Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem szomorít el, hogy...

Titeket nem szomorít el, hogy ennyire gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés

Amíg egyetemre jártam, mentek a hónapok, évek, jött a nyári szünet, dolgoztam stb. nem foglalkoztatott ez a dolog. Viszont azóta, hogy ott végeztem, valamiért sokat van eszemben, hogy mennyire gyorsan telik az idő. Ez az év is nekem annyira gyorsan eltelt.. Még most volt szilveszter, és lassan újra itt van. Leginkább az szomorít el, hogy a szüleim idősödnek, és előre félek, mi lesz ha már nem lesznek majd. Semmi sem olyan már mint régen. Jó lenne visszamenni kicsit az időben.

Ti hogy vagytok ezzel? Nektek is gyorsan telnek a napok, hónapok?

Normális válaszokat légyszi, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szép estét!



2018. aug. 15. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is úgy érzem, ahogy egyre idősebb leszek, úgy telik egyre gyorsabban az idő. (pedig a leírásod alapján jóval fiatalabb vagyok nálad) Nehezen fogadtam, amikor a testvérem családot alapított, számomra ez jelentette azt, hogy már semmi sem a régi, ami ugyan nem baj, de azért rossz érzés volt. Amúgy meg használd ki azt az időt, amit a szüleiddel tölthetsz, aztán, ha eljön az ideje majd gyászolhatsz, addig nem érdemes erre gondolni, míg jók érzik magukat és egészséesek.
2018. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Városon számomra is repül az idő. De gyakran ki szoktam menni a természetbe vagy a falu széli szülői házba és ott lassabbnak tűnik az idő múlása. A városi élet egy művilág, így szokták mondani. Nemrég kerékpáron a határ és Bécs közti nemzeti park földútjain kerékpároztam, élveztem a vadont. Az az egy nap tartalmasabbnak és hosszabbnak tűnt mint városi zombiként eltöltött 1 év. (Bocs ha furán fogalmaztam de ez a legtalálóbb kifejezés). Már kezdem megérteni a Tüskevár Matula bácsiját vagy azokat akik kivonultak egy kis időre a vadonba. Az a természetes, nem a biorobot életmód amit ma az emberiség művel. Persze nem azt mondom hogy az internetről vagy az elektromosságról mondjunk le, a jóról nem kell lemondani csak arról ami rossz: A szmogos levegő, rohanó életmód, önkéntes rabszolgaság, stb.
2018. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

De igen. Sajnos én már megettem a kenyerem javát,pedig piszok fiatal vagyok amúgy.

A baj vele,hogy nagyon rövidek a napok,egy harmada alvas,neha tobbet alszok,ha nem akarok felkelni atalszom az egesz napot...

Gyorsan telik. Csak akkor telik lassan ha unatkozok,ennyiből jó az unalom,ezek után már csak rossz tulajdonsagai vannak. Nem tudom...egyszerűen fogalmazva kva szr az élet..az eszmefuttatast holnap max irasban,neha neha viberen vagy whatsappon folytathatnank. Esetleg ha nem akarsz annyi szemelyes infot kiadni mint pl a telefon számod,akkor discord (bár ez gamereknek lett kitalalva) viber/whatsapp hamar lejön,így kézenfekvő. Ez egy lehetőség.

2018. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hú nagyon jókat, és tartalmasan írtatok. De jóó! Köszönöm! :) Mindenkinek nyomtam a zöldet!!


#1: Én is így érzem. Ahogy idősödök, egyre gyorsabban telik minden. Én ezt az általános iskolás illetve gimis osztálytársaimmal kapcsban látom.. Sokan családot alapítottak, eljegyzés, esküvő, baba... Pedig nem tűnik olyan messzinek az, mikor még általánosban játszottunk az udvaron. Egyébként 24 éves leszek néhány hét múlva.(ja és nő vagyok, az kimaradt :D ) Anya 50, apa 55 éves. Tudom, hogy nem egy -két évünk van ìgy együtt de érzem ugye hogy nem vagyok már gyerek, és kicsit jó lenne visszamenni az időben, amikor még másabb volt minden.


#2: Sajnos én is városi vagyok. Ugyanezt érzem amit írsz te is. Egy borzasztó körforgásba vagyunk belekényszerítve. Csak a munka, stressz, rohanás. Várjuk hogy este legyen, aztán másnap kezdődik minden előről. És így telnek a napok,hetek,hónapok... Ami szomorú.


#3: Dehogy sz*r az élet. Ne mondj ilyet! Inkább az a sz*r hogy gyorsan telik és majd később jövünk rá,hogy mennyi mindent kihagytunk. Ne unatkozz, találd fel magad, élvezd hogy fiatal vagy. ;) Tudom gáz vagyok, de sajna az általad felsorolt alkalmazások közül egyik sincs nekem. Nem vagyok egy nagy netes, de köszi azért! Itt levélben is megtalálsz.

2018. aug. 15. 22:50
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
De elszomorít. Mire megszokom, hány éves is vagyok, addigra újra váltani kell és megint egy évig szokni...
2018. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Az még semmi! Képzeld el, hogy ahogy öregszel egyre esélyesebb vagy te is infartus, hirtelen szívhalál, agyvérzés, szélütés, rákóci, 260-as kib*szott vérnyomás, akut légzéselégtelenség, (amik csak egyszer jönnek) impotencia stb. 50+ évesen megmurdelhatsz akármelyik éjjel. Főleg ha a statisztikákat nézzük.

Na zsibbad már a bal kezed? És most? :D

Szerinted megéred a reggelt? Minden nappal egyre közelebb leszel ehhez.


És én is ha belegondolok 20 éve még csajoztam, egyetemre jártam, és milyen hamar eltelt az a 20 év. Még 20 év és itt leszek 60.

2018. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ha valaki félreértette volna, nem poénnak szántam a kérdést, és nem gúnyolódásra vágyok. Pedig az első három válaszoló olyan jól kifejtette a gondolatait.

Szép estét mindenkinek!

2018. aug. 15. 23:16
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

24? :)

Fiatal vagy még nagyon!

Én 36 vagyok, és engem bizony nagyon nyomaszt a dolog. Gyerekvállalás-munkahelyváltás-még mindig nem érzem, hogy felnőttem és a többi.

Annyi mindent terveztem még 10 éve ilyenek jutnak az eszembe.

Egyik szülőm már meghalt, sajnos ez elkerülhetetlen, túl lehet élni nyilván, nehezen. Én próbálok minél több időt tölteni a megmaradt szülőmmel, nagy kertes háza van, kiülünk a verandára, jó kis fröccs, beszélgetés.

Próbálom barátomat is rávenni, hogy minél többször menjünk természetbe, ott tényleg valahogy lassabban telik az idő.

66% jókat ír, Tüskevár nagy kedvenc.


El kell vonni a figyelmed az ilyen szorongós gondolatokról.

2018. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon is elszomorít! Szép az élet, de rövid és rohanás az egész. Még 20 se vagyok de már most visszasírom a régi szép időket. A szüleim egyre jobban betegednek lefele, ahogyan én is... A barátaim elhagytak, és már a 9 éves kutyánk, aki mindig is hűséges volt hozzánk, már ő sincs velünk... A világunkat is egyre jobban romboljuk lefele ezekkel a "hiperszuper kütyükkel", az embereket már mondhatni robotokká változtatják átfele: kelj fel, menjél dolgozni, menj haza fáradtan aztán dobj be pár jó drága tablettát, hátha jobban fogsz aludni. Otthon kapcsold be a tv-det, nézzed a jobbnál jobb reklámokat, persze azért is fizessél. Aztán menjél aludni, és kezdődhet előlről. Ha meguntad, akkor nyugodtan eltöltheted az idődet a postánál amíg kifizeted a sok csekket, aztán mehetsz a gyógyszertárba, mert a munkától meg a stressztől beteg lettél. Szabadidő? Pfúha, hát minek? Inkább menj el a közeli szupermarketbe ami SzmogCity közepén található, vegyél valami jó egészségtelen, szétcukrozott kaját, mert az kell az embernek, hát persze, mi más, mert a cukor olcsó, rakjuk bele mindenbe!


Engem még ezért is aggaszt ez. Ahogy repül az idő, úgy mi is egyre gyorsabban repülünk egy borzalmas világ felé. Persze, vannak jó dolgok is, de ezt nem mondhatjuk minden egyes új dologra. Mindig is voltak rossz cuccok, de nem ennyi, és nem ilyen gyorsan adták őket kifele... :/

2018. aug. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, iszonyat gyorsan telik az idő. Úgy hiányzik a gyerekkorom. Legszívesebben visszamennék 10 évvel korábbra hogy kiélvezzek minden pillanatot.

22/f

2018. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!