Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egzisztenciális válság 25 évesen?

Egzisztenciális válság 25 évesen?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, Budapesten élek. Albérletben lakom, lassan veszek egy saját lakást, viszonylag jó munkám van, vannak barátaim, családom(szülők, testvérek, nagyszülők). Az utóbbi hónapokban kezdtem azt érezni és egyre erősödik hogy nem motivál semmi. A munkával elvagyok de nem szeretem, a hobbiaimmal elvagyok de annyira már ezek sem pörgetnek hogy vinnének előre a munkában. Nincs olyan dolog a magánéletemben ami miatt várnám a hétvégét vagy a hétköznap estéket, de a munkát sem szeretem annyira hogy alig várjam hogy mehessek és problémákat oldahassak meg. Kicsit olyan érzés mintha egy sorban állnék egész életemben csak nem tudom hogy mihez.


Hogy tudnék kilábalni ebből? Váltsak munkahelyet, találjak új hobbit? Költözzek? Igazából bármelyiket megtehetném. Tudom hogy nyafogásnak tűnik ez az egész és sok embernek sokkal nagyobb gondja van ennél, de egyre frusztrálóbb hogy már azt se tudom hogy minek dolgozom.



2018. aug. 21. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Van párod?

Nem az hiányzik, hogy ne legyél egyedül?

2018. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs. Az utolsó kapcsolatomnak 3 hónapja lett vége, de igázan ott sem éreztem hogy ez értelmet adna a mindennapoknak. Elvoltunk, jól éreztük magunkat, így vagyok a munkával meg a hobbikkal is, de valahogy nincs semmi amire úgy tekintenék hogy visz előre.
2018. aug. 21. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Tudod mi hiányzik az életedből?

Ezek:

Keress magadnak egy nőt és házasodjatok össze.

Legyenek gyerekeid, ők is sok örömet fognak neked okozni.

Szerezzél haverokat akikkel hétvégente eljártok helyekre pl. kocsma, beszélgetni.


A lényeg a jelenlegi életeden változtass, egy embernek valóban nem élvezetess hogy csak munkából és semmiből áll az élete.

2018. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1,3-mas en ezekre a válaszokra azt nem értem, hogy a másik oldal is elég hangos, akik azt vallják, hogy nem a barátnőben meg a gyerekekben kell megtalálni az örömöt hanem, legyen valami ami éltet, általában így tud az ember ismerkedni is


Nem úgy, hogy rámászik a másikra, hogy az majd megadja neki az örömöt


Miért lenne ez megoldás, hogyan tudna az ember magabiztos képet adni önmagáról, ha az életörömét az határozná meg, hogy van e valaki mellette vagy nincs?

2021. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!