt, nehezen viseli el. Vannak ilyen emberek.
2018. aug. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fish1 ***** válasza:
100%
Nyilván szeretethiányos, figyelmet akar kicsikarni magának, ezen kívül birtokolni akar, hogy csak vele foglalkozz. Az öngyilkossággal való fenyegetőzés az érzelmi zsarolás legocsmányabb formája, ennek nem érdemes bedőlni, mert úgysem teszi meg. Nyilván tré élete van vagy volt, azért ilyen.
2018. aug. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!