Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki elér egy célt, de kevés saját erőből, mivel a dolgok nagy része a szülőkön múlik? Valódi sikerként élhető ez meg?

Figyelt kérdés
Van egy csaj, aki most borzasztóan büszke magára, mert elvégzett egy fodrász tanfolyamot, s most nyitott egy szalont együtt pár csajjal. A szalon teljes egészét a szülei finanszírozták, úgy felújítás, mint felszerelés, minden. Viszont én nem értem, számomra az, hogy elértem a célomat, teljesült a vágyam, az az, amit én értem el, tehát ha valaki elvégez egy egyetemet, ok, hogy a szülők finanszírozzák, de kemény munka áll a tanuló mögött is, mert nem lébecolt évekig (persze az más tál tészta, ha lefizetik).
2018. aug. 14. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem siker, mert alá toltak mindent.


A siker az, ha fodrásztanulóból végig küzdi magát, és a saját bevételéből indítja el, minden segitség nélkül.

Ez siker. A másik nem.

2018. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Mert MAGYAROK,és mindegy de aki tesz magáért az életéért azt leugatják meg leszólják,a saját nyomoruk végett.

Ez olyan,hogy akkor aki befektetőket keres akkor azt is lehurrogják?

Érted?

Ez ugyanez,itt a szülő a befektető ennyi,aki beletesz lóvét,ez üzlet.

Kemény munkát nem lehet megspórolni,de nézzük meg.

Ezek az energiavámpírok lássuk keressenek befektetőt és próbálják meg felépíteni a cégüket vagy próbáljanak egy egyetemet elvégezni államin.


Nézzük meg mire képesek,vagy csak arc van és akinek segítenek annak ugatnak mert nekik hiányzik a tök hozzá.

2018. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

* ha valaki elvégez egy egyetemet, ok, hogy a szülők finanszírozzák,


Tévedés. Mert vannak olyan szülők akik nem állnak úgy, hgy egyetemet fininszírozhassanak.

A gyerek 5 évi munkája alapján jut be, teljesen önerőből államilag finanszirozottra, a szülők csak a lakhatását, és a normál étkezést stb. tudják biztosítani.


Melyik a siker, szerinted ebben az esetben?

2018. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Azt megértem ha arra büszke hogy sokan járnak hozzá mert jó fodrász.A többi csak egó.

Amúgy meg nagyobb a felelősség is így, szóval majd akkor legyen büszke ha sikeres lesz a szalon x év után is.

2018. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem picit az bántó, hogy a csaj lenéz abszolút mindenkit. Az egyik csajt egy az egybe lenézi azért, mert elvégezte az egyemetet, végig ösztöndíjas volt, nyílván a szülei nem kevés pénzt öltek bele az egyetemeztetésébe, amiből ő megnyit mondjuk egy szalont, viszont ez a csaj megmondta, hogy hálás a szüleinek, hogy évekig támogatták őt, viszont ő nem szeretné, hogy neki autót vegyenek a szülei, vagy házat, vagy bármit, mert akkor ő egy nullának érezné magát, mert ez neki nem sikerélmény, engedjék, hogy ő dolgozzon meg érte és ő érjen el dolgokag az életben. Erre persze a szóban forgó “sikeres” csaj vérszemet kapott és elkezdet lenézően beszélni a csajról, hogy a csaj egy senki, amiért van egy elvégzett egyeteme.
2018. aug. 14. 16:49
 6/16 anonim ***** válasza:

Én amikor a szüleim segítenek, olyankor csak azt érzem, hogy már megint CSAK rájuk számithattam, hiába kopogtam minden ajton, hiába harcoltam minden nap, hiába nem lett volna akadály sem de ok nélkül is alámtettek, hiába olvasom a pozitiv gondolkodást, hiába mult az egész életem rajta és küzdöttem vérig hogy jobb legyen, hiába van eszem és diplomám, mégis a szüleim huztak ki a pácbol és csak rájuk számithatok még felnőtten is.

Nekem az önbecsülésem, vagy hitem zéro ez miatt, nemhogy ezzel büszkélkedni a tetejébe.

2018. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha szülőként megengedhetem majd magamnak, én sem fogom szívatni a gyerekemet azzal, hogy vért izzadva keresse meg a pénzt rá, és majd 35 éves korára nyithasson egy szalont, hanem igenis kifizetném neki.

Szülőként, aki megengedheti, igenis jó dolog, ha segíti a gyerekét elindulni, főleg a mai világban, amikor 30 évesen még otthon laknak az emberek friss diplomával, mert nem engedhetik meg maguknak az albérletet, saját lakásról meg ne is álmodjon senki.

2018. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5


*Nekem picit az bántó, hogy a csaj lenéz abszolút mindenkit.


Az ilyen emberek mindig lenézik a náluk küzdelmesebb életű embereket, és végtelen buta sznobok.Köpködni a másik emberekre tudnak, dere kűzdeni nulla.


Ha kikapnák egyszer is alóla az egészet, a büdös életbe fel nem tudna állni, mert nem tanitották meg neki a kűzdést.


Vajon hol lenne, ha a szülő nem lépett volna? Sehol.

2018. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

*Szülőként, aki megengedheti, igenis jó dolog, ha segíti a gyerekét elindulni, főleg a mai világban,


Pontosan a mai világba ezt a luxust nem lehet megtenni, mert a szülő nem él örökké, és ha bármi történik, sosem fog tudni felállni önerőből, ha nem tudja hogy kell.

2018. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7-s,nyilván a legtöbb szülő is így van vele, én is segíteni fogom a gyerekeimet ha majd felnőnek és megtalálják azt a hivatást amit szeretnek de itt nem ez a kérdés.
2018. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!