Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mások (a...

Miért van az, hogy mások (a barátaim) előtt nem merek angolul beszélni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akinek elég jó a kiejtése (mindkettőnknek megvan a középfokú nyelvvizsga). Amikor az angoltanárom előtt beszélek, akkor nagyon jól megy (még a kiejtésemet is megdicsérte), viszont amikor a jó kiejtésű barátom előtt kell megszólalnom angolul, akkor olyan, mintha még csak alapfokon se beszélném a nyelvet. Ő sose mondta nekem, hogy nem jó a kiejtésem, alapjáraton véve egy visszahúzódód személyiség, sosem javítana ki. Viszont én is szeretném megmutatni, hogy nekem is hasonlóan jó a kiejtésem. Hogyan győzhetném e ezt le magamban?

17/L



2018. aug. 23. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

na ezért álltam le az angollal..

szépen fogom magam azt 1 év USA..utána majd nem fognak kiröhögni..gyűlölöm, hogy egy világnyelv ilyen sza. ejtésű


sokkal egyszerűbb egy spanyol

2018. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem ittál eleget...
2018. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg „lámpalázas” vagy előtte, pont azért, mert meg szeretnéd neki mutatni, mit tudsz.


De azt mondom, örülj neki, ha csak egy ember van, aki előtt nem mersz megszólalni! Nekem még nem sikerült magamban feloldanom ezt a gátat, pedig kétszer annyi idős vagyok, mint te, ráadásul fordítok angolról magyarra… de ha meg kell szólalnom, minden kifut a fejemből. Rém kínos, bár velem mindig így volt, használni nem tudom ezért a nyelvet élőben (azért is röhejes, mert kétszer is nyelvvizsgáztam belőle sikeresen, ott ment).

Szóval szerintem ez inkább személyiségből vagy élethelyzetből fakad, nem igazán függ össze azzal, mennyire tud az ember egy nyelvet, egy barátom gimiben kb. három szót tudott, de ha felszólították folyamatosan beszélt, és ő alapból nagyon magabiztos mindig.


Mondjuk azt is gondolom, hogy engem még nagyon könyvszagúan tanítottak angolra, remekül megtanultuk a nyelvtant, magoltuk a szavakat – csak éppen nem tudtuk használni, a legtöbben épp azért, mert éles helyzetben azon agyaltunk, hogy „most akkor ide jó lesz-e ez vagy az az igeidő vagy sem”. A valósában meg nem is használják a legtöbb igeidőt az angolszászok… :)

2018. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Sok emberben benne van ez. Mert tudod, hogy ő sokkal jobb nálad. Ez olyan mintha egy híres énekes után neked kellene megvillogtatnod az énektudásod. Lehet, hogy jól énekelsz, de a másikhoz képest semminek érzed magadat. Én a némettel vagyok így. Nem megy rosszul, de még ezt a lámpalázat nem tudtam lebirkózni. Angollal már nincs ilyen gondom.
2018. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Véletlen se akarok hibás mondatot mondani (nyelvtanilag) mert nem akarok beégni,illetve már egy szót se akarok helytelenül kiejteni. Ez fusztral,meg angol tanar elott se mertem gyorsabb tempoban beszelni,mindig lassan igyekeztem megfogalmazni a mondataim. Sztem lehet nalad is ez van. -Ugyanannyi idős fiú mint te
2018. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Hogyan? Beszélj. Mindig, mindenhol, hiába utálod, beszélj. Menj el nyelvtanfolyamra, és jelentkezz mindig. Legkésőbb a második negyedév után menj más nyelviskolába, és jelentkezz mindig.
2018. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha ez biztat: örülj neki, hogy olyan barátod van aki nem kritizál és tudatosítsd magadban, hogy nincs mitől félned!


Nekem is van egy barátom, aki sokat beszél angolul, egy ideig külföldön is élt, elmondása szerint nagyon szeret angolul beszélni. Viszont nem tudnék előtte angolul megnyikkanni. Ennek nagyon egyszerű oka van: volt már úgy, hogy kritizálta az angolomat:) Elég rosszul esett.

A helyedben nem érezném furán magam ilyen helyzetben, olyan baráttal szemben, akiről tudom, hogy nem kritizál.

2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pályaelhagyó angoltanárként és a nyelvet aktívan használó emberként mondom, hogy felesleges ezzel foglalkozni. Nekem olyan 10 évbe telt mire eljutottam arra a szintre, hogy legalább a nem brit angol anyanyelvűek britnek szoktak nézni és meglepődnek, ha elmondom, hogy magyar vagyok. Ehhez kellett egy angolszak, meg rengeteg filmnézés. Mostanra tényleg kevés választ el egy anyanyelvi beszélőtől, de ez sokezer óra gyakorlás, ne várd, hogy évi 100-150 nyelvóra alatt perfekt kiejtéssel meg remek nyelvtannal fogsz beszélni. Az angol ráadásul felsőfok után lesz igazán nehéz, nagyon sok a logikátlan apróság, a szókincsfejlesztés meg sosem ér véget. Plusz szinte végtelen beszélt dialektusa van, a peremnyelvekről, mint a jamaikai patois vagy a Scots nem is beszélve. Adj magadnak időt és használd az angolt minden adandó alkalommal.
2018. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!