Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nézik le az OKJ...

Sokan miért nézik le az OKJ képzéseket?

Figyelt kérdés

2018. aug. 11. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Jó kérdés, én csak okj-vel (van diplomám, de más területről, betegség miatt váltottam) jóval átlag felett kerestem, most pedig már a saját vállalkozásomat viszem. Tb-bér, pü-szv ügyintéző, mérlegképes, IFRS, adótanácsadó... Mind okj.
2018. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy is meg lehet szerezni (tisztelet a nagyon kevés kivételnek), ha valaki teljesen buta hozzá. Más területen is van korrupció, ismerek olyat, aki nem a tudásával szerzett egyetemi diplomát, de ott azért ez viszonylag kis számot tesz ki. OKJ-s képzéseken meg van, hogy bőven 50% feletti arányban vannak a potyalesők. 3 OKJ-s képzésen vettem részt, abból kettőben a végzettek több, mint felének lövése sem volt a megszerzett szakmához. De olyan szinten, hogy programozó OKJ-n mondjuk ha egy másodfokú egyenletet megoldó programot kellett volna írni, a 12 fős csoportból 8-an elvéreznek (eredetileg 16-an kezdtünk, de négyen kiléptek merő lustaság miatt). Gazdasági informatikus szakon a 10 fős csoportból négyen képtelenek voltak nettósítani meg bruttósítani, ketten úgy, ahogy a betanult képlet alapján igen, de amúgy nem értették, hogy az mi. Aki nem lépett ki idő közben önként (ami csak azért fordult elő, mert egyszerűen kedve nem volt hozzá), az mind elvégezte a szakot. Na, az ilyenek miatt van olyan híre az OKJ-nek, amilyen. Mert nagyon kevés kivételtől eltekintve a legutolsó buta ember is el tudja végezni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy maga a képzés rossz lenne. Én mindhárom OKJ-n tanultam nagyon hasznos és érdekes dolgokat, egyáltalán nem bántam meg, hogy ezeket elvégeztem, de csak kellő önszorgalommal érnek valamit.

2018. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Mert van egy beteges nézet, hogy a diploma mindent űberel. Csak nem biztos, hogy vele a megfelelő mennyiségű gyakorlat is megvan. Míg egy OKJ-s képzésnél a kisebb létszám végett erre jobban lehet figyelni, tehát több gyakszi van.

A dipivel többet lehet keresni - akár megérdemelte az egyén, akár nem. Az OKJ-val is, de azzal többet kell dolgozni, ami szerintem jobb, mert általa valóban beletanul az ember a szakmájába.

Szóval nem kell ezzel ilyen téren foglalkozni, mindenki tegye a dolgát.

2018. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kettes jól leírta. A papír nem jelent semmit. Én is átcsúsztam programozóin, megvan róla a papírom. Mégse mennék el dolgozni benne mert az egészhez hülye vagyok a mai napig.
2018. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!