Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyanná válhatok egyáltalán...

Olyanná válhatok egyáltalán amilyenné szeretnék? Ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék sokkal jobb ember lenni. Kevésbé foglalkozni mások véleményével, és ebből adódóan sokkal jobban is érezni magam.

Szeretnék végre nem mások véleményétől függni, vagy a lájkok számával felmérni a saját és mások értékét. Nem irígykedni senkire, hanem a saját életemnek felépítésével foglalkozni. Minden helyzetben szeretnék önmagamat adni.

Nem szeretnék senkivel versengeni (jelenleg folyik ilyen) és nem szeretnék késztetést érezni arra, hogy sokkal jobb akarjak valakinél lenni direkt.

Le szeretném tenni ezt a durva sminkelést és egyéb ilyen nagy divat dolgokat.


Az a baj legszívesebben erre vágynék.

De mikor valaki már megint beszól vagy ilyesmi akkor már megszűnik az, hogy önmagam tudok lenni, és rögtön megint bezárkózok a lelki világomba és megint nem tudok önfeledten, boldogan, mások véleméyétől függetlenül élni.

Az is bánt, hogy a múltból vannak olyan emberek akik nem kedvelnek.

Szeretnék úgymond nagyon “tisztán”, nyugodtan élni.

Csak mindig vissza zökkelek egy egy kritikától és megint nem tudok önmagam lenni.

Mit tegyek?



2018. aug. 14. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy fajta védelmi póz amit felvettél.Amikor "támadnak",annak a leirt pszichés hatásán kívül fizikai tünete is van? (gyomorgörcs, fejfájás, ilyesmik)
2018. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ne érdekeljen, hogy más beszól!

Részemről jó irányba szeretnél változni, ne hagyd, hogy a bolondok visszahúzzanak. Hagyd ott az ilyen embert, még csak visszaszólni sem éri meg. Ne pazarold ilyenekre a drága idődet, aki csak beszólni meg versengeni tud, az nem érdemli meg. Ezeknek az a jó, ha más szomorú, és sajna ilyen emberek mindig is lesznek.. :/ Gondold át magadban mélyen, hogy tulajdonképpen mit is csinálnak ezek az emberek. Beszólnak mert másra nem képesek, te meg ezt magadra veszed. Ne vedd magadra, nem érsz el vele semmit. Az meg, hogy a múltból utálnak emberek, az a "régi énedre" igaz csak. Engem is utál néhány régi "barátom". Annyit tudok tenni, hogy megszűntetem velük az összes lehetséges kapcsolatot. Persze ez nem elég, hisz bármikor összefuthatok velük az utcán, de nehogy már emiatt legyen nekem gyomorgörcsöm. Hadd gyűlölközzenek, ha csak ahhoz értenek, később majd őket fogják gyűlölni.


Szóval ne ez érdekeljen, mert úgysem tudnak mit tenni. Okos enged, szamár szenved...

2018. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt szeretnéd tégy úgy. Csak egyszerűen fogadd el, hogy nem lehet minden napod felhőtlen, de ha egy teljes napig jól érzed magad a bőrödben anélkül hogy bárki lájkolna vagy te egyetlen képet is megnéznél aznap másról, elkönyvelhetsz magadnak egy sikeres napot ahol előre léptél. Nem fog egyik napról a másikra menni. De ha van lehetőséged, a környezetváltozás jót tud tenni. Vagy vágass teljesen új frizurát és éld bele magad, hogy ehhez az új külsőhöz egy jobb ember dukál. De ezt mind neked kell felépítened az agyadban, hogy nem a sminktől vagy mások véleményétől leszel olyan amilyen, hanem a tetteidtől és attól, hogy hogy érzed magad. Döntsd el, hogy ma vidám leszel, és semmi nem rontja el a napod. Csak rajtad múlik, nem máson. És különben is, ha valakinek problémája van veled az nem a te problémád, hanem az övé. Az építő jellegű kritikát meg csak egyszerűen nyugtázd és használd fel úgy önmagad formálására ahogy neked tetszik. Remélem átmegy a mondanivalóm
2018. aug. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Ez sajnos azért van, mert a lájkok számától függtél/függesz, és a divatmajomkodás megy ezerrel. Ha váltasz egy normálisabb életszemléletre, akkor ezek is megszűnnek.

Akkor leszel az az áhított ember, aki szeretnél lenni.


Én mindig is ilyen voltam. Nem is estem bele ilyen szarvashibába :)))

2018. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1, Nézd meg "A nevem Earl" c. sorozatot;

2, Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, vagy

a, egy teljesen sziklaszilárd, eltántoríthatatlan jellem kell;

b, el kell vonulni a világ elől, mert akkor talán sikerül.

2018. aug. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kellene másokat “hibáztatnod”.


Nem azért vagy ilyen, mert beszólnak. Sokaknak beszólnak, de ők mégis képesen figyelmen kívül hagyni ezeket a beszólásokat. Erre mondják, hogy vedd be a “lesz@rom tablettát”, ennyi a titka.


Bár nagyban függ attól is, hogy milyen környezetben vagy.... egy társaság váltás jót tenne neked, esetleg ha találnál egy jobb baráti kört.....


Valamennyire megértem, hogy a környezeted befolyásol.. Ezért kell megválogatni a barátokat és jó társaságokat keresni.....

2018. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!