Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Kinövöm” az önbizalomhiányt?

“Kinövöm” az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés
Nem tudom mért, de eléggé önbizalom hiányos vagyok, nem rég kezdődött, gondolom köze van a kamaszkorhoz. Később ez elmúlhat magától, ahogy kilépek a “rossz időszakomból”? 16/L

#tini #kamasz #Önizalomhiány
2018. aug. 25. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem! Neked kell tenni érte.

Kezdetnek derítsd ki mi/ki okozta.

Ettől függ a "kinövés" is.

2018. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha teszel valamit ellene, akkor nagyobb lesz az onbizalmad.
2018. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valamennyire ki lehet nőni, ilyenkor a legtöbb kamasz az idő folyamán arra törekszik, hogy megtalálja önmagát meg fejlessze önmagát.


Vannak olyan esetek is, ahol súlyosabb, ott szerintem később sem javul a helyzet. (legalábbis ha a problémás személy nem tesz semmit ellene)

2018. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbálok ellene tenni, de lehangolt vagyok sokszor, hangulatingadozàsaim vannak és életkedvem sincs, szóval elég nehéz így, hogy mindig másképp látom a dolgokat :/
2018. aug. 25. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:
ezmar depresszio is, nem csak onbizalom hiany. ha akarod, tudok mondani par tippet, en is hasonlo szituban voltam regen
2018. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

El fog múlni. :) Én is ilyen voltam. Barátnőim is. Lehangoltság, folytonos szorongás, fáradtság, motiválatlanság, önbizalomhiány. Szokványos érzékenylelkű kamaszcucc.

Az a trükk, hogy kitalálsz egy tervet a jövőddel kapcsolatban, amihez bár jelenleg nincs energiád és kedved, tudod, hogy ha a depis korszakodon túllendülsz, akkor képes lennél csinálni. Például eltervezed, hogy egyetemre fogsz menni és kiválasztasz egy szakot, ami érdekel és érdemes belőle diplomát szerezni. Megnézed, hogy milyen tárgyak kellenek majd a felvételihez és elkezdesz tudatosan készülni belőlük. Unod, álmos vagy, nincs kedved, de mégis ráveszed magad és a tanulásnak hála, egyre jobbak a jegyeid. Szép eredménnyel érettségizel. Felvesznek a választott szakra. Ez mind-mind hatalmas önbizalom löket. A hormonjaid is lenyugszanak addigra, de azzal, hogy a saját szorgalmaddal, kitartó munkáddal sikereket értél el, nagyon jó irányba tereled az önértékelésedet.

Persze, az egyetem csak egy példa volt. Ha te mondjuk fodrász vagy autószerelő szeretnél lenni, akkor azzal foglalkozz szabadidődben és fejlődni fognak a képességeid, velük együtt pedig az önbizalmad!

Remélem, segítettem picit. Sok sikert! Sose add fel!

2018. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ehhez nem kell semmi hókuszpókusz. Ahogy telnek az évek, úgy lazulsz fel magadtól. A 20-as évek elején teljesen kitörsz majd a rabságot jelentő ketrecből. Ha görcsösen akarsz és csinálsz valamit, az sosem vezet sehová. Vagy ha mégis, az csak még nagyobb önbizalomhiány lesz.
2018. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))
2018. aug. 25. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez bonyolult kérdés, én is küzdök vele még mindig.. Bár sokkal jobb, mint korábban volt, de ez tőlem is függött. Nagyon sok energiámat fektettem már bele, hogy megváltozzak, de azt kellett észrevennem, hogy az élet magától megváltoztatta a személyiségemet. Sok kihívás, meg néha akkora volt rajtam a nyomás, hogy nem volt más esélyem, mint magamban bízni.. Komoly párkapcsolatom lett, belekerültem egy olyan közegbe, ahol hajtanom kell folyamatosan, ezek közepette néha már el is feledkezel róla, hogy nincs önbizalmad, csak teszed, amit kell.. Szóval, igen, ahogy felnőtté válsz, egyre több felelősséget kell vállalnod, nincs más választásod. Viszont neked is igyekezned kell, hogy megkönnyítsd magadnak a jövődet. Nekem a rengeteg jóga (stresszoldás) és edzés segített. Bár még mindig küzdenem kell ellene, azért hatalmas a javulás. Sok sikert neked is :) 18/L írj nyugodtan, ha szükséged van rá
2018. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. aug. 28. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!