Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakorin miért van ennyi...

Gyakorin miért van ennyi pszichológus mániás ember?

Figyelt kérdés

,,Menj pszichológushoz". Olvasható minden 2. kérdéshez fűzött válaszok közt.

Miért? Valaki kiír egy kérdést, ami esetleg arra utal, hogy a kérdés írója nincs rendben lelkileg, miért kellene egyből szakemberhez mennie? Lehet, hogy segítene egy kis magány, egy erdei hétvége, egy kis távollét.


TI, akik mindenkinek pszichológust javallotok, a ti gyerekeitek is jártak agyturkászhoz, meg talán ti magatok is? ;) :*



2018. aug. 12. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
A fogfájósnak mit javasolsz, menjen kirándulni?
2018. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Én azokat nem értem akik foggal-körömmel ellenzik a pszichológust. Azt végképp nem értem, hogy miért kell ilyen degradáló címmel megnevezni őket: agyturkász.

Nagyjából annyira kéne természetellenesnek lennie a pszichológus látogatásnak, mint a levegővételnek.


Nem kell mindenkit pszichológushoz küldeni, ugyanakkor, ha valami számodra nem tűnik komolynak még nem biztos, hogy a 'kis magány' a megoldás rá.

2018. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Aki nincs rendben lelkileg (láthatóan, a kérdés alapján) annak egy jó szakember hatalmas segítség.

Akik ellenzik a pszichológusokat, általában attól félnek, hogy kiderülnek a féltve őrzött titkaik, meg kell nyílni, stb...

2018. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon büszke lehetsz magadra, hogy egy kérdés alapján leszűrted, ki és mi vagyok Én (...)

A többieknek köszi. Én is jártam pszichológushoz, de már értelmetlennek tartom. Viszont a gyerekeknek menniük kell, mert egyre rosszabb ez a generáció!

2018. aug. 12. 14:50
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Vannak kérdések, amikre mi "mezítlábas", egyszerű emberek nem tudjuk a megfelelő válaszokat, hiába is teszik fel, így talán jobb, ha ezt ajánljuk, minthogy valami h×ggel etetnénk, hogy "márpedig ez-az-amaz jó dolog, edd meg-vedd meg és használni fog."


Az viszont elgondolkodtató, hogy az egyé környezetében nincs olyan ember, akitől segítséget kérhetne, vagy az a másik személy nem veszi észre, hogy X-nek valami problémája van, és segítséget adna neki. A közvetlen kontakt kapcsolat tartósabb, mint a netes.

2018. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Tudod, nekem erről mindig a Harry Potter jut eszembe. Tudod, amikor a második részben Lockhart megpróbálja meggyógyítani Harry törött karját, de helyette eltünteti a csontjait. Nem értett hozzá, és csak rontott a helyzeten. Ellenben ha szakemberhez fordulnak, jelen esetben mondjuk Madam Pomfreyhoz, szinte nevetségesen egyszerű lett volna a megoldás. Én is pont ugyanígy vagyok az ilyen kérdésekkel. Nem értek hozzá, nem tudom pontosan milyen problémája van az illetőnek, azt meg pláne nem tudom, mi segítene rajta, míg egy pszichológus, aki hosszú éveket töltött tanulással és valószínűleg van némi tapasztalata ezen a téren, talán néhány terápiás alkalom alatt is el tud érni valamiféle fejlődést. Mi van, ha én azt mondom neki, hogy csak magányra van szüksége, menjen el kirándulni, ő meg megöli magát az elszigetelt kis erdei kunyhóban? Nem szeretnék emberek életével játszadozni, ezért ha úgy érzem, a problémája kívül esik a hatáskörömön, azt tanácsolom a kérdezőnek, esetleg keressen fel egy pszichológust. Mert erre valók a pszichológusok.
2018. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Csak annak írok ilyet, akinek egyértelműen olyan jellegű a problémája, mindenkinek nem.
2018. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Az ide írok egy komoly része mentálisan beteg.


Nem pszichológus kell nekik, hanem pszichiáter szakorvos gyógyszeres és pszichoterápiás kezeléssel.

2018. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

De akkor ez az ember magától rájöhetne, hogy neki egy kis magány kell, nem? Idegenek honnan tudják?


És igen, járok pszichológushoz, rengeteget javítottam magamon a segítségével.

2018. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Valóban! A 3. válaszoló is mentálisan zavaros :(
2018. aug. 12. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!