Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 26 éves vagyok, a szüleimmel...

26 éves vagyok, a szüleimmel élek és nincs munkám. Vajon miért történt ez velem, miért lettem selejt?

Figyelt kérdés

Jelenleg még van munkám, árufeltöltő vagyok, de sajnos nappalis egyetem miatt abba kell majd hagynom...

Első diplomámat 24 évesen nagy nehezen sikerült megszreznem, amit 22 évesen szereztek meg mások, pedig egy relative könnyebb szak volt.

Ezzel nem tudtam megmaradni sajnos a munkahelyen, túl nehéz volt nekem. Pedig próbálkoztam.

Elmentem hát árufeltöltőnek...

Összesen 6 év alatt (diákmelókkal együtt) 2 milliót sikerült felhalmozni.

Ezt is úgy, hogy a szüleim nem kérnek semmit.

Semmibe nem kell besegítenem, még a kajába sem.

Egyedül ha van valami különleges kívánságom, pl. videójáték, mozi, makettek, stb. akkor azt kell magamnak fizetni.

Ugyanabban a gyerekszobában élek 26 éve.

10+ éve ugyanaz a toystory-s szőnyegem van.

Barátnőm sosem volt, szűz vagyok, sosem csókolóztam.

Barátaim legutóbb olyan 14 éves koromban voltak, azokkal együtt "nőttünk fel", de eltávolodtunk, amikor én nem figyeltem.

Minden régi általános és középiskolás osztálytársam, kiket a facebookon látok már többre vitte nálam.

Legtöbbjüknek feleségeik vannak, saját házuk, egyeseknek gyerekük is.

Most majd megint megyek egyetemre, talán ezzel a diplomával majd kiépíthetem az életemet, de közel 30 leszek mire végzek.


Vajon hol dölt el, hogy ez leszek ami ma vagyok?


Létezik hozzám hasonló ember? Ők is alig mernek kimenni az utcára a szégyen miatt?


2018. aug. 23. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Jó életed van, erre mondják, hogy Száli, te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel. Csak saját magaddal foglalkozhatsz, szüleid eltartanak, kell ennél jobb ?
2018. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy a szüleim eltartanak...

Mármint ezért hálás vagyok, de magamat is eltudnám.

Csupán egy albérletben, ha mindent magamnak vennék, stb. akkor már sosem lenne saját lakásom, bár így sem tudom, hogy hogy lesz.

Ahhoz, hogy hitelre tudjak venni, minimum 7 millió kell.

De az sem biztos, hogy ez így jó üzlet lenne.

De önerőből sosem tudok majd venni lakást, hiszen még kőbányán is egy 20 m2-es lakás 16 milla.


Szóval ez a jelenlegi helyzet eléggé kikészít engem, de nem nagyom van lehetőségem változtatni, mert azzal nem kicsit magam ellen dolgoznék.

2018. aug. 23. 14:35
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem selejt vagy te, hanem egy egy kb átlagember. És ezt a szó nem pejoratív értelmében írom.
2018. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Szia. Velem pontosan, egy az egyben ahogy leirtad, ugyanez a helyzet. Csak én nem árufeltöltö vagyok, hanem valami más és 27 éves. És igen, én sem merek az emberek szeme elé kerülni, mert egy selejt vagyok. Per pillanat már nagyon kevés pénz hiányzik a különköltözésemhez.
2018. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Munka mellett levelező tagozat. Ha otthon laksz, akkor ez gyerekjáték.
2018. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
28 éves koromig a szüleimmel eltem. Dolgoztam én csak nem kerestem annyit,hogy egy alberletet fent tudjak tartani. Bekattant valami. Egyik napról a másikra külföldre költöztem. Ennek lassan 3 éve. Van felretett pénzem, jó kocsim. Most családi házra gyűjtök. Életem legjobb döntése volt. Nem sirankozni kell cselekedni.
2018. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként hasonló helyzetben én is voltam, azzal a különbséggel, hogy teljesen más volt a felfogásom. Én nem szégyelltem kimenni az utcára, sőt, ha valami nem tetszett be is szoktam szólni, nemegyszer még ütöttem is.


Kis pozitív hozzáállás, magabiztosság, jobb önértékelés az, ami neked kell.


Meg szerintem néha rúgj be. Ne gyakran, csak időnként, ritkán. Akkor jönnek olyan gondolatok, amik amúgy nem jönnének. És ha jól belegondolsz miért, lehet, meg is maradnak. Általában az alkohol nem jó tanácsadó, de ha mértékkel csinálja az ember, és vidám, valamint abban a tudatállapotban jól el tud gondolkodni, akkor nem árt, ha egy más nézőpontból is látja a dolgokat az ember.

2018. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Sajnálom, hogy selejtesnek gondolod magad, de nyilván azért van, mert még nem találkoztál igazán nyomorult emberrel. Te az átlagosnál sokkal jobb körülmények között élsz. De ezt majd csak akkor fogod elhinni és értékelni a jelenlegi helyzeteted, ha majd sokkal rosszabbra fordul a sorsod. Hogy miért nem vagy magaddal megelédedve? Szerintem azért, mert túl sokat hasonlítgatod magadat másokhoz. Tudod-e, hogy a facebook-n nem minden az aminek látszik? Oda az emberek csak a szebbik, gondtalanabb arcukat teszik fel, aztán a valóságban ugyanolyan kishitűek, önbizalomhiányosak, bizonytalanok, kétségbeesettek, mint te. Én hosszú évekig nem regisztráltam a facebookra, mert mindíg is tudtam, hogy többet árt, mint használ. Most úgy vagyok fent, hogy nincsenek ismerőseim, csak néhány csoport tagja vagyok, ahol hozzám hasonló érdeklődésű emberekkel tudok beszélgetni. A külsőségek helyett keresd meg az életed értelmét és megváltozik az életed minősége.

"Nem több-e az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál?"

Sok sikert!

2018. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Az élet nem verseny, szerintem is a hozzáállásodon kéne változtatnod, mert baromi fiatal vagy még, és igazából semmi „szörnyű” nincs a sorsodban eddig. Na jó, a barátok hiánya az szerintem nem igazán jó…


Tudod, nekem ez a „szégyelld magad”- mentalitás nagyon nem jön be már a gyereknevelésben sem. Nem szégyellni kell magunkat, hanem tanulni a hibáinkból, sosem késő valaminek nekiugrani (akár újra). És az élet nem egy lineáris valami, oké, a biolgógiánk meghatározott, tehát limitált az, mikor lehet gyereke az embernek, de arra nincs semmilyen szabály, hogy márpedig 30-40-50 éves korodban ezt meg ezt kell elérned, aztán meg már lefelé vezet az út.

Nézde meg ezt a videót (Jay Shatty: Before you feel pressure - Watch this), pont arról szól, amin te kínlódsz:

https://www.youtube.com/watch?v=6S9E0MVteEc


És igen, egyetértek az előttem szólóval, a Fb-ra felrakott dolgok kiragadott példák az emberek életéből, a kínjaikat nem osztják meg, ne aggódj! :) Márpedig mindenkinek van valami baja. Nem véletlenül van már neve is annak, amit érzel: FoMo. :)

2018. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!


Teljesen meg tudlak érteni. Manapság a tanulás nagyon kitolódik az emberek életében. Míg régen valaki 18 évesen leérettségizett, és elhelyezkedett valahol, ahol simán le tudott dolgozni egy életet,mostmár diplomás emberek sem találnak állást, és kerülnek utcára.


Sajnos a saját lakás dolog meg eléggé kilátástalan a jelenlegi helyzetben. Én is mostanában nézegettem őket, és ledöbbentett, hogy egy szakadt 30 nmes putrit is 19 millióért kínáltak. Az embernek soha életében nem lesz annyi spórolt pénze, hogy meg tudjon venni egy ilyet. Ésha hitelt vesz fel, akkor meg egy életre eladósodik. Albérlet árak pedig 120k-tól kezdődnek, az is durva.


Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy erre is létezik megoldás, csak össze kell szedni magad.

2018. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!