Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam jól, ha...

Miért érzem magam jól, ha látom, hogy egyrészt mégse olyan tökéletesek együtt, másrészt nem olyan szépek?

Figyelt kérdés

Csúnya dolog, tudom, de nagyon régóta tetszik valaki, aki együtt van pár éve egy másik csajjal. S mióta együtt vannak folyik nálam az önmarcangolás, hogy azért nem kellettem neki, mert nem vagyok elég szép, minden apró kis hibát észrevettem azóta magamban. Az utóbbi időben azonban valami változott, fogtam magam és megnéztem a képeiket, és a helyzet közel se tűnik olyan pompásnak, azt hittem, hogy a csaj gyönyörű, de azokon a képeken, amiken a sráccal van, abszolút nem az, nem olyan csinos, mint a saját facebookján, az arca is tele van pattanásokkal, csúnyán áll a foga, a srác pedig nagyon meg van öregedve, próbál fiatalosnak kinézni, de látszik, hogy nem fiatal már. A kapcsolatuk meg ahhoz képest, hogy millió kép van fenn, olyan, mintha 2 ismerős kirándulgatna együtt.

Tudom, nincs közöm hozzá, de a szívem mélyén valamiért örülök annak, hogy lehet, hogy nincs velem baj, csak rosszkor voltam rossz helyen, vagy nem nekem szánta őt az ég, de nem vagyok csúnya.

Miért érzem ezt, ha tudom, hogy nem szabadna?


2018. aug. 16. 19:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra lennék irigy, hogy a valóságban mégse olyan szépek, és boldogok, mint a facebookon? 😂 nem hinném
2018. aug. 16. 19:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Fájna számodra felhőtlen boldogságukat látni és alahol jól esik, hogy "nem tökéletesek együtt".

Ez (véleményem szerint) egyfajta rejtett úton történő irigység megnyilvánulása.

Én valamilyen szinten meg is értem, a szerelem különös ambivalens érzéseket tud produkálni.

2018. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A saját életemet élem,de ez mindig egy fájó pontja marad. Mióta ismerem a srácot folyton fájdalmat okozott, és szerintem tudatán kívül, mivel nem hiszem, hogy tudta, vagy tudja, hogy mit érzek.

Amúgy próbáltam mind beadni magamnak, hogy szeretik egymást, de egyszerűen semmi jelét nem látom ennek, bármennyire is keresem.

2018. aug. 16. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy kiszerettél belőle, vagy így probálsz védekezni.

Akármelyik is, olyanon nem rágodnék, ami csak plátói. Egész egyszerűen nem mindig talál viszonzást az érzés, ez ellen nincs mit tenni. Inkább járj nyitott szemmel, lesz más, aki hozzád való, majd vele szép pár lesztek.

2018. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak a büszkeségedben érzed sértve magad, amiért te jobb csajnak érzed magad, mégsem te kellettél neki.

Ilyenkor akaratlanul is jönnek a kérdések, hogy miért? Mi a baj velem? De egy idő után be kell látni, hogy ez nem ilyen egyszerű.


Nekem is van egy ilyen férfi az életemben. 4 éve kezdtünk el szimpatizálni, de akkor neki egy haldokló kapcsolata volt, amit mindenáron próbált megmenteni. Megbeszéltük, elfogadtam, tartjuk egymástól a két lépés távolságot azóta is. Nekem idő közben lett egy párom, neki pedig véget ért a kapcsolata. Most fordított a helyzet, de továbbra is inkább csak kerülgetjük egymást és meg sem nyekkenünk a témáról, hogy mi lenne ha... Tudjuk, hogy az időzítés nem jó és ezért nem leszünk mi soha együtt jó eséllyel.


Tudom és ép ésszel felfogom, hogy nem lesz köztünk soha semmi. Egyszer kaptam tőle egy elutasítást, én sem tennék máshogy, ha ez most kerülne terítékre.

Ennek ellenére nehezen élem meg ha más nővel látom és éppen ebből kifolyólag nem is tudom szépnek/hibátlannak látni azt a másik nőt.

Amikor még depisebb voltam emiatt, akkor én is elgondolkoztam azon, hogy mi a baj velem, de rájöttem hogy az elutasítás egyáltalán nem ebből fakadt. Egyszerűen csak a büszkeségemben sértett, hogy lepattintott és ezen valószínű soha nem leszek túl, amíg ki nem beszélem magamból (neki). Ez soha nem fog megtörténni.

Szóval marad bennem ez a hülye érzés.

2018. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert irigy vagy.


Ennyi és hiába törölteted más kommentjét, nagyon szánalmas a viselkedésed, és OKKAL nem választott téged a srác.


Nekem is van ilyen ismerősöm, senkinek nem kell, mert rosszindulatú és folyamatosan azon van, hogy a másikakat fúrja.

2018. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!