Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Letezik, hogy mar elso osztaly...

Letezik, hogy mar elso osztalyban is depresszios voltam?

Figyelt kérdés

Igen, megvoltak a suli alatt is a tunetek, tehat sosem tudtam felkelni idoben, sosem jottem ki a szobambol es motivaciom sose volt tanulni, se lecket irni. anyaek mindenhez lustanak tartottak. a terapeuta aki foglalkozott velem mondta, h lehet, h nem is lusta voltam, hanem depis. ez eddig tok oke, viszont rogton az elso osztaly elso heteben tortent egy eset ami a mai napig el az emlekezetemben, foleg az erzes amit kivaltott:


nagymamamnak a nagyszobajaban nagyon szerettem lenni, mindig ott neztem a tvt. nyaranta pont besutott a nap es nagyon nyugtato erzes volt ott ulni az agyon. elso osztalyban az elso tesi oran egy kis tancterbe mentunk aminek az ablakan pont ugy sutott be a nap, ahogy a nagyimnal szokott lenni. olyan fura erzed fogott el, amitol elsirtam magam es vissza akartam menni oda.


a fura erzes ami inkabb erdekes. ugyan arra az erzesre emlekszem, mint ami akkor fog el, mikor nagyon depresszios vagyok es valami nosztalgikus, szomoru vagy fantaziavilagba jatszodo filmet vagy videot latok. foleg a fantazia vilag. olyankor azt erzem, h barcsak ott lehetnek es ott elhetnek. nagyon szomoru leszek ettol, de kozben mintha ki is szakadnek a valosagbol es beindul nalam az almodozas. olyan, mintha az a vilag amiben elnek most nem is letezne, kb elhagyom a testem es ezt a vilagot tudatban. na akkor is pont ezt eltem at. vhogy elhagytam azt a szornyu rossz helyet tudatban ami a tanctermet jelentette es ujra azt fantazialtam, h nagyim szobajaba vagyok. persze kiszinezve, sosem volt annyira durvan jo, ahogy en azt akkor elkepzeltem. de nagyon elindult nalam ez a fantazialas, lenae tudom irni mit ereztem. :D szerintetek? 18/f


2018. aug. 16. 19:32
 1/8 A kérdező kommentje:
tancterembe* bocsi, ha hosszu lett.
2018. aug. 16. 19:33
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy depressziós,az mentalis beteg,nem tudja magáról,hogy beteg,hogy depressziós. Nem mondja ki. Depresszív reakció az mar más pl egy adott helyzetre. Aki kijelenti hogy depressziós az nem az. Nagyon fontos megkülönböztetés,hogy megy az ember,vagy vinni kell. Az elethelyzeteden javits,old meg a gondokat,racionális és emocionális megmeretteteseket kuzdj le. Szépen sorjaban,legkönnyebbtol a legnagyobbig.
2018. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy hülye lecserelte a szavaim a mondataimbol,miközben nem arról beszeltem,amiről ő ,es lepontozott xdddd amugy ezt is le fogjak sztem pontozni az okoskodók :D
2018. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de, aki depresszios az tudja magarol. szerinted nem veszem eszre, h nem normalis, hogy folyamatosan az ongyilkossagon jar az agyam? van olyan, h betegsegtudat. 16 evesen nem tudtam, h az vagyok, 14 evesen sem. elotte vegkepp nem. most mar van rola egy kis sejtesem, de azert koszi.
2018. aug. 16. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: A depressziós tudhatja magáról, hogy depressziós, az más ha valaki annyira súlyosan buta, hogy képtelen észrevenni, vagy tagadja. De a legtöbb depressziós igenis tisztában van vele.

Ha nem tudsz a témáról akkor inkább ne írj.


Kérdező: Merészség lenne azt mondani, hogy első osztályban az már depresszió volt. Nem hiszem, hogy feltétlenül, kizárólagosan már kész depresszió lett volna, de előfordulhat. Szerintem csak a folyamat eleje volt, pl.: lehetett valami enyhébb, szorongásos személyiségzavarod is, azt valószínűbbnek tartom. Én 6-8 éves korom óta vagyok szorongásos, elkerülő személyiségzavaros. 13-14 éves korom óta bizonyítottan depressziós vagyok, jelenleg pozitív szakaszban, de mindig vissza lehet zuhanni.

2018. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
borderline. ezt nemreg allapitottak meg, es a tunetek mar akkor is megvoltak, szoval szerintem mar akkor volt. szorongas is.
2018. aug. 16. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Borderline? Az kegyetlen durva! Ne add fel a kezeléseket, ha az orvosod nem érzed jónak, akkor ne félj váltani. Tudom, hogy nagy erő kell még ahhoz is, hogy kilépj az ajtón, de remélem sütni fog még rád a nap. Sok sikert kívánok!
2018. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyenlore meg orvosom sincs, felbehagytam a terapiat, csak a zaron volt rajta, h border vagyok. koszi!:)
2018. aug. 16. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!