Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van "jogom" szépnek tartani...

Van "jogom" szépnek tartani magam?

Figyelt kérdés

Amióta csak az eszemet tudom, csúfoltak az iskolában a kinézetem miatt. Általánosban volt egy gyerek, aki a barátaival elnevezett Quasinak és mindig azt kiabálták, amikor megláttak..Már az is eléggé elvette az önbizalmamat, de általános után eljöttem egy szakközépiskolába, ahol egy roma osztálytársam kezdett el cikizni, hogy undorítóan nézek ki, meg gyakran röhögött azon a haverjaival, hogy elvileg hülyén mozog a szám, amikor beszélek (rajtuk kívül ezt soha senki nem mondta), meg utánozták, amit mondtam, ahogy sétáltam, stb.

Szóval miére leérettségiztem, már annyira utáltam magam, hogy sokszor az öngyilkosság is megfordult a fejemben, mert azt gondoltam, minek éljek, ha mindenki a külsőm alapján ítél meg, ráadásul így párkapcsolatom se lehet soha..

De utána nyáron egy kicsit megnőtt az önbizalmam, mert befestettem a hajam meg kicsit változtattam a stílusomon is, szóval nem tűnt olyan reménytelennek a helyzetem. Közben jelentkeztem szakképzésre az iskolában, ahol leérettségiztem, ahol ismét osztálytársak lettünk azzal a személlyel, aki csúfolt érettségi előtt is és ismét kezdődött elölről az egész. Volt, hogy kirúzsozva mentem (egyébként többen is mondták az ismerőseim közül, hogy nagyon jól állt az a szín, ami aznap volt rajtam) és a szóban forgó osztálytársam kiröhögött, hogy kinek akarok tetszeni, meg ilyesmik. Többé nem használtam iskolába azt a rúzst, de még hónapokig téma volt és a majdnem év végéig szinte minden nap a fejemhez vágták, hogy milyen """szexis""" voltam vele...

Azóta szégyellek házon kívül bármilyen sminket használni, mert félek, mások is szánalmasnak néznek, amiért így próbálok normálisan kinézni, pedig ilyen arccal az lehetetlen..Meg tudom, kicsit ellentmondásos, de magamat nem látom igazán rondának, viszont ugye többen is mondták már, hogy ronda vagyok és kezdem azt hinni, valami testkép zavarom van és tényleg olyan bűnronda vagyok, csak én gondolom magam "szépnek", vagy legalábbis átlagosnak..

Szóval félek adni magamra, nehogy ugyanígy beszóljanak, de így meg én érzem magam rosszul, hogy nem viselhetek mondjuk olyan sminktermékeket vagy ruhákat, amik tetszenek magamon.

Szerintetek ezek alapján tényleg én látom magam rosszul? Vagy van valamennyi esély arra, hogy igazából nem is a kinézetemmel volt bajuk, csak belém akartak kötni?


2018. aug. 25. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Más emberek csúfolása, lelki terrorizálása a legnagyobb szegénységi bizonyítvány.


Hülyékkel foglalkozni meg a hülyék dolga.


Van még kérdés?

2018. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodban van a helyt álló látnivaló. Csak kötekedni akarnak mind. Tudod az ilyen emberek mind "energiavámpírok" akik abból nyernek erőt, hogy másokat megaláznak és így kompenzálják az ő kisebbségi komplexusukat, ezáltal így érzik magukat "valakinek". Az ilyen beszólásokat tudom, nehéz elkerülni meg hogy ne essen rosszul de hidd el, hogy nem benned van a hiba és nem is rajtad. Engem is csúfoltak ezelőtt 4-5 évvel a külsőm miatt, de miután a hozzáállásom, felfogásom megváltozott azóta a 4 éven belül 1x történt ilyen, akik szintén energiavámpírok voltak, de nem foglalkoztam velük mert ha megadom nekik az esélyt akkor ugye ők nyertek. Szeresd magad, tartsd magad szépnek nagyon de nagyon fontos kisugárzás szempontjából na meg azért is hogy "ne hogy már te mások miatt ne érezd magad jól a saját bőrödben!" szóval az ilyen véleményekkel nem kell törődni, te is ugyan olyan értékes ember vagy sőt még több is mivel te nem vagy energiavámpír. Szóval nyugodtan tartsd magad szépnek. :)
2018. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Klisének van beállítva a mai felszínes világban, de a szépség sajna tényleg nem kívülről, hanem belülről fakad. Ezt a gyerekek, tinik, sok esetben még a fiatal huszonévesek sem értik. Idővel az értelmesebbek elkezdik másként látni a világot. A többség persze megmarad hülyének, ez a világ rendje.
2018. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat a "csúnyaságot" illetően:


Nekem mamám azt mondta, hogy hiába vagyok csinos és szép, ha a tekintetem elutasító. Úgy értem, hogy a szemeimmel minden rendben, tehát konkrétan csak a pillantásomra kell gondolni, amitől a férfiak egyszerűen berezelnek. Bárcsak egyszer beszélhetnék erről egy olyan férfivel, aki őszintén megmondja, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatosan... De egyelőre csak mamám szavait kell elhinnem. Vagy tanulható-e a "megfelelő tekintet"... passz...

2018. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan érzek, mint te, csak nem az arcom a "kritikus pont", hanem a testem, mert mondhatni kövér vagyok (ez alatt rendszerint mindenki mást ért, szóval nem szeretek ilyen szavakat használni). Én Quasi helyett Jabba voltam általánosban. :D Legszívesebben most azt mondanám, mutasd magad, én eldöntjük, mennyi alapja van a b@$zogatásnak, de az ilyen javaslatokat - egyébként érthető okokból - itt nem szokás jó néven venni. Mindenesetre szerintem tedd annyira függetlenné a véleményedet saját magadról másokétól, amennyire az csak lehetséges, ha te átlagosnak érzed magad, akkor könyveld el magadban ezt, mint igazságot. Ne hagyd, hogy minden önbecsülésedet elvegyék.
2018. aug. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Éreztem már így általánosban, de később normálisabb társaságba kerültem a gimiben.


Egyetemeken még jobb volt a helyzet, addigra szerintem lekomolyodik a legtöbb ember legalább annyira, hogy kinövik ezeket a hülyeségeket. Legalábbis én egyetemen egyáltalán nem tapasztaltam ilyen kötekedéseket, annak ellenére, hogy általánosban folyamatosan ment....


Tedd túl magad a gyerekkori sérelmeken, aztán szerintem elmúlnak ezek, ahogy felnősz. Felnőttek már nem foglalkoznak ilyen cikizésekkel, tapasztalatom szerint.

2018. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt nincs azzal semmi baj, ha sminket használsz.


Másrészt, nem tudom hogy nézel ki, de szerintem ne tedd a sminktől függővé a szépséget. Én rosszallom, amikor önbizalom hiányos nők azt hiszik, hogy csak sminkben lehetnek szépek, és pl. ki vannak akadva, ha véletlenül készül egy kép róluk smink nélkül, vagy attól félnek, hogy valaki meglátja őket, miközben hozzászoktak a kisminkelt mesterkélt archoz és csak azt tartják szépnek.


Szerintem a smink úgy működik, mint egy "kiegészítő" a nő szépségében, de konkrétan nem a sminktől lesz szép.

A magam részéről úgy vagyok, hogy vannak olyan napjaim, amikor rondának érzem magam, ilyenkor a smink sem segít.. mert egyszerűen úgy érzem, hogy ez belülről jön, a hangulatomból. Máskor meg ragyogóan szépnek érzem magam, ehhez nem kell smink. Szeretek sminkelni, de nem állítanám, hogy attól függ a szépségem.

Ha valaki szépnek tart alapból, akkor annak minden állapotomban tetszem, akinek meg nem tetszem, annak nem fogok akkor sem, ha bármit is teszek magammal. Ez így működik.

Vannak nők, akiket gyönyörűnek tartok úgy természetesen. Akit nem meg tartok annyira szépnek, az bármennyit sminkelheti magát, nem fog változni a véleményem.

2018. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne hidd el amit mondanak.

Ezek kineznek egy celpontot, aki sebezheto, majd az elettelenek ot sertegetik, hogy erosnek tunjenek.


A kulsod siman lehet, hogy atlagos, viszont ok szandekosan csunyanak titulalnak, hisz pont ez a celjuk: hogy nagyom bantsanak.

Csak annyira szet alaztak mar teged, hogy szornyu otletnek tartod a sminket, holott ez teljesen normalis dolog, csak te feled az allatok nem turik ezt.


Viselj sminket, ha szebbnek latod magad benne. Lehetsz szep, sot, szerintem az is vagy, csak a s3ggfejek torzitottak el az onkeped.

2018. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esett olvasni őket :)

Egyébként vannak napok, amikor iszonyatosan rondának látom magam, máskor viszont egész szépnek. És a szép napjaimon szeretek pl. sminket viselni, de nem csak sminkkel érzem magam elfogadhatónak, csak az ad egy kis plusz magabiztosságot.

2018. aug. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!