Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem esett át az...

Csak szerintem esett át az emberiség a ló túloldalára?

Figyelt kérdés

Manapság a legtöbb ember mindent megtesz azért, hogy kitűnjön a tömegből, hogy valami "extrát" felmutasson, hogy felnézzenek rá az emberek. Viszont sokan már nagyon túlzásba viszik. Minden extrém dolgot bevállalnak, akár az életük, személyiségük, egészségük árán is.


Hol van ennek a vége? Hol lehet ennek a vége?

Mert ahogy én látom, ez a folyamat csak gyűrűződik... és nem is olyan lassan.



2018. aug. 26. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

"Hol van ennek a vége? Hol lehet ennek a vége?"

Sehol, amíg ezzel pénzt lehet lehúzni az emberekről.

2018. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek soha nem lesz vége,valaki mindig kifog találni valami újat.
2018. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Manapság?


Ezt csinálták már több 1000 éve is az emberek. Vagy elég csak a hülye törzsi szokásokra gondolni.

2018. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ti mind egyéniségek vagytok! vs Ti ne akarjatok egyéniségek lenni!


Melyik szélsőséget választod? Miért kellene a többieknek is ugyanazt a szélsőséget választaniuk, amit te?

2018. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Magánügy, nem? Én azért csinálok valamit, mert azt akarom csinálni, nem mások miatt, magam miatt, ha az veszélyes, akkor is magamért csinálom, nem feltűnősködésből. Például le akarom győzni a tériszonyomat, mert nem akarom, hogy egy ilyen félelem megbénítson, ehhez persze csinálok veszélyes dolgokat is, de másnak ehhez semmi köze. 22 éves koromig éppen eléggé eltűntem a szürke tömegben, hogy még köszönni is elfelejtettek az ismerőseim, ha hazaindultam, akkor eldöntöttem, hogy azt csinálom, amit szeretnék, akár lesz hozzá partner, akár nem, utazok egyedül, igen, megyek veszélyes helyekre is, kockáztatok is, de csak magamért, mert én így jól érzem magam.


Te is élj úgy, ahogy neked jó, akár veszélyesen, akár szürkén, az meg a te magánügyed.

2018. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
sok a narcisztikus, az önértékelési problémás, akinek muszáj kitűnnie, hogy meg kapja a napi megerősítéseket. csak az a baj, h minden ember egyedi, nem lesz senki egyedibb azért, mert a külsejét extrémre csinálja.
2018. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Addig, amíg lesz nézőközönsége ezen dolgoknak - tehát van igény rá -, addig ez fog menni. Közösen kellene ennek megálljt parancsolni.
2018. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazán írhattál volna példát, hogy mire gondolsz....



Kb. kétféle ember megkülönböztethető:


1. Azok akik tényleg kitűnnek a tömegből, tényleg valami érdekeset, nagyszerűt csinálnak, valódi extrém emberek, akit csodál a többi ember, mert valódi tehetségük van.


2. Azok akik csak erőlködnek, extrémnek akarnak tűnni, de csak nevetségessé teszik magukat, teljesen hiába, mert nincs extrém dolgokhoz valódi képességük, tehetségük.


Azt nem tudhatom, hogy te melyik embertípusra gondolsz......

2018. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az individualizmus elterjedésének gazdasági okai vannak. Aki egyéniség többet költ, igaz, hogy valszeg többet is tud keresni. A tömegből való kitűnés ősi elvárás, azonban elég nagy társadalmi probléma is, pláne akkor ha a prioritása nagyon megnő.
2018. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Évezredek óta ez történik, most konkrétan mivel van bajod?

Extrémnek akarnak tűnni? Mivel? Elmennek ejtőernyőzni és felrakják Facebookra? Vagy milyen szörnyű dolgokat tesznek most? :D


1200 éve a skandinávok azzal akartak kitűnni és extrémeknek látszani, akikre felnéz a tömeg, hogy áthajóztak Angliába és legyilkolták a szerzeteseket és brutális csaták árán meghódítottak közel mindent, a nőiket megerőszakolták, a nemeseket és egyéb magas rangú embereket brutális kínzás után végezték ki.

Az araboknál kisebb fanatikus csoportokban évszázadok óta él a kannibalizmus primitív változata, ami olyan hitre alapszik, miszerint ha nyersen fogyasztasz az áldozataidból, akkor erősebb leszel, az ilyen személyekre azóta is felnéz a szintén fanatikus tömeg.


Szerintem egész jól haladunk ehhez képest, most a legextrémebb dolog, amiért valakire akár tömegek is felnéznek az az, hogy ügyesen gördeszkázik.

2018. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!