Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy érjem el azt, hogy csak...

Hogy érjem el azt, hogy csak magammal foglalkozzak, illetve ne hasonlítsam magam másokhoz?

Figyelt kérdés

Olyan visszajelzéseket kapok másoktól, hogy jól nézek ki, szép vagyok, viszont nem volt kenyerem az, hogy minden héten teszek fel valami bepózolós képet, amin akár a melleim kilátszanak, akár a fenekem, illetve jobban mondva ezek vannak a középpontba. Viszont látok jópár csajt, aki ilyen képekkel tömi tele a facebookját. Az egyik dolog az, hogy egyrészt megvetettem őket, másrészt picit irigykedtem, hogy noha nekem is jó testem van, de félek ilyen képeket kitenni, viszont így kisebbségi komolexusom van, hogy hiába vagyok belül rendben, azt úgyse látja senki. Az utóbbi időben pedig ott tartok, hogy sokszor nem vagyok boldog, csak akkor, ha valami mellkidobós, fenékmutogatós képet, esetleg tükrös selfie-t teszek ki.

Hogy változtathatnék ezen?

25N


2018. aug. 19. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan módon, hogy nem nézed a FB oldalukat, követésüket leállítod.

Célokat tűzöl ki az életben és mindig azokra gondolsz, eljársz otthonról, hobbikat találsz.

Senkinek az FB oldalát nem nézed, akikre irigykedsz vagy megveted őket.

Figyelmedet magadra irányítod és amiket az életben el szeretnél érni.


Egyébként jó hogy bevallod magadnak az ilyen érzéseidet, mert így tudsz változtatni rajtuk.

2018. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
xanax, alkohol, stb.
2018. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyiszor eldöntöttem már, hogy na ezentúl nem nézem más facebookját, aztán pár nap után kíváncsi lettem, és nem bírtam kontrollálni magamat, pedig tényleg nagyon jól érzem magamat, ha nem foglalkozom másokkal.
2018. aug. 19. 15:39
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, ha nem megy önerőből, akkor miért húzzátok le a xanaxos tanácsomat? :(
2018. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kényszeresen jön ez elő (jó hogy bevallod ezt is), kognitív viselkedésterápiával kezelhető, megfeelő szakemberrel pl.


Akit irigyelsz és élőben se tartod vele a kapcsolatot, le is tilthatod, hogy "még nehezebben legyen követhető, amit kitesz.


Olyan hasznos tevékenységeket keress, amik nem hagynak ilyen "üresjárati időt" amikor nincs mit csinálni.

2018. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bódítószereket javasló lelkileg gyenge illető válaszait ignoráld.
2018. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mégsem vagy annyira rendben belül. itt a kulcs mondat az, h félsz ilyet kitenni. ha nem félnél kitenni, nem irigykednél másra, hogy ő bezzeg ki meri rakni. tegyél ki párat, ha ennyire ez a vágyad, utána te is bátrabb leszel. de ha meg eleve nem akarsz magadból ri*bancot csinálni, akkor miért zavar, h ők mutogatják maguk? ha te eleve nem is akarod?
2018. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig ha xanaxra iszik, majd beleyolózik a fészbúkba olyan állapotban jó eséllyel banolják. Problem solved :D Nincs mit.
2018. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami: írod, hogy jól érzed magad, amíg meg nem nézed mit postoltak ki, amíg össze nem hasonlítod magad másokkal.

Miért van szükséged arra, hogy rosszul érezd magad? Te írtad, hogy amíg nem nézed meg a képeket, jól érzed magad.

Bonyolult a lélek, lehet szakemberrel megtalálod a választ rá.


Az összehasonlítgatás egyébként soha semmilyen szempontból nem szerencsés.

2018. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hanyagold a facebookot.
2018. aug. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!